Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

Byliśmy z Maxiem dziś u weta bo mu w dolnej szczęce od środka wyrastają stałe kiełki... a te stare ani drgną :angryy: No i wet powiedział, że jak za dwa tygodnie nic sie nie zmieni (w sensie, że stare nie wypadną) to cza będzie usuwać pod narkozą :bigcry: ... Maxiorek akurat wtedy skończy 6 miesięcy... powiedzcie czy to konieczne? strasznie sie boje jak zniesie narkoze... może być dla niego niebezpieczne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marta tutaj opisałam cały zabieg dokładnie więc możesz się szczegółowo dowiedzieć jak to będzie wyglądało:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35070[/url]
Nie ma się czego bać. Narkoza nie jest bardzo mocna, bo to tylko mały zabieg. Tylko zapomniałam dodać że psiak musi byc na czczo czyli 10h przed zabiegiem nie można dawać mu jedzonka, ale nie jest to problemem jeżeli na usuwanie ząbków umówisz się na rano. I na koniec zabiegu jeszcze jeden zastrzyk wybudzający :)
Uszy do góry /Twoje i Maxia/ ;)
Pozdrawiamy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta&maxio']Byliśmy z Maxiem dziś u weta bo mu w dolnej szczęce od środka wyrastają stałe kiełki... a te stare ani drgną :angryy: No i wet powiedział, że jak za dwa tygodnie nic sie nie zmieni (w sensie, że stare nie wypadną) to cza będzie usuwać pod narkozą :bigcry: ... Maxiorek akurat wtedy skończy 6 miesięcy... powiedzcie czy to konieczne? strasznie sie boje jak zniesie narkoze... może być dla niego niebezpieczne?[/quote]

Martusiu, dzisiaj po dokładnych oględzinach wnętrza pychola mojej Chilli, ze smutkiem stwierdziłam, że najprawdopodobniej czeka nas to samo. :crazyeye: Dolne kiełki zaczęły wyrastać wewnątrz, a mleczaki trzymają się mocno i ani drgną. Może odwiedzimy weta razem. W kupie podobno raźniej.:placz: No chyba, że do tego czasu wypadną. Oby!!!:klacz:

Link to comment
Share on other sites

witam szystkich Dzis moj Avi, ktory ma 4 i pol mies. stracil Pierwszego mleczaka:) dolaczyl do grona yoreczkow szczerboli. Smiesznie to wyglads:) poki co wypadl mu dolna czworka miedzy klami:) zabek za pewne polknal. Dziennie zgryza 3 kostki wolowe z dodatkiem wapnia.Pozdrawiamy szystkich

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja byłam w niedziele na rwaniu ząbków u mojej Mersy.Strasznie to przezywałam,ale jakos poszło.Po zabiegu Mersedes obudziła sie i byłam najszczęśliwasza na świecie.Bałam sie właśnie tego ze się nie obudzi.;)
Takze nie ma co się bac o ile mamy dobrego weterynarza;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]Nie mam zbytnio czasu i chęci na przeglądanie tego - dwudziestosześcio stronowego tematu, więc zadam pytanie. Od soboty wypadło nam 8 ząbków, hmm... jak nie więcej. Od rana jej do pyska nie zaglądałam :evil_lol: i interesuje mnie, jak to jest z wyrywaniem zębisk. Czy to przeprowadza się w każdym przypadku? Co mogę zrobić by tego uniknąć? I kiedy będę wiedziała, że coś nie tak, że nowe rosną a stare wypadają, to widać? :cool3:

Pozdrawiam,
zarówno ja jak i szczerbata Cornelinda :loveu: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ile Twój piesek ma miesięcy? Czy widać już jakieś stałe ząbki? Tak czy inaczej, nie bój się, nie przeoczysz "kandydatów do wyrwania". Pies będzie miał po prostu podwójne zęby, jak rekin ;). Najczęściej dotyczy to kłów, ale nie tylko. I jeśli do ósmego miesiąca nie wypadną same - trzeba takie "podwójniaki" usunąć. W razie wątpliwości poproś weta o potwierdzenie Twoich obaw co do "nadprogramowej" ilości zębów. Ale to naprawdę widać, zapewniam. Zawsze zanim podejmie się decyzję o usunięciu - a widać już, że stałe ząbki rosną obok mleczaków, które ani myślą wypadać - można popróbować obruszać te mleczne zęby, czasem się udaje je na tyle mocno "rozbujać", że wylecą. Zabaw w szarpanie (co jest częstym pomysłem), albo dawania psu twardych rzeczy bym nie polecała, bo można uszkodzić szczeniakowi delikatną żuchwę albo - co gorsza - ząb złamać, i wtedy naprawdę robi się poważny problem. Jeśli jednak ósmy miesiąc mija i nic nie pomaga - nie ma wyjścia, trzeba usuwać.

Link to comment
Share on other sites

My też poczekaliśmy i wygraliśmy na tym. Zęby same wypadły. Już byłam z Tupkiem umówiona na zabieg, ale lekarz poprosił, żeby poczekać jeszcze dwa tygodnie. Jeśli się nic nie zmieni to trudno. To jeden z tych uczciwych wetów, którzy nie koniecznie chcą zarabiać na niepotrzebnych zabiegach. Teraz czeka nas zabieg kastracji i czyszczenia uzębienia - też u tego samego weta. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']My też poczekaliśmy i wygraliśmy na tym. Zęby same wypadły. Już byłam z Tupkiem umówiona na zabieg, ale lekarz poprosił, żeby poczekać jeszcze dwa tygodnie. Jeśli się nic nie zmieni to trudno. To jeden z tych uczciwych wetów, którzy nie koniecznie chcą zarabiać na niepotrzebnych zabiegach. Teraz czeka nas zabieg kastracji i czyszczenia uzębienia - też u tego samego weta. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek[/quote]

Nas niestety ten problem nie ominął i psiak miał rwane zabki i to nawet sporo:placz: . ale już minęło ponad pół roku od zabiegu i wszystko jest ok. Ale stres był:shake:

Link to comment
Share on other sites

A nam vet kazał przyjść [B]koniecznie[/B] na wyrywanie ząbków... ale strasznie mnie wystraszył (że piesek sie może nie wybudzić, że nigdy nic nie wiadomo, że może mieć krzywy zgryz) i nie poszłam... za miesiąc wszystkie zębole ładnie wypadły i obyło sie bez żadnych zabiegów :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki owczarnio za artykuł. Faktycznie pouczający. My jestesmy na razie po usunieciu 2 dyndajacych przedtrzonowcow, ktore zwyczajnie zaczeły brzydko pachnieć i trzeba było je usunac. Obyło sie bez narkozy a psiak nawet nie pisnał. Dzis zauważyłam wyżynające sie kielki i niestety obok mleczakow:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...