Jump to content
Dogomania

Buldożek francuski + OFF


anutka

Recommended Posts

  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Draczyn']Ja aż sie boje wypowiadać, bo potem jest taka nagonka, ze glowa mala, ale trudno taki mam charakte i nic mnie nie powstrzyma. Ja też mysle, ze to jednak handlara:diabloti::diabloti:[/quote]

Niestety na to wygląda... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chefrenek - ponieważ zamknęłaś temat "kolejne na allegro" to muszę odezwać się tutaj.

Wydaję mi się że popełniłaś błąd - ten temat nie naruszał regulaminu aż tak.
Regulamin - jak każdy ma swoje luki i tu można by było temat zostawić (nie mieszając w to działu - psy w potrzebie) jako informację o konkretnej rasie powołując się na punkt :

[QUOTE]15. Fora o rasach mają pierwszeństwo przed specjalistycznymi [/QUOTE]

Przynajmniej wedle mojego rozumienia - jeśli jest info o psie w potrzebie konkretnej RASY to większe szanse ma na forum o rasie niż na PWP. Tymsamym nie decyduje o jego zamknięciu mod z PWP tylko mod forum danej rasy.

Oczywiście jest to twoja decyzja i nie musisz ze mną dyskutować ale wg mnie bardziej nadają się do zamknięcia/przesunięcia/połączenia inne tematy na buldożkach, kiedyś jak jeszcze chyba Ciebie na dogo nie było była zasada że nie zakładamy wątków o swoim jedym piesku - chyba że w galerii, nie zakładamy wątków o konkretnej wystawie - jest wątek zbiorczy, nie zakładamy wątków o jednej hodowli - jest wątek zbiorczy itp.

Może lepiej takimi wypadkami się zająć? Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Wątek z allegro zamknęłam nie dla własnego widzimisię. Linki do tych aukcji stanowią jakąś tam reklamę tych pseudohodoffców . Wielokrotnie ogłaszali się tam np. z repami bez papierów itd. Takie wątki są na dogomanii zamykane. Dział buldożków nie jest wyjątkiem. To samo zrobiłam np. na grzywaczach.

Myślę że spokojnie można dawać linki do ogłoszeń w stylu "oddam psa..."

Co do drugiej sprawy o której piszesz. Faktycznie są takie wątki (z którymi zrobiłam/zrobię porządek:cool3:). I tu mam dla Was propozycję. Co sądzicie o tym by zrobić wątek pod tytułem "Spotkania i zloty". Z kilku wątków zrobiłby się jeden dłuższy. Oczywiście można zrobić coś takiego, że aktualny "Zlot/spotkanie" miały swój własny wątek, który po wygaśnięciu zostałby przeniesiony do zbiorowego.

Wszelkie inne sugestie są mile widziane.

Pozdrawiam,

Klaudia

Link to comment
Share on other sites

Chefrenku, ponieważ pytanie zadałaś odnośnie zlotów, które m.in. organizuje w Warszawie, musze zabrać głos. Do tej pory dobrą tradycją było, że każdy zlot miał swój oddzielny temat. Dzięki temu osoby, które zaglądały na forum z łatwością mogły znaleźć informacje i zdjęcia o konkretnym zlocie. Linki do tych tematów podawałam również na swojej stronie. Ostatnio jak sama dobrze wiesz w tym samym czasie organizowane są też spotkania w innych miastach. W momencie kiedy połączysz te tematy dyskusja całkowicie się wymiesza. Nie będzie wiadomo co dotyczy czego, które zdjęcia są skąd. Będzie to całkowicie bez sensu, ponieważ nikt nie znajdzie potrzebnych mu informacji.
Jak do tej pory ustalałam z Wind, że aktualny zlot był przyklejony i po imprezie stawał się znów normalny. Po pewnym czasie znikał na kolejnych stronach, więc nie wprowadzał bałaganu. Wolałabym aby to się teraz nie zmieniło. To jest również reklama zlotu, na to forum zagląda wiele osób także niezalogowanych. Chyba każdemu uczestnikowi imprezy powinno zależeć aby zloty cieszyły się jak największą popularnością.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Chefrenek - ponieważ zamknęłaś temat "kolejne na allegro" ...[/quote]

dżisus ... zlikwidowałaś nam Chefrenek "pomoc" ... a przecież i Mona i Maja i Lolka i Gucio i Sophie i Layla i Viki i jeszcze parę innych "przeszło" przez allegro i dzięki temu że ktoś je "wrzucał" do tego wątku znalazły nowe domy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']dżisus ... zlikwidowałaś nam Chefrenek "pomoc" ... a przecież i Mona i Maja i Lolka i Gucio i Sophie i Layla i Viki i jeszcze parę innych "przeszło" przez allegro i dzięki temu że ktoś je "wrzucał" do tego wątku znalazły nowe domy ...[/quote]

Zastanawiałam się jak rozwiązać ten problem. Może zrobię tak - wątek otworzę, jeśli jednak linki będę reklamą to będę je kasować po uprzednim poinformowaniu Was.;)

[SIZE=1] ps. ja tu naprawdę nie jestem od tego by Wam dokopać :-(
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Chefrenku - nie wiem czemu odbierasz to jako reklamę. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie kupi psa od kogoś kto na allegro oddaje psa bo jest chory czy umiera czy jest agresywny. Nie popadajmy w skrajności, też wolałabym żeby pseudohodowcy oddawali swoje wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta za darmo - ale tu niestety raju nie ma i czasem trzeba wylożyć jakąś kasę - ale nie jest to nabijanie kiesy pseudohodowcy tylko ratowanie psiego życia - to wg mnie Twoja decyzja czy też tak to zrozumiesz.

A co ze zwierzętami w schroniskach? przecież za "adopcje" ze schronu też trzeba płacić (" co łaska " czasem zamienia się w kwoty większe niż wola pseudohodowca za TO SAMO - chore skrzywdzone zwierze).

Pozdrawiamy ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]Przeglądając dogo wpadłam na pomysł by założyć tutaj wątek pod tytułem "Buldożki szukają domu". Nie musielibyśmy zakładać osobnego wątku dla każdego psa, dzięki czemu nie zrobiłby się bałagan. Poza tym taki "zakończony" wątek nie musiałby być przenoszony na PWP. Dodatkowo możnaby go "przypiąć".

Jaka jest wasza opinia???? ;)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Może być, ale wg mnie w pierwszym poście powinno się cały czas uaktualniać dane. Czyli np piesek z Palucha od postu 123 a sunia w latki z Pikutkowa od postu 321 itp. Więc jeśli chcesz zakładać to żeby pierwszy post był moderowany a nie zawierał informacji już o psiaku w potrzebie. Żeby to wszystko się nie pomieszało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Może być, ale wg mnie w pierwszym poście powinno się cały czas uaktualniać dane. Czyli np piesek z Palucha od postu 123 a sunia w latki z Pikutkowa od postu 321 itp. Więc jeśli chcesz zakładać to żeby pierwszy post był moderowany a nie zawierał informacji już o psiaku w potrzebie. Żeby to wszystko się nie pomieszało.[/quote]

Jestem tego samego zdania!

Link to comment
Share on other sites

Jako,że również awansowałam na moda gr 9 też się wypowiem ;).Wszystko ładnie,pięknie z tym podwieszonym tematem "buldożki w potrzebie" i uaktualnianiem w pierwszym poście.Ale co będzie jak zdarzy się,że mamy naraz 2-3 buldożki do adopcji (już tak było).Będzie bałagan.Moim zdaniem lepiej zakładać osobny wątek każdemu pieskowi przeznaczonemu do adopcji a dopiero po szczęśliwym zakończeniu przenosić do tego podwieszonego i pisać w 1-szym poście,że wątek Azora,który znalazł dom znajduje się na stronach 8-30 a wątek szczęśliwej adopcji Fafika na stronach 30-45.Poprostu takie sprzątanie zakończonych tematów adopcyjnych do jednego worka.Wtedy będzie porządek na forum a i wątki zaadoptowanych bulw nie zginą w czeluściach forum.
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mamy tu modetarów aktywnie piszących proszę o wyjaśnienie.
25 paździenika '05 założyłam temat "Nowy buldożek na Dogomanii!". Pisałam tam o przybyciu mojego drugiego buldoga ARRIGO. Przez ponad pół roku wkelajałam zdjęcia moich psów, opisywałam ich zachowania, jak się dogadują. Był to typowy temat o moich buldogach. Był, bo gdy dziś rano chciałam coś tam sprawdzić okazało się, że temat został usunięty. Moje zaskoczenie było jeszcze większe, gdy zobaczyłąm, że inne o podobnej tematyce zostały przeniesione do Fotoblogów. "Nowego buldożka" również tak poszukałam. Nie ma, nie ma też połączonego z galerią, w moich postach też wszystkie te wiadomości zniknęły.
Jak tam to rozumieć?? Nie wydaje mi się abym w którymkolwiek poście złamała regulamin forum. Czym więc rózni się mój temat od innych przeniesionych?? Czyżby nie był na tyle wartościowy?? W to ostatnie wątpie, gdyż akurat tam pojawiały się informacje, które mogą być przydatne dla innych osób, które wprowadzają do domu drugiego psa.
Jestem tą sytuacją oburzona. Nie zostałąm nawet ponformowana o tej decyzji. Przecież szanowni moderatorzy potrafią wysyłąć prywatne wiadomości. Czy nie można było w ten sposób poinformować mnie, że temat zostanie usunięty?? Wtedy mogłabym go całego skopiować. W ten sposób zostały usunięte wiadomości w jakiś sposób dla mnie wartościowe.
Na Dogomanii już od dawna nie było najlepiej. Zawsze myślałam, że zmiana Moda coś pomoże. Widze, że byłam w błędzie. Wcześniej przynajmniej mogłam się spodziewać co się wydarzy. Teraz nie wiem czy wogóle warto tu pisać. Od kilku dni obserwuje sposób moderowania całej grupy IX. Do pewnego momentu było to dla mnie śmieszne. Usuwanie zdjęć z wystawy, zamykanie tematów z powodu reklamy. Z drugiej jednak strony ten sam moderator czynnie uczestniczy w dyskusji o smyczach i obrożach, gdzie codziennie wklejane są linki do aukcji, sklepów internetowych (również przez moderatora). Czy to już nie zalicza się do reklamy?? Myśle, że tak.
Życze powodzenia w dalszym moderowaniu. Żeby za chwile nie okazało się, że zostali już tu tylko moderatorzy. Proszę jednak o wyjaśnienie sprawy ze stworzonym przeze mnie tematem.
Pozdrawiam serdecznie


Jeżeli chodzi o temat adopcyjny to całkowicie zgadzam się z tym co pisze Viris. Tak będzie najlepiej. Propozycja Misiaczka jest zła właśnie wtedy kiedy pojawia się kilka buldożkó w tym samym czasie. Takie połączenie znowu spowoduje, że nie będzie wiadomo, która wiadomość dotyczy którego.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem [B]anutko[/B] dlaczego zawsze i wszędzie węszysz podstęp i intrygę. Mogę się tylko domyślać.

Zaraz sprawdzę co się stało z Twoim tematem. Jeśli został usunięty to na pewno nie celowo. Tematy które nie były odwiedzane od dłuższego czasu (nawet 2, 3 lata) zostały usunięte. Wątki o których mówisz zostały przesunięte do fotoblogów ponieważ tam jest ich miejsce. Są to ni mniej ni więcej galerie poszczególnych użytkowników. Po co wporowadzać zamieszane skoro jest odpowiedni dział poświęcony wstawianiu zdjęć i ich komentowaniu. Użytkownicy tych galerii zostali powiadomieni o ich przesunięciu.

Pozdrawiam,

Mod

A i jeszcze jedno jeśli chcesz coś zmieniać zacznij od siebie.

ps. 2 aukcje allegro są usuwane ponieważ dogomania nie będzie nabijać kiesy pseudohowcom.

ps.3 moderator nie musi się tłumaczyć ze sposobu moderowania.

Link to comment
Share on other sites

W którym momencie napisałam o podstępie i intrydze?? Probuje tylko ustalić co się stało z tematem o moim psie. Proszę czytaj uważniejszej
Nie mam nic przeciwko przeniesieniu go do Fotoblogów. Wiesz jednak doskonale, że w przypadku mojego tak się nie stało.
Na pewno też nie jest jednym z tych, w których użytkownicy nie piszą 2, 3 czy 4 lata.
Czekam na informacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anutka']
Jeżeli chodzi o temat adopcyjny to całkowicie zgadzam się z tym co pisze Viris. Tak będzie najlepiej. Propozycja Misiaczka jest zła właśnie wtedy kiedy pojawia się kilka buldożkó w tym samym czasie. Takie połączenie znowu spowoduje, że nie będzie wiadomo, która wiadomość dotyczy którego.[/quote]
Pierwszy problem musi wyjaśnić Chefrenek..ponieważ ja jestem modem dopiero od wczoraj i nic mi nie wiadomo,czemu te tematy zostały usuniete.

Co zaś tyczy się mojej propozycji,to właśnie napisałam,że każdy temat będzie oddzielny (więc nie wiem czemu piszesz o połączeniu) i czemu miałoby się pomieszać?A reszta jest tak jak Viris zaproponowała.

P.S. Po za tym czekamy na propozycje.Nic na siłę.Jesli stali użytkownicy wypowiedzą,że to kiepski pomysł,to zostanie po staremu.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze prowadzony na bieżąco wątek o adopcjach będzie jednak czytelniejszy niż zlepek starych. Tylko tak jak napisałam musi być on MODEROWANY non stop. Wszystkie offowe posty usuwane itp. Ale skoro jest już 2 modów to chyba będzie łatwo zadbać o taki wątek;)

Link to comment
Share on other sites

Misiaczku, ale w momencie kiedy tematy zostaną połączone (po szczęśliwym zakończeniu) wszystko się wymiesza. Pamiętaj, że kiedy łączysz posty "ustawiają" się chronologicznie.
Takie jest moje zdanie. Jeżeli byłoby wszystko łącznie (tak jak w innych rasach), a pierwszy post aktualizowany wiemy, które psy aktualnie szukają domów, a dyskusja toczy się z uwzględnieniem tego, że jest to temat ogólny.

Chefrenku widze, że edytowałaś swój poprzedni post. Muszę się więc odwołać do tego co tam napisałaś. Jeśli chce coś zmienić mam zacząć od siebie?? A możesz mi wytłumaczyć co ja mam zmienić w swoim postępowaniu??
W przeciwieństwie do Ciebie na pojawiłam się na tym forum w 7 miesięcy temu, a jestem jego użytkownikiem od 2002 roku. Przez ten czas poznałam troche zwyczaje tu panujące. Byłam tutaj kiedy jeszcze niewiele osób pisało o buldogach francuskich, pamiętam kiedy wszyscy się tu przenieśli i było najpopularniejsze forum. Ty pojawiłaś się kiedy okres świetlności minął.
Większość Twojej aktywności ogranicza się do pisania w Fotoblogach, o obrozach Rogz i udzielania pseudozdrowotnych porad. Niewiele jak na takiego zasłużonego moderatora, który próbuje pouczać innych.
Twoja niewiedza jest niestety bardzo widoczna. Piszesz, że tematy, w których nikt nie pisze 2, 3, 4 lata są kasowane. Bardzo to ciekawe, szczególnie, że Arrigo, o którym była tam dyskusja ma dopiero 1,5 roku. Jak więc ten temat może być aż tak stary??
Temat rzeczywiście się pojawił. Szkoda, że ma tylko 27 stron, a nie jak początkowo 40. Dodatkowo od 15 dyskusja nie dotyczy mojego psa. Pozwól, że tego nie skomentuje i nie będę nawet wnikać co się stało z pozostałymi. Jeszcze bym przez przypadek zaczęła węszyć podstęp.
Moderator rzeczywiście nie musi się tłumaczyć ze spobosu moderowania, użytkownicy też nie mają obowiązku pisania. Tak się jednak skłąda, że ja również na kilku forach byłam moderatorką. Na jednym nawet jesteś nim teraz Ty tylko dlatego, że ja się nie zgodziłam wróćić. Widze więc co się tu dzieje i muszę przyznać, że mnie to przeraża. Proszę abyś nie pouczała mnie w tym momencie co mam robić. Ja doskonale sama wiem. Nie łamie regulaminu, więc zdanie, że powinnam zacząć zmieny od siebie jest zupełnie nie na miejscu.
Jedno jest pewne kilka lat temu to forum było dość wartościowe. Teraz bardzo wiele straciło. Działaj dalej to niedługo jedynymi aktywnymi włąścicielami buldogów będą moderatorzy. Ja na pewno nie będę tutaj już pisać. Szkoda mojego czasu. Zawsze się może okazać, że np. wklejone zdjęcia z wystawy reklamują karmę i należy je usunąć. Dziwne to tymbardziej, ze przed chwilą napisaś, że usuwane są linki do aukcji Allegro reklamujących pseudohodowle. Pod który punkt regulaminu podchodzą zdjęcia?? Jak dla mnie pod ten sam co wspomniane wcześniej obróżki.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...