Jump to content
Dogomania

3 letni pies i sikanie w domu


Hubabuba

Recommended Posts

Mam 3-letniego psa. Od niedawna mam z nim problem i czuję się bezradna, bo nie wiem jak sobie i jemu pomóc. Otóż, mój pies pewnego dnia nie wiadomo dlaczego i po co zsikał się w domu(a już dawno był nauczony czystości, nie załatwiał się w domu).. A co najgorsze, to się powtarza.. Ostatnio nawet nasikał na moje łóżko. Czym to może być spowodowane? Pzypuszczam, że to nie problemy zdrowotne, bo normalnie się zachowuje, jak zdrowy, aktywny pies. zauważyłam, że częściej mu się to zdarza, gdy do nas przychodzi moja siostra z rocznym dzieckiem. Nie wiem, może to wynika z tego, że nie poświęcam mu czasu, tylko dziecku? Powiem szczerze, że mój pies był moim oczkiem w głowie, spędzaliśmy bardzo wiele czasu razem.. Teraz (gdzieś od 7 m-cy) sytuacja uległa zmianie i nie mogę mu poświęcać tyle uwagi co wcześniej. Może jemu tego brakuje i sika, by zwrócić na siebie uwagę? Nie wiem. Rok temu był kastrowany, słyszałam, że po tym zabiegu mogą takie rzeczy się dziać. Ale nie wydaje mi się, że to może być tym spowodowane. Bo on sika perfidnie, podnosi nogę i sika. A nie popuszcza. Macie może pomysły, co może być przyczyną tego problemu? Na wszelkie pytania mogę odpowiedzieć:)

Link to comment
Share on other sites

Niekiedy psy po kastracji maja problem z trzymaniem moczu. Chce mu sie sikac i sika. Jest to zwiazane ze spadkiem testosterone. RAz na jakis czas to sie zdarza. Idź do weterynarza niech mu przepisze cos dla psów po kastracji. Znajomy dawał syrop. Niestety musi dawac juz do końca zycia, jednak w tej chwili moze dac mu raz na tydzień. Wczesniej tez takop roku zaczeło sie sikanie w domu. Jezeli to nie pomoze, wtedy trzeba sie zastanowcic czy to jest jakis problem behawioralny. Jednak zanim zaczniemy to rozwazac i cokolwiek doradzac idź do weta i spróbujcie dobrac mu jakis srodek farmakologiczny na niektrzymanie moczu po kastracji.

Link to comment
Share on other sites

A moze najpierw warto zrobic ogolne badania, w tym moczu. Przyjrzec sie relacjom z psem, ile i jak czas jest mu poswiecany? Jak wyglada kontakt z dzieckiem, takie zachowanie moze byc rownie dobrze na bazie duzego stresu.
Poczytaj tez [URL="http://www.dogomania.pl/threads/138178-Sika-w-%C5%82%C3%B3%C5%BCku%21%21POMOCY%21"]http://www.dogomania.pl/threads/138178-Sika-w-%C5%82%C3%B3%C5%BCku!!POMOCY![/URL]
Farmakologia moze, a nie musi rozwiazac problem. Jakos nie lubie lekow, bez faktycznej potrzeby podawania.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Farmakologia moze, a nie musi rozwiazac problem. Jakos nie lubie lekow, bez faktycznej potrzeby podawania. [/QUOTE]
Jezeli jest to nietrzymanie moczu po kastracji to nie ma innego środka aby mu dodac hormonów. Jest to zwiazane wyłacznie z brakiem hormonu. Nikt nie lubi leków i nie szprycuje sie psa bez potrzeby. Wec zanim cokowliek sie samemu zastsouje i będzie sie szukacz przyczyn behawioralnych zaczyna sie od weterynarza. Badania moczu raczej nie wykaza zmian hormonalnych. Zreszta diagnoze zostawmy weterynarzowi w gabinecie po przebadaniu psa. Podsuwanie w tej chwili innych wariantów niz weterynarz, moze jedynei sprawic odwleczenie wizyty w gabinecie weterynarza. A chyba nie o to powinno tu chodzic.

Link to comment
Share on other sites

Nietrzymanie moczu polega raczej na bezwiednym popuszczaniu a nie podnoszeniu nogi i sikaniu w konkretne miejsce w konkretnych sytuacjach.

Hubabuba, pies nie sika "perfidnie". Jeżeli w gre nie wchodzą przyczyny natury medycznej, to jest to objaw silnego stresu.
A Twoje łóżko dlatego że tam czuje sie najbezpieczniej.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie, jak wygladala praca z psem, co sie wydarzylo od tego watku [url]http://www.dogomania.pl/threads/180277-Agresja-wobec-obcych-i-nie-tylko[/url]
Nie chodzi o odwleczenie wizyty u weta, tylko o szersze spojrzenie, zamiast ukierunkowania od razu na leki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...