Jump to content
Dogomania

Pekińczyk szuka domu..


Etna

Recommended Posts

Wczoraj (12.01) przybłąkał się lub ktoś wyrzucił w okolice Instytutu Genetyki w Jastrzębcu małego pekińczyka. To z całą pewnością nie jest piesek z okolicznych wsi (wraz z koleżanką objeździłyśmy wszystkie i popytałyśmy ludzi wieszając ogłoszenia), zachowuje się jak typowy miejski piesek. Nie zna zagrożeń, które mogą go spotkać na wsi - przede wszystkim nie boi się samochodów, wbiegł mi pod koła (na szczęście zdążyłam zahamować)..a gdy otworzyłam drzwi radośnie wskoczył do środka.

Psiak jest niesamowity, w zasadzie jedyne określenie, które przychodzi mi do głowy to takie, że zachowuje się jak szczeniak. Jest bardzo ufny, kocha ludzi, kocha psy, nie reaguje na koty..jego charakter autentycznie mnie ujął.

Zatrzymaliśmy go na chwilę, przenocował u nas.. ale kojec to nie warunki dla takiego małego pieska..przenocował w pracowni, jednak nie mógł tam dłużej zostać, a nikt się po niego nie zgłosił. ;( Dziś po południu został odwieziony do schroniska.

Piesek ma na oko 3 - 5 lat, niekastrowany. Nawet jak na pekińczyka jest malutki. Nie jest ani chudy, ani gruby, sierść ma w niezłej kondycji. Bez problemu daje się wziąć na ręce, chętnie się przytula do człowieka. Potrafi chodzić na smyczy. U weterynarza zachowywał się bez zarzutu. Ma problem z jednym oczkiem, podejrzewam, że może na nie nie widzieć. Nie sprawia mu to jednak żadnych trudności w poruszaniu się czy też reagowaniu na bodźce. Jest niesamowicie kontaktowy, otwarty, przyjacielski i bardzo, ale to bardzo potrzebuje domu. Dlatego też, pomimo tego, że trafił do Azylu, wciąż szukamy mu domu..

..proszę, popytajcie ludzi, może ktoś chciałby przygarnąć takiego malucha? Proszę, powrzucajcie też na inne fora. Jestem gotowa pomóc, dowieźć pieska w okolicach Warszawy, ewentualnie szukać dla niego transportu do innego miejsca przeznaczenia.. byleby znalazł dom.. kontakt do mnie: [email][email protected][/email] oraz 0504-272-849

[img]http://lh5.ggpht.com/_zpBn_afUSts/TS9MtCfNuFI/AAAAAAAACEU/FgH9it34F3w/s720/0.jpg[/img]

[img]http://lh4.ggpht.com/_zpBn_afUSts/TS9MtFacbBI/AAAAAAAACEY/YgF0hpnP0mE/s912/1.jpg[/img]

[img]http://lh4.ggpht.com/_zpBn_afUSts/TS9MtWf3e4I/AAAAAAAACEc/4NdupDaxUSc/s640/2.jpg[/img]

[img]http://lh4.ggpht.com/_zpBn_afUSts/TS9MtmUi4zI/AAAAAAAACEg/PGJdM_vCTKQ/s912/3.jpg[/img]

[img]http://lh5.ggpht.com/_zpBn_afUSts/TS9MtkWzVTI/AAAAAAAACEk/cgOdEMJBDlY/s640/4.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co rozumiem to psiaczek trafił pod opiekę Azylu "Pod Psim Aniołem"
Pomimo że zajmujemy się plaskatymi z tą fundacją nie współpracujemy dlatego z naszej strony nie widzę możliwości pomocy.
Pozdrawiam.
Ps.
Wszelkie ogłoszenia - forma, treść oraz to gdzie mają się ukazywać powinny być konsultowane i uzgadniane z prawnym opiekunem pieska jakim obecnie jest Azyl "Psi Anioł"

Link to comment
Share on other sites

Może to oczywiste pytanie tj. odpowiedź ale spytam: na pewno przypilnujecie by został wykastrowany zanim zostanie wydany do adopcji?

Ja na razie nie mogę malca wziąc:-(mam full szczęsliwą 7 i u jednego spodziewam się kroplówek, bardzo poważny problem z wątrobą (nawracający:roll:)

Będę tu zaglądac w międzyczasie....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Oj tak, pekińczyk jest na tymczasie dzięki osobie o wspaniałym sercu :) Niestety, w międzyczasie okazało się, że ma niewydolność nerek, tak więc psiak jest w trakcie leczenia.. bardzo, ale to bardzo potrzebujemy dla niego nowego, troskliwego domku, bo w domku tymczasowym nie moze już za długo pozostać.
Wszelkie szczegóły na pw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przeklejam wiadomość od tymczasowej opiekunki Mańka:
"Dzisiejsze wyniki badań są bardzo dobre! Kroplówki i leki robią swoje, oby tak dalej =) Prawdopodobnie zdecydujemy się na jeszcze jeden tydzień płukania nerek, co moze doprowadzić do momentu gdy mocznik i kreatynina będą mieściły się w normach. =)))

Pilnie szukamy domu dla Mańka!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Etna']
Przeklejam wiadomość od tymczasowej opiekunki Mańka:
"Dzisiejsze wyniki badań są bardzo dobre! Kroplówki i leki robią swoje, oby tak dalej =) Prawdopodobnie zdecydujemy się na jeszcze jeden tydzień płukania nerek, co moze doprowadzić do momentu gdy mocznik i kreatynina będą mieściły się w normach. =)))

Pilnie szukamy domu dla Mańka!!!"
[/QUOTE]
niedobre wieści....kroplówki i leki dają efekty na pewien okres, do tego specjalistyczna karma jednak stale muszą byc robione badania krwii i jest wielkie ryzyko, że będzie nawrót. To Pekin szczególnej troski domów odpowiedzialnych jak na lekarstwo co dopiero dla psa chorego pod stałym nazdorem lekarskim. Mam takiego w domu w sumie niejednego...to naprawdę poważna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...