Jump to content
Dogomania

Do irlandczyka jaki pies odpowiedni?


Daria_13

Recommended Posts

Witajcie. No więc w mojej rodzinie bardzo głęboko zastanawiamy się nad zakupem irlandczyka. Zapewne jak uzbieram już pieniążki, przekonam się do którejś z hodowli to suczka tej wspaniałej rasy zamieszka u mnie. Niezaprzeczalne jest to, że irlandy mają ogromną dawkę energii. Są bardzo temperamentne, przypominają mi troszkę z charakteru boksery. Szalone wariaty. Aktualnie mam już jednego kundelka, bardzo spokojnego i opanowanego. W przyszłości, kiedy go braknie do seterki chciałabym zakupić innego seciaka i tu mam problem. no właśnie który z seterów nadaje się dobrze charakterem do irlandczyka? słyszałam, że angliki są najspokojniejsze, ale nie wiem czy do energicznego psa lepiej kupić spokojniejszego czy może też takiego energicznego. Nie chce by irlandczyk zamęczył drugiego psa, ale też nie chce mieć jakiejś leniwej kluchy :evil_lol: Gordona nie chcę, bo są najbardziej masywne ze wszystkich seterów i nie wpadły mi w oko. Zastanawiam się nad czerwono- białym albo anglikiem. Który z nim waszym zdaniem byłby lepszy? pytanie czysto teoretyczne bo zapewne minie ładne kilka lat zanim dokupię drugiego seciaka. Ale wolę pytać, przekonywać się już wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
ja mam irlandczyki, angielke i gordonke:) I powiem Ci ze opowiesci o tym ze jedna rasa jest bardziej energiczna a druga mniej u mnie mozna wsadzic w książki.
Irlandow mam obecnie 5 ( 2 psy i 3 suki) i kazdy jest inny choc musze przyznac ze wszystkie sa szalone i niezwykle energiczne ale to suczki sa zdecydowanie bardziej niezalezne i "charakterne" psy nastawione sa bardziej na czlowieka i oczekuja znacznie wiekszej dawki "czulosci".
Gdy postanowilam ze do stada dolaczy anglik wszyscy mowili mi uwazaj bo irlandy ja zamecza i psychicznie "skrzywia". No i pelna obaw przywiozlam do domu mala angielke ktora po dwoch tygodniach majac zaledwie trzy miesiace podpozadkowala sobie cale stado:)
To ona decydowala z kim sie kto bawi i gdzie kto spi:) to ona jest wulkanem energii i szalonym czesto "przygluchym" seterem ktory robi najwieksze spustoszenie:)
Moja angielka to przylepa ale nie pozwala sobie dmuchac w kasze to ona staje okoniem gdy jej cos nie pasuje a rude musza sie dostosowac :)
Co do gordona to nie bede pisac ile ma energi bo jak sama powiedzialas on Cie nie interesuje:)
Pamietaj o jednym kazdy pies bez wzgledu na rase jest inny i to od Ciebie w glownej mierze zalezy jaki bedzie. Oczywiscie cechy wrodzone sa wazne ale pies dostosowuje sie do miejsca w ktorym jest i bez wzgledu na to czy jest to rudy czy bialy czy kazdy inny to jak go wychowasz tak potem bedzie sie zachowywal.
Życze powodzenia i spelnienia marzeń narazie o rudej suni:) a potem...... to juz zycie pokaze:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...