Jump to content
Dogomania

Obroża antyszczekowa


ZeCo

Recommended Posts

Witam!
Jestem zainteresowany kupnem tej obroży,ponieważ mój pies strasznie szczeka,a ja niedługo przeprowadzam się do bloku.I tu mam pytanie.Czy to nie będzie bolało psa,i czy ja będe mógł spać.Jaką obrożę kupić?Nie jestem za tym aby traktować psa prądem,no ale sytuacja mnie zmusiła.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Cimi']Najpierw pies dostaje ostrzeżenie dźwiękiem po pierwszy szczeknięciu, za drugim razem jest już impuls korekcyjny, ale zawsze najpierw impuls poprzedza ten ostrzegawczy dźwięk. Także pies powinien skumac o co chodzi szybciutko :)[/QUOTE]

mówisz i jakimś konkretnym typie, modelu???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Słyszałam także o obroży tego typu, która pod wpływem szczeku wypuszcza małą dawkę nieprzyjemnego dla psa zapachu. Nie wiem jednak, czy na dłuższą metę nie byłoby to dla psa niebezpieczne. Myślę, że to o wiele lepsze niż impuls elektryczny. Takie impulsy nie są bolesne, wywołują raczej uczucie swędzenia u psa, ale mimo to tego nie pochwalam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Zastanów się w jakich sytuacjach Twój pies szczeka? Czy wtedy, gdy zostaje sam, gdy ktoś przyjdzie, gdy usłyszy niepokojący dźwięk i jak na to reagujesz?

Pies nie jest głupim stworzeniem i bardzo szybko się nauczy, że gdy ma obrożę na karku to nie będzie szczekać bo jest nieprzyjemne, swędzi boli i jest złe. Jak zapomnisz mu któregoś dnia założyć tej obroży równie szybko pokapuje się że może szczekać do oporu bo nie jest to niczym korygowane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...