Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madziulka']A ile ząbków Noddy ma do usunięcia ? czy to napewno konieczne ? Tiko ma 6 miesięcy i ma 4 kiełki stałe ,wet radził aby jeszcze poczekać ...[/quote]

1 marca bedzie miał 8 miesięcy. Do usunięca ma 2 góne kły, które siedzą tak mocno, że w żaden sposób nie moge ich rozruszać :shake: Poza kłami ma do usunięcia jeszcze trzonowce.
Nie wiem czy jest sens dłuzej czekać, bo te kły nie wyglądają za ciekwie. Obok ma stałe i raczej nie rozruszam tych mlecznych, bo te stałe są jakby takim "rusztowaniem", które blokuje mi rozruszać te mleczaki.
Pozatym te mleczne kliska zaczynają się psuć :shake:

Tak bardzo chciałabym mieć to już za sobą :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

fibi zgubila juz wszytkie zabki ma tylko 4 kly tyle tylko ze ma tez stale i ma podwojne boje sie ze sie skrzywia przez mleczaki te stale..a kly twardo siedza jak siedzialy i nie wiem czy czekac do 7 miesiaca czy isc w 6 do usuiecia...z reszta zebolkow problemu nie bylo ..a najlepsze jest to ze wszytkie zjadla

Link to comment
Share on other sites

Nadia wstrzymaj się z wyrywaniem kłów:lol:One prawdopodobnie same wypadną,tylko muszą mieć więcej czasu.Ja bardzo martwiłam się o Molly,bo jej zęby zaczęły wypadać dopiero pod koniec 5. miesiąca,ale za to w ciągu kilku tygodni poleciały wszystkie.Tylko dwa górne kły wypadły jej jakieś 2 tyg. temu-czyli w wieku 7 mies.Obyło się bez narkozy i wyrywania:multi:Więc nie martw się i dawaj jej mnóstwo gryzaków-kostki,surową marchewkę,zabawki do gryzienia itd.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas było podobnie. Mleczaki-poza 4 kiełkami-powypadały pieknie, a kły ani drgnęły. Dowiedziałam się, że najlepiej poczekać, aż pies skończy rok i wówczas na pewno albo same wypadną, albo przynajmniej będą się ruszały. Aż ku naszemu totalnemu zdziwieniu okazało się, że psiak ma podwójne ząbki i wówczas ekspresowo zdecydowalismy się na usuwanie (chociaż strasznie obawialiśmy się narkozy). Było to pod koniec 7 miesiąca. Nasz wet twierdzi, ze wada zgryzu może być dla psa po prostu bardzo bolesna, więc moim zdaniem nie warto czekać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[SIZE=4][SIZE=4]Witam.[/SIZE]
[SIZE=4]Moja Cori Już niedługo skończy 7 miesięcy. Zaczynam się już martwić o jej ząbki. Górne siekacze wymieniła na śliczne i równiutkie. Dolne ma wszystkie mleczne :-( a co gorsza dwa stałe zaczęły wyłazić już z miesiąc temu, lekko wyszły i stanęły. Te dolne siekacze nawet się nie ruszają trochę się skrzywiły i tyle strasznie mnie to martwi. Co do kłów to Cori ma ich 8. Dolne wyszły po wewnętrznej stronie i też jakoś chyba zajmują dużo miejsca i dlatego te siekacze nie mogą wyjść. Górne kły wyszły po zewnętrznej stronie. Ale górne zęby wyglądają o wiele lepiej nawet z tymi podwójnymi kłami. Co do trzonowych ząbków to nic nie mogę powiedzieć bo bestia mała nie da sobie do pyska zajrzeć:cool3: . To co uda mi się zobaczyć to tylko podczas zabawy.[/SIZE]
[SIZE=4]Teraz moja prośba: Jestem z województwa opolskiego, zatem czy ktoś zna dobrego ( bardzo dobrego ) stomatologa w Opolu, Wrocławiu lub w okolicach. [/SIZE][SIZE=4]Dodam, że Cori jest bardzo malutka i delikatna waży 1,3 kg i dlatego też potrzebny mi dobry fachowiec. Narkoza jest dla mnie przerażająca, zwłaszcza ze względu na jej niską wagę, strasznie się boje:placz: . Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłabym bardzo wdzięczna. Myślę, że najwyższy czas na konsultację ze specjalistą.[/SIZE]
[SIZE=4]Pozdrawiam[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Biedny maluszek :-( Ala też miała wycinane ząbki, no ale ona nie jest tak maleńka. Też miałysmy sytuacje, że ząbki stałe wyrosły troche i dalej ani rusz, ani jedne, ani drugie. Podane znieczulenie nie było bardzo mocne, sunia nie spała całkiem. A ząbki są mega długie!! Sięgają prawie pod oczko /górne ząbki oczywiście/.
Trzymamy kciuki za maleńką Cori i za Pańcię, żeby znalazła dobrego lekarza :)

Link to comment
Share on other sites

Mój Gizmo ma 7 miesięcy i żaden kieł mu nie wypadł i ma podwójne z tyłu trzonowce tez siedzą a z przodu u góry zachwały się 2 maleńkie siekacze. Mieszkam w takiej mieścinie gdzie jest dwuch weterynarzy i tylko jeden tak naprawde zajmuje sie psami. Iść tu na wyrywanie? Poczekać jeszcze czy jechać do warszawy? Pomocy!

Link to comment
Share on other sites

wg mnie już nie wypadną, chociaż 7 miesięcyu do jeszcze nie dramat - ja swoim usuwałem w wieku 8 miesięcy - dawaj mu do gryzienia twarde kości - np: sztuczne wołowe mo że się ,,obluzują" . Kły mają bardzo długie korzenie i z tymi będziesz mimo wszystko miała problem

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...