Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wiecie, nie myślałam że ząbkowanie to taki koszmar :evil_lol: .
Pomimo że Lilu zęby wypadają same to po zmianie siekaczy zaczęła się prawdziwa "zębowa" jazda. Najpierw wyrosły trzonowce ale mleczne zostały (mimo że rozchwiane) i przeszkadzają niesamowicie. Podaję więc więcej suchej karmy i po każdym jedzeniu pies przez pół godziny mieli tymi zębiskami w gębie, prubuje pomagać sobie łapami, krew się leje -- istny koszmar. Więc łapię ją i z mężem wyciągamy jej te mleczaki. Kły wyszły już wszystkie ale jeszcze został jeden mleczny -- nieraz stoi sztorcem na bok ale siedzi mocno dlatego nie wyrywam -- czekamy. Poza tym psinie śmierdzi z pyska bo pod te mleczaki dostają się resztki jedzenia (tym bardziej powinno się je szybko pousuwać).
Miałam wcześniej spanielka i ząbkowania wcale nie pamiętam.
Poza tym nie wiedzałam że te zęby tak szybko rosną i w dodatku wszystkie na raz.:roll:
Ale dzielnie to wszystko przetrwamy :lol: bo Liluszkę bardzo kochamy :loveu: .
(ach, nie czuję gdy rymuję)
Pozdrawiem Yorkomaniaków a szczególnie tych "ząbkujących".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja mojej Miamce w zeszłym tygodniu zafundowałam wizyte u weta i miała usuwane 3 kły,ma 7 miesiecy.W naszym przypadku nie było sensu dłuzej czekac,bo zalezy mi na poprawnym zgryzie u suni.Pozatym jeden kieł rózł Jej w podniebienie i zachamował sie jego zwrost.Teraz juz sie nastawił i pieknie rosnie.
Madziulka,czemu Twojemu pieseczkowi brzydko pachnie z pyszczka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edi,feti,gusia']ja mojej Miamce w zeszłym tygodniu zafundowałam wizyte u weta i miała usuwane 3 kły,ma 7 miesiecy.W naszym przypadku nie było sensu dłuzej czekac,bo zalezy mi na poprawnym zgryzie u suni.Pozatym jeden kieł rózł Jej w podniebienie i zachamował sie jego zwrost.Teraz juz sie nastawił i pieknie rosnie.
Madziulka,czemu Twojemu pieseczkowi brzydko pachnie z pyszczka?[/quote]

u nas usuniecie mleczakow znacznie poprawiło oddech :-)
usuwalismy zabki tez w wieku 7 miesiecy ale niestety jeden staly lekko sie wykrzywił :(

Link to comment
Share on other sites

[B]Frotka[/B] dzisiaj zgubiła pierwszy ząbek!!!:multi:
Dolna jedyneczka poszła w zapomnienie, druga ledwo zipie,ale jeszcze się trzyma.Było troszkę krewki,ale w końcu to sie stało,bo już się bałam że troche późno....uff Oby tak dalej
Kochaniutki scerbol hehehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edi,feti,gusia']ja mojej Miamce w zeszłym tygodniu zafundowałam wizyte u weta i miała usuwane 3 kły,ma 7 miesiecy.W naszym przypadku nie było sensu dłuzej czekac,bo zalezy mi na poprawnym zgryzie u suni.Pozatym jeden kieł rózł Jej w podniebienie i zachamował sie jego zwrost.Teraz juz sie nastawił i pieknie rosnie.
Madziulka,czemu Twojemu pieseczkowi brzydko pachnie z pyszczka?[/qu

Sorki że nie odpisałam od razu -przeoczyłam Twój post.
Myślę że ten nieświeży oddech spowodowany był wymianą ząbków - kilku na raz ,dziąsełka krwawiły ,nie chciał jeść ,pił mało .Teraz jest w porządku ,zostały jeszcze te nieszczęsne kły i nawet się nie ruszają a już drugie w drodze:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...