Jump to content
Dogomania

dandie dinmont terrier


mjola

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uff, juz myslałam, ze się nikt nie odezwie...
Tu muszę się pochwalić będe miała niedługo :lol: (jak wszystko pójdzie dobrze to na początku pździermika) suczke tej rasy i szukam osób mogących mnie poratować szerszymi informacjami na ich temat.
To co udało mi się przeczytać to krótkie wzminki na temat charakteru i wzorca.
Może wiesz czy gdzieś mozna dostac jakieś publikacje na temat tych psiaków?
Niestety interesują mnie tylko polskie wydawnictwa ponieważ słabo znam angielski.
Bedę wdzięczna za wszelkie informacje:lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Muszę sprawdzić, czy było coś w Psie lub biuletynie klubu terriera, bo nie pamiętam.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]W Płocku (chyba ?) jest hodowca tej rasy. Już kilka razy spotkałam takich starszych państwa na wystawach z pieskami tej rasy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A czytałaś "Guy Mannering" Scotta - to z tej książki pochodzi nazwa rasy i nazwy umaszczeń. A jakie będzie maleństwo - pieprz czy musztarda ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Kisiążki nie czytałam, ale szukam.
Rozmawiałam z miłym Państwam z Poznania (to oni skierowali mnie do Czech), niestety zawiesili działalność hodowlana kilka lat temu,a ostatnie psiaki mieli ok. pięć lat temu.
Ale masz rację odezwę się do nich może będą mogli wskazać żródła wiedzy:lol: .
Raz też spotkałam na wystawie sympatycznych mieszkańców Łodzi jak wystawiali pieska, niestety okoliczności sprawiły, ze nie wzięłam telefonu, miałam nadzieję, ze może zaglądają tutaj i się odezwą:lol: .
Mała Tosia (tak mała będzie się nazywała po domowemu) będzie maści pieprz :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mjola']Raz też spotkałam na wystawie sympatycznych mieszkańców Łodzi jak wystawiali pieska, niestety okoliczności sprawiły, ze nie wzięłam telefonu, miałam nadzieję, ze może zaglądają tutaj i się odezwą:lol: .[/quote]Wystawiali w Łodzi w tym roku -- rozmawiałam z nimi. Mają chyba dwa Dandie, oba z Czech (o ile dobrze pamiętam). Ich adres jest niewątpliwie w katalogu - jeśli chcesz, to mogę Ci go wysłać na priv.

Link to comment
Share on other sites

[B]Witaj[/B], znałam jedna Dandie.. Była przeurocza, kochana i słodka do ludzi, była cudowną matką, ale jej relacje z innymi psami były... nazwijmy to delikatnie - rożne. Dlatego chce Cie uczulić na jedno - poważnie zadbaj o porządną psia socjalizację Twojej suczki! Dandie są przemiłe, ale jak większość małych terrierów - jezeli nie nauczy się ich od małego lubić innych psów - mogą być bardzo wredne i co tu dużo kryć - niebezpieczne, mimo swojego niewielkiego wzrostu, więc niech nie zwiedzie Cię to spojrzenie....

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę, słuszlam o ich zadziorości.
hodowla z której będzie szczeniak ma dwie suczki i pieska, z rozmów i zdjęc wynika, ze psiaki są w stałym kontakcie ze soba i właścicielami, mam więc nadzieję, że wstępna socjalizacja jest jak najbardziej w porządku, a u mnie też mała od początku będzie miała towarzystwo więc mam nadzieję, ze będzie ok.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nie będę miała dandusia...przynajmniej narazie.
Właśnie odebrałam wiadomość która mnie zasmuciła :
"l, mám pro Tebe smutnou zprávu. Dnes tady byl veterinář dát
štěňatům vakciny. Tosia bude mít nekorektní zuby. Má podkus. Není
vhodná na chov ani na výstavy. "

Nie rozumiem dobrze ale to chyba oznacza przodozgryz, wkażdym razie jakąś wadę zgryzu.
Jestem smutna i jednocześnie zła na hodowcę przecież taka wada jest chyba widoczna dużo wcześniej, psiak się urodził 31.07 a wiadomość dostałam teraz jak już pakowałam walizki :((.
No nic..., zacznę szukać od nowa ..... i pewnie znów minie rok ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='mjola']na dalszy ciąg tej historii zapraszam do galerii bo niewiedzieć czemu tam został przeniesiony: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10487464#post10487464[/URL][/quote]

Pewnie Admin chciał stworzyć galerię Twojego psa. Masz tam tylko jej zdjęcia;)

Link to comment
Share on other sites

moja Oda skończyła już cztery miesiące, jak na razie chowa się w miarę zdrowo co prawda nie jest łakomczuszkiem i do jedzenia trzeba ją namawiać ale przybiera na wadze i rośnie, mam więc nadzieję , że wszystko jet ok. teraz waży 5,5 kg. (dorosłe osiągaja wagę 8-11 kg) mogła by więcej ale i to nie jest mało tyle ,ze w dolnych granicach.
Dziś miała pierwsze trymowanko, i chyba nie była zadowolona ;) ale jakoś poszło. , takiego brzdąca trymuje się wyłącznie palcami, trymerki tu nie zdają się na nic ..
Dandie trymuje się dopiero jak ukończą cztery miesiące, ciekawostką jest to, że śmieszne pędzelki na końcach uszu pojawiają się dopiero jak psiak ma ok. dwóch lat.
Oda jest małym rozrabiaką, uwielbia podkradać innym psiakom zabawki, następnie biegnie z nimi na podwórko i koniecznie chce ukryć zdobycz, wciska w krzewy lub próbuje zakopać.
Jak na małego myśliwego przystało często urządza polowania ... jej łupem najczęściej padają ślimaki, którymi (jak na dobrego psa przystało) dzieli się z nami :lol: więc co chwila zbieram z podłogi te które dostąpiły "zaszczytu" schwytania i dostarczenia na "obiad", wczoraj przyniosła ogromnego ślimaka bez muszelki, ten uraczył ja taką ilością lepiącego śluzu, że dłuższą chwilę trwało zdjęcie tej ścisłej lepiącej galarety z zębów i pyszczka, a resztki na brodzie ma do dziś :lol: ciekawe, czy to oduczy jej polowań ... myślę, że o tym przekonam się niedługo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Jest śliczna ! Powiem, że zazdraszczam Ci ![/quote]
nieskromnie powiem, ze też jestem nią zachwycona :) kilka lat starań opłaciło się mam moje marzenie i wszyskim powiem nie śpieszcie się z zakupem psa naprawdę warto czekać :)
looknij do galerii tam moje słonko gra na flecie :)
link:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10539303#post10539303[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Wystawy w Rzeszowie i Bydgoszczy za nami :)

teraz szykujemy się do Katowic, miłośników dandusiów zapraszam w piątek do hali namiotowej bedzie można nas tam spotkać :)
wystawiać sie bedziemy na ringu 5, ale obozowisko pewnie bedzie przy westach ring 2
Przyznam sie liczylam, że w Katowicach będzie nas więcej i moze przyjadą wystawcy z zagranicy ... niestey bedziemy tylko my czyli Brut w klasie szczeniąt i Odetka dziewczynka młodzież

[IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9632/7539038.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...