Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Wwaz

Pies z problemami zdrowotnymi.

Recommended Posts

Od około miesiąca mam psa. Jest to stara (ok.10lat) suczka. Kundelek. Wzięta jest od weterynarza, ponieważ potrącił ją samochód. Nie chce jeść normalnego jedzenia (np. Pedigree) więc gotuję jej podroby (żołądki itp.) z kaszą, ponieważ jest to jedyne co chce jeść. Pies jest chudy i kiedy u mnie zawitał nie był w stanie nawet wskoczyć na łóżko. Teraz jest już dużo lepiej pies biega i skacze. Zaczęła dużo jeść tych "domowych specjałów"... aż za dużo. Miała biegunkę, więc dostała suche pedigree i tylko wodę. No i teraz ma zatwardzenie chyba. Co chwilę przysiada próbuje się wypróżnić, stęka. Ale nie ma efektów. Pies nie wypróżnił się już chyba od 3 dni. Do tego również zaczęła że tak powiem strasznie śmierdzieć. Mam pytanie : jeśli ten brak wyprużniania się będzie ciągle, to po jakim czasie mam z nią pójść do weterynarza i czy może mieć to jakiś długotrwały wpływ na jej zdrowie. Pies naprawdę bardzo śmierdzi i widać, że się męczy. Proszę o rady.

jeszcze jedno: Pies sika często i nie ma żadnych pohamowań przed wypróżnianiem się na środku domu. Być może spowodowane jest to jej "niewychowaniem", a być może są to jakieś powypadkowe urazy. Sam nie wiem.

Pedigree to nie normalne jedzenie tylko drogie śmieci; nie dawaj tego psu, w dodatku starszemu, choremu.
Kup psu ryż, jakieś ścinki mięsne i warzywa, ugotuj to wszystko, dodaj łyżkę oleju i jakieś witaminy, np. Can vit wg dawki na opakowaniu, i karm 2 razy dziennie.
Kasza jest ciężkostrawna, też absolutnie nie nadaje się dla starszego psa z problemami jelitowymi.

Jak pies tak się męczy, to do weterynarza idź natychmiast; długotrwałe zaparcie może być groźne dla życia.
Sikanie może mieć różne powody; pies mógł być podwórkowy i nigdy nie uczony czystości (spróbuj wskazówek z działu o szkoleniu), może nie trzymać moczu z powodu wieku lub po urazie, może mieć przeziębiony pęcherz 9trzeba złapać mocz do badania).