Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

Moja 4,5 miesieczna suczka zgubiła już prawie wszystkie dolne i część górnych siekaczy.

Dwie górne jedynki tkwią w dziąsłach pomimio, że rosną już stałe ząbki.

Jak długo należy czekać z wizytą u weterynarza?

A może jest jeszcze czas i ząbki same wypadną?

Czy zęby trzonowe też są zmieniane?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

każdy weterynarz ma inną teorię na ten temat,ale przeważnie każą czekać do ok8-9 miesiąca chociaż z praktyki wynika że skoro do tej pory nie wypadły to bez pomocy weta się nie obędzie(zabieg w znieczuleniu), napewno trzeba obserwować jak rosną ząbki aby nie dopuścić do tego że zęby stałe będą krzywe.

jesteście tu nowe?może napiszecie coś o Waszych pociechach...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam

Niestety Megan ma problem. Drobne ząbki z góry wypadły i wyrosły nowe ale kły dolne są podwójne. Dziś byliśmy u weta i proponuje czekać spokojnie lub zasięgnąć porady u stomatologa psiego. Czy ktoś zna takowego w Trójmieście?

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Waldek,

Niestety w Trojmiescie nie znam ... ale w Warszawie owszem ;-)

W przypadku Majki nie mielismy problemow z zebami. Wszystkie ladnie wypadly, gdyby nie jedno ale ... ostatni kiel zamiast wypasc, zlamal sie podczas zabawy w "szarpanego". Dlatego musielismy skorzystac z pomocy stomatologa.

Co do usuniecia mlecznych zebow, to ilu weterynarzy tyle jest teorii. Jedni nakazuja poczekac nawet do 10 miesiaca, inni kaza rwac jak tylko zauwazy sie pierwsze oznaki "podwojnego" uzebienia.

Co do Megan, to pewnie z uwagi na prawidlowy zgryz, bedziesz musial podjac decyzje dosc szybko. Wazne jest (na co zwrociles uwage), aby stomatolog byl dobry i nie uszkodzil stalych zebow lub ich zawiazek :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Ja tez sobie tego nie wyobrazam :o :o :o Nie lepsi sa tez Ci, ktorzy wykonuja zabieg w narkozie bez uprzedniego badania i sprawdzenia wagi. Przy kazdym zabiegu w narkozie takiego malego psa jak york powinien byc anestezjolog. Narkoza takiego malca wiaze sie z dwoma powaznymi problemami, nad ktorymi moze zapanowac tylko sprawdzona ekipa :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Vikulinka już te dolne drobiazgi ma z głowy... zobaczymy jak reszta...

Nie wiem , czy zaobserwowaliście jakieś zmiany u maluchów w tym czasie , ale mi się wydaje , że Vikcia zrobiła się jeszcze bardziej przytulańska , tuli się przestrasznie i czasami mam wrażenie , że trochę męczą ją te ząbki - kłapie tak śmiesznie pycholkiem , oblizuje się...

A może ja już łapię jakieś fiksum - dyrdum na jej punkcie?? :stupid: :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Dobrze to zaobserwowalas! Jak Majce wypadaly zeby to tez tak dziwnie klapala pyszczkiem. Troche sie przy tym slinila ;)

I o ile Twoja Vikulinka jest teraz wiekszym pieszczochem, to jak zmieni wszystkie zeby dojdzie do wniosku, ze najwyzszy czas w pelni sie usamodzielnic ;) Wiek psa miedzy 6 a 8 miesiacem, bywa czasami okresem buntu i sprawdzaniem na ilez psikusow mi pozwola ;)

Dlatego nie daj sie owinac wokol malego pazurka swojej Viki, bo yoreczek niecnie to wykorzysta :lol: Wiem, co mowie bo tez mam takiego cwanego potfffora w domu ;)

samanta,

Z tymi kielkami u gory to najtrudniejsza sprawa. Pilnuj aby jej wypadly, nim stale zeby w pelni wyrosna :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...