Jump to content
Dogomania

ALERGIA - problemy i porady


tybetan

Recommended Posts

Czy ktos z was ma psa alergika. Ja jako wlascicielka totalnego niejadka udala sie z nim na badania i okazało się z sunia jest totalnym alergikiem- uczulona na:kurczaka, indyka,ryby morskie, pszenicę , jajka .
STRASZNE. pozostaje gotowanie ryżu z warzywkami i wołowiną, cielęciną lub królikiem czy innymi drogimi i trudno dostępnymi rodzajami mięsa.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Moja psica ma "skazę białkową" że tak mozna to nazwać czyli po zjedzeniu kurczka,indyka nabiału i innych wysoko białkowych rzeczy zaczyna gubić sierść i nie wygląda dobrze ogólnie mówiąc ale przejdę do rzeczy:od półtora roku jest trzymana tylko na suchym żarełku i wołowinie rybach,z czystym sumieniem mogę polecić Bento Kronen Lamb&Rice oraz Cibau L&R na tym żarełku suka doszła do normy i skonczyły sie kłopoty z alergią a karma jest chetnie zjadana jest tłusta i ładnie pachnie.

Zyczę zdrówka psiurowi i moze warto spróbowac suchego jedzonka...

Link to comment
Share on other sites

Jakie konkretnie badanie wykazały alergię na te pokarmy? Sądziłam, że testy wykonuje się tylko na wziewne. Pytam, bo jestem zainteresowana.

Pisałam to już w 2 wątkach, ale napiszę i tu... Kupiłam ostatnio mięso z sarny 12zl/kg. Było też mięso z jelenia 9 zł/kg. Niedrogo. Można pytać o takie rzeczy w punktach skupu zwierzyny łownej.

Możesz kupić suchą karmę RC Hypoallergenic - zdaje się, że nawet ryby nie zawiera tylko jakiś hydrolizat białka sojowego.

Są też karmy wegetariańskie dla psów. Niektórzy karmią tym zdrowe zwierzaki, co uważam za totalne wariactwo, ale dla Twojego pieska może to być wybawieniem. Wyszukaj sobie w dziale "żywienie" temat "karmy wege" czy też "karmy wegetariańskie" - gdzieś był o tym cały wątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tybetan']Czy ktos z was ma psa alergika. Ja jako wlascicielka totalnego niejadka udala sie z nim na badania i okazało się z sunia jest totalnym alergikiem- uczulona na:kurczaka, indyka,ryby morskie, pszenicę , jajka .
STRASZNE. pozostaje gotowanie ryżu z warzywkami i wołowiną, cielęciną lub królikiem czy innymi drogimi i trudno dostępnymi rodzajami mięsa.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?[/quote]

Wcale nie straszne.Moje burki alergii nie mają a jadają ryż + warzywa + wołowinę (najczęściej).Wołowina z łba,albo mięsne ścinki to koszt 6-8 zł/kg. 2 psy 15-kilogramowe zjadają pół kilo mięsa dziennie.Lepiej przyswajają takie żarło niż Bento Kronen.(odchody zdecydowanie mniejsze).

Pytanie: czy suńka jest uczulona na określone rodzaje białek? Czy tak samo reaguje na te mięsa jeżeli pochodza z domowej hodowli? Drób przemysłowy,zawiera antybiotyki i hormony a większość morskich ryb pochodzi z hodowli i karmiona jest mączkami zwierzecymi.Jest możliwe,że to alergia na te dodatki? W jajku alergenne jest białko.Czy na żółtko tez ma uczulenie?
Uważaj z karmami! Soja jest alergenna.

Link to comment
Share on other sites

Mączka sojowa i nieprzetworzona soja, hydrolizaty nie alergizują.
Bardziej na soję, której raczaj nie ma w karmach o wyraźnym przeznaczeniu dla alergików obawiałabym się dodatków mączki z kurczaka. Karma niby "jagnięcina z ryżem", dla piesków wrażliwych, a na n-tym miejscu kurczak. Mało, bo mało, ale jest.

Link to comment
Share on other sites

"..zmieniona genetycznie soja została radykalnie zmieniona poprzez "wstrzyknięcie" do niej obcych genów, a gdybyśmy mieli wybór, prawie na pewno nie kupilibyśmy jej. Tymi obcymi genami są geny bakterii, wirusa i petunii...
Istnieje dowód, że substancje alergenne mogą przenosić się do roślin genetycznie modyfikowanych razem z wstawianymi im genami. Mianowicie naukowcy, którzy dodali genu orzecha brazylijskiego do soi musieli zrezygnować z tak spreparowanego ziarna, gdyż wywoływało ono alergie u konsumentów. Orzechy są dobrze znane jako substancje wywołujące alergie i można było przeprowadzić testy w trakcie procesu modyfikowania. Inaczej jest w przypadku innych genów wstawionych do soi - dowiemy się czy wywołują alergie dopiero po pewnym czasie masowego jedzenia zmodyfikowanej soi - chociaż dokładne określenie czy to właśnie ona jest odpowiedzialna za alergię będzie bardzo trudne." Greenpace

"..Według stanowiska ekspertów z Europejskiego Towarzystwa ds. Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia z 1999 r. preparaty sojowe nie powinny być stosowane w profilaktyce chorób alergicznych.
Białko soi podobnie jak każde inne białko o dużej masie cząsteczkowej jest potencjalnym alergenem, może więc wywoływać objawy alergii pokarmowej.
Rozpoznanie alergii na soję jest zadaniem trudnym. Dotychczas nie opracowano testów laboratoryjnych mogących umożliwić rozpoznanie choroby w sposób jednoznaczny" Dr n. med. A. Szafarska Szczepanik

Link to comment
Share on other sites

Puli, ja mówię nie o soi zmodyfikowanej genetycznie, tylko [B]zhydrolizowanej[/B]... - podziabanych na maleńkie fragmenty białkach soi.
"Hydrolizowany izolat białka sojowego, zawierający polipeptydy o niskiej masie cząsteczkowej, charakteryzuje się wysoką strawnością oraz bardzo niską alergogennością."
Nie sądzę, aby geny bakterii, czy wirusów wytrzymywały hydrolizę.

Link to comment
Share on other sites

ja mam dokładnie z moim niejadkiem to samo, tyle że nie jest alergikiem i rozwiązałam ten problem tak: gotuje mu dwa dni pod rząd wołowinkę z ryżem lub makarmonem i marchewką, a po dwóch dniach zmiana na wątróbkę gotowaną z ryżem lub makarmonem i marchewką.
Zdrowe, pyszne ( tzn. dla mojego psa ) i niezbyt drogie. Polecam !

Link to comment
Share on other sites

Cathedral - dyskusja pozostanie chyba nierozstrzygnięta,jako,że:
[B]producenci karm swoje[/B] -
"[FONT=HumanistTripleSevenPL-RomanCon][SIZE=2][COLOR=#292526]Zastosowanie hydrolizatów białkowych niesie ze sobą szerokie perspektywy. Od wielu lat są one powszechnie stosowane w medycynie ludzkiej (u noworodków z alergią). Obecnie na rynku dostępne są diety przemysłowe najwyższej jakości oparte na hydrolizatach białkowych.[FONT=HumanistTripleSevenPL-RomanCon][SIZE=2][COLOR=#292526]Opierając się na wynikach najnowszych badań, możemy z całą [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=HumanistTripleSevenPL-RomanCon][SIZE=2][COLOR=#292526]pewnością potwierdzić ich skuteczność."
[B]a pediatrzy swoje[/B]-
[FONT=HumanistTripleSevenPL-RomanCon][SIZE=2][COLOR=#292526][FONT=MSTT312b330e8dO16806100][SIZE=2]"..Izolacja białek sojowych doprowadza do uzyskania dwóch podstawowych składowych,które stanowia 90% wszystkich globulin<..> W elektroforezie uzyskuje sie rozpad tych globulin na dalsze frakcje.Białka te są nierozpuszczalne w wodzie. Obecnie uznaje sie,że wszystkie frakcje globulin soi wykazują właściwości alergizujące,jednak nasilniejszym alergenem jest jednostka 2S. Duże znaczenie ma to,że ogrzewanie zwiększa jej właściwości.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=HumanistTripleSevenPL-RomanCon][SIZE=2][COLOR=#292526][FONT=MSTT312b330e8dO16806100][SIZE=2][FONT=MSTT31d7fd02bbO16806000][SIZE=3][SIZE=2]W profilaktyce alergii pokarmowej nie stosuje się preparatów sojowych, ponieważ są one alergenne[/SIZE]."




[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]





[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Co do producentów karmy, to trudno, aby ich oceny były obiektywne. Natomiast nieprawdą jest, że preparaty sojowe nie znajdują zastosowania w terapii alergii pokarmowych - świadczy ilość wypisywanych przez lekarzy perdiatrów diet typu Bebilon sojowy, Bebiko sojowe, Isomil, Prosobee czy Humana SL - stosowanych właśnie w przypadkach alergii pokarmowej dotyczącej białka mleka krowiego.

Link to comment
Share on other sites

Naturalnie.Nieczęsto sie zdarza jednoczesna alergia na białko mleka krowiego i soję.Identyczne wyniki u tych dzieci daje dieta oparta na hydrolizatach białkowych.

[FONT=MSTT312b330e8dO16806100][SIZE=2][LEFT][COLOR=#292526]W [B]profilaktyce[/B] (u dzieci z grupy ryzyka) alergii pokarmowej nie stosuje się preparatów sojowych.[/COLOR][/LEFT]


[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Kłopot z alergią jest również taki że psi alergicy nie znoszą monodiety- czyli tak jak w moim przypadku pozostaje praktycznie ryż z wołowiną to przy dłuższym stosowaniu takiej monodiety należy w perspektywie czasu spodziewa c się również alergii na wołowinę- DLATEGO KONIECZNIE TRZEBA ODCZULIC JAKIES JESZCZE INNE BIALKO np kurczaka czy indyka

Link to comment
Share on other sites

Odczulanie?:-o Nie odczulać tylko znaleźć jak najwięcej żródeł białka tolerowanego przez psa. Rzeczywiście, przyjmuje się, że podawanie alergikom tylko jednego rodzaju miesa moze sprzyjać uczuleniu sie na nie. Stąd w zywieniu psów z alergia pokarmową, choć bardziej kłopotliwe, jest podawanie pokarmów naturalnych, karmy zawierajace tylko jagniecine czy rybę sa dobre ale nie na całe zycie psa

Link to comment
Share on other sites

Kłopot w tym że psiak jest uczulony na ryby morskie - wiec karmy z rybami odpadaja, karmy z jagnięciną również bo przeważnie zawierają albo pszenicę albo jajka- a na to też jest alergia.Jako żrodło białka (mięsa) w diecie "gotowanej" pozostaje wołowina, baranina, cielęcina , królik- ale praktycznie najbardziej dostępna jest wołowina. Może ktoś zna w W-wie lub okolicach miejsce gdzie można w dobrej cenie nabyc królika, baraninę czy koninę??

Link to comment
Share on other sites

Co do odczulania to jeszcze nie wiem na czym to polega bo będziemy się do tego zabierac dopiero pod koniec września- wtedy dam znac o co w tym wszystkim chodzi- czasami mam wrażenia że ta cała wizja weta graniczy trochę z szarlatanerią ale nie da się ukryc że rezultaty "nowej disty" już są widoczne w postaci przeistaczania się zwierzaka z tatalnego chudzielca na normalnego , dobrze utrzymanego zwierza - dlatego nie rezygnuję - jak są efekty to działamy dalej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!
Jestem tu nowa.
siostra mieszkajaca w Polsce, ma 2,5 letnia piechunie- owczarka belgijskego.
Sunia dostawala wysypki na brzuszku- lekarze powiedzieli, ze to ,,zapewne,, uczulenie na trawe.
Brala sterydy, inne leki.
stan nie poprawial sie.
Teraz lekarze powiedzieli, ze to alergia pokarmowa.
Vega powinna jesc tylko baranine:-o, lub sucha karme z baranina i ryzem.
Bardzo prosze o rady.
Teraz Vega ma juz wydrapane lysinki na pysiu, bokach.
chlasta sie jezykiem wszedzie i wylizuje dziury.
Napiszcie prosze o Waszych dowiadczeniach.
Czy nalezy zrobic jej jakies badania?
Jaka karme polecacie?
Z gory dziekuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deja-vu']Witam!
Czy nalezy zrobic jej jakies badania?
[/QUOTE]

A zeskrobina była badana? A posiew robiony??? A testy alergiczne?
Toż to zbrodnia ładować sterydy i inne leki bez badań skóry! Z jakiego miasta jest Twoja siostra? Może dogomaniacy polecą dobrą lecznicę w pobliżu.

Link to comment
Share on other sites

Siostra mieszka w Lublinie.
Jutro bede wiedziala, na jakiej podstawie lekarze orzekli alergie.
czy mozna ew. psa jakos odczulac???

wiem, ze forumowicze maja wiecej doswiadczenia niz niejeden wet....
Nie rozumiem tez ,dlaczego zalecil tylko Eukanube z baranina, lub sama baraninke????

Link to comment
Share on other sites

To polecam lecznicę CHIRON-WET Szmaragdowa 4A tel. 0 81 527 92 92. Przyjmuje tam doktor Dorota Pomorska, która specjalizuje się w dermatologii.

Nie wiem, czemu akurat uparł się przy baraninie - zwykle lekarze zalecaja po prostu podawania mięsa, które z założenia b. rzadko wywołuje alergię - np rybę.
Jest też mało prawdopodobne, aby pies uczulił się np. na dziczyznę - więc możnaby podawać mięso sarny, lub króliki. Chodzi o to, aby wyeliminować te źródła białka, które do tej pory były podawane i mogły być przyczyną alergii.
Oprócz Eukanuby jest jeszcze kilka dobrych karm dla alergików.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deja-vu']Siostra mieszka w Lublinie.
Jutro bede wiedziala, na jakiej podstawie lekarze orzekli alergie.
czy mozna ew. psa jakos odczulac???

wiem, ze forumowicze maja wiecej doswiadczenia niz niejeden wet....
Nie rozumiem tez ,dlaczego zalecil tylko Eukanube z baranina, lub sama baraninke????[/quote]
Polecam gabinet "cztery Łapy" w Warszawie i dr Rudnicka - podaję link
[URL]http://www.4lapy.waw.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Deja-vu']Witam!
Jestem tu nowa.
siostra mieszkajaca w Polsce, ma 2,5 letnia piechunie- owczarka belgijskego.
Sunia dostawala wysypki na brzuszku- lekarze powiedzieli, ze to ,,zapewne,, uczulenie na trawe.
Brala sterydy, inne leki.
stan nie poprawial sie.
Teraz lekarze powiedzieli, ze to alergia pokarmowa.
Vega powinna jesc tylko baranine:-o, lub sucha karme z baranina i ryzem.
Bardzo prosze o rady.
Teraz Vega ma juz wydrapane lysinki na pysiu, bokach.
chlasta sie jezykiem wszedzie i wylizuje dziury.
Napiszcie prosze o Waszych dowiadczeniach.
Czy nalezy zrobic jej jakies badania?
Jaka karme polecacie?
Z gory dziekuje![/quote]

Niestety odświeżam temat
Mam taki problem z moja Sabra
Od wczoraj
(w ciągu nocy ) wylizała sobie łysy placek na boku sączy się widać że ją skóra swędzi - drapie sie ociera.
Jutro idziemy do weta
co mogło spowodować ten problem
Ech chyba muszę jej znaleźć nowego bogatego właściciela

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...