Jump to content
Dogomania

Cieczka


Beata+Barbie

Recommended Posts

[quote name='Beata+Barbie']I kolejne pytanie do hawankowych cioteczek ;)
W jakim wieku wasze suczki miały pierwszą cieczkę? Barbie ma już prawie 8 miesięcy. Czy nie powinna już dostać?[/QUOTE]
wprawdzie ja mam psa :D
No ale sunie tez z czasem bede mieć
ale według wiedzy książkowej :
[COLOR=#666666][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=Arial][FONT=Arial]Suka zazwyczaj dojrzewa hormonalnie między 8 a 12 miesiącem życia, chociaż oczywiście i tu mogą być niewielkie odchylenia od normy i może ona wystąpić w 6 miesiącu lub po upływie roku. Gdy jednak odchylenia są większe należy poradzić się lekarza. Cieczka pojawia się 2 razy do roku . Okres ten trwa zwykle 21 dni, ale chęć pokrycia suka wykazuje między 9 a 13 dniem .

[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']I kolejne pytanie do hawankowych cioteczek ;)
W jakim wieku wasze suczki miały pierwszą cieczkę? Barbie ma już prawie 8 miesięcy. Czy nie powinna już dostać?[/QUOTE]

Spokojnie, to jeszcze maluch:) Cieczka może pojawić się nawet w wieku 14 miesięcy, ale jeśli dobrze pamiętam, jeśli nie ma do półtora roku, to trzeba działać. Jak dodzwonię się do swojej dr, która jest specjalistą od rozrodu, to napiszę.

Link to comment
Share on other sites

moja hawanka ma już prawie 13 miesięcy i cieczki jeszcze nie miała. Martwiłam się na początku, bo z tego co mówili znajomi posiadający małe psy, cieczka u małych ras pojawiała się ok 8-10 miesiąca, a u mnie nic. Pytałam się weterynarza, który powiedział, że czasem cieczka pojawia się nawet do 2 roku życia, i tak jak pisze Pilosus, martwić się można gdy suczka ma ok. 1,5 roku. Znajomej suczka york miała pierwszą cieczkę w wieku równo 2 lat. Objawy przedcieczkowe podobno łatwo można zauważyć - suczka częściej siusia, ma powiększone zewnętrzne narządy rozrodcze, większe sutki.

Link to comment
Share on other sites

A Arabella miała małe zamieszanie, bo najpierw wydawało mi się, że miała w sierpniu(pierwsza cieczka może być mało zauważalna, miała wtedy 8 miesięcy). NAtomiast okazało się i sprawdził to Mumin, że cieczke dostała po wystawie w Poznaniu, gdy miała 11 miesięcy). Wogóle nie brudziła, nie siusiała częściej, nic co mogło by spowodowac moje podejrzenia, dopiero jak pojechałam do związku, gdzie była Pani Basia z Muminem to stwierdziłyśmy, że mała ma cieczkę, bo Mumin zaczął szaleć i również miała powiększone zew. narządy rodne.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. To może tak: mam wrażenie, że faktycznie częściej siusia, bo na każdym spacerze (3 razy dziennie) a i w międzyczasie polewa na matę, którą ma na balkonie. I często się wylizuje. No i teraz sprawdziłam i faktycznie narządy rodne jakby troszkę powiększone. Więc to chyba już:laola:
A czy może tak być, że pierwszy raz nie zauważymy krwi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u mojej Hawanki nie widziałam w ogóle żeby brudziła, dopóki nie założyłam jej majtek i wkładki ;)

A tak po za tym, to czy znacie jakieś naprawdę dobre preparaty maskujące zapach u suczek?
Ja obecnie stosuje Vivisol dr Seidla (bo właśnie od tygodnia moja Hawanka ma cieczkę), próbowałam też Beaphara i Trixie, ale wszystko działa przez 5 minut. W domu jest w miarę spokój (psikam też tymi preparatami majtki), ale jak wychodzimy na spacer to dokładnie co 5 minut muszę ją spryskiwać, bo inaczej Yukon chodzi z nosem przy jej pupie. Jak ma majtki na sobie to go przegania i powarkuje, ale zdarzyło się że zdjęłam je przed spacerem i zaczęłam zakładam buty a tu patrzę Yukon jak zwykle próbuje na nią skakać, a ona się specjalnie nadstawia. Po spacerze już w domu to samo, dopóki nie nałożę majtek. Wtedy znowu zaczyna powarkiwać na Yukona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...