Jump to content
Dogomania

Karma Techni-Cal


Russellka

Recommended Posts

Co sądzicie o karmie Techni-Cal? Nie znalazłam o niej opinii, a szkoda bo chciałabym ją kupić. Myślę, że zaryzykuję, ale może ma ktoś już jakieś doświadczenia?


Trochę o produkcie:

[B]Techni-Cal Adult dla dorosłych psów[/B]
Dla psów dorosłych o wadze od 10 do 35 kg od 1 roku życia.
Składniki żywieniowe karmy istotne dla dorosłego psa:
Białko zwierzęce
Wysokiej jakości tłuszcz
Źródło łagodnie fermentującego błonnika
Przeciwutleniacze
Wysokoenergetyczna
Lekkostrawna
Odpowiednia wielkość granulek
Bardzo smaczna
SKŁADNIKI:
Mączka z kurczaka, mielona kukurydza, mielony ryż, pszenica, tłuszcz z kurczaka, pulpa buraczana, suszone całe jaja, siemię lniane, naturalny aromat, sól, węglan wapnia, fosforan wapnia, potasu, witaminy (choliny, witamina A, witamina D3, witamina E, niacyna, witamina C, inozytol, d-pantotenian, tiamina B1, B2 ryboflawina, beta-karoten, pirydoksyny B6, kwas foliowy, witamina K, biotyna, witamina B12), minerały (cynk, żelazo, miedź, mangan, jod, selen) , wyciąg z juki Schidigera.
Zawiera wszystkie składniki odżywcze, witaminy i chelatowane składniki mineralne w odpowiedniej ilości, aby zapewnić optymalny stan organizmu w każdych warunkach. W tej diecie, nie jest potrzebne dodawanie żadnych dodatków, a nawet przeciwwskazane.
Mączka z kurczaka i całe suszone jajko- jako najlepszej jakości źródło białka, które zapewniają wszystkie niezbędne aminokwasy będące budulcem dla silnych mięśni i regeneracji tkanek.
Tłuszcz z kurczaka i siemię lniane dostarcza energii w odpowiednich ilościach i równowagę kwasów tłuszczowych (omega 6 i omega 3).
Wysłodki buraczane jako jeden z najlepszych źródeł błonnika i Yucca Schidigera (prebiotyk) zapewniają prawidłowy rozwój mikroflory układu pokarmowego.
Witamina C, witamina E i rozmaryn, naturalny system przeciwutleniaczy Techni-Cal zwalczają wolne rodniki i wspierają system immunologiczny.
Jakość i rozsądny dobór składników, wraz z rygorystycznymi procedurami produkcyjnymi zapewniają dużą gęstość energii, smaczną i wysoko strawną dietę.
Ścierny efekt suchych krokietów zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i tym samym przyczynia się do zdrowia jamy ustnej i dobrego oddechu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja karmię tą karmą moje "alergiczne" szetlandy i bordera. Odchowałam miot szczeniąt też. Jest wydajna, bardzo dobrej jakości, można dopasować do psa (kurczak lub baranek). Moje jedzą ją od 5 m-cy i mają się świetnie, nie jedzie im z pyska, nie mają uczulenia. Polecam!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Ja karmie swoje szetlandy już od września 2010 - wszystkie pieski są bardzo zdrowe i maja doskonałą szatę.

Informacje na stronie: [URL="http://www.techni-cal.pl"]www.techni-cal.pl[/URL]

Posiadają zbilansowane i kompletne karmy dla psów, także weterynaryjne.

Z posiadanych informacji wiem, że m.in. karmę tą kupują hodowle szetlandów, owczarków australijskich, Gordonów i Spanieli. Polecają ją też niektóre przychodnie weterynaryjne.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi :)
Kupiliśmy tą karmę już jakiś czas temu i również powiem, że jak dla mnie jest genialna.
Mam dwa psy - oba mają "różne" smaki, lubią co innego. Tą karmę wcinają bardzo chętnie,
są zdrowe, aktywne (no może jeden, drugi z charakteru to śpiąca ciapa), mają gęstą i piękną sierść(szczególnie widać na czarnej suńce, która świeci się jak napastowana).
Przy czym dodatkowym plusem jest to, że to dosyć niedroga karma. Także również polecam wypróbować, u nas się sprawdziła i myślę, że przy niej pozostaniemy :)

Link to comment
Share on other sites

Mięsa nie podaja ile jest, a patrząc na różnorodność zbóż w składzie wydaje mi sie że w granicach max 15%. Producenci dają klika rodzajów zbóż między innymi dlatego, że gdyby dali dwa tylko rodzaje to by sie okazało że wylądowały by przed mięsem, a tak ładnie 3 pojawiają się za. Mączka z kurczaka to też nie to samo co suszone mięso. Cena nie jest wysoka, ale dawkowanie widzę wyższe o około 15-20% od np. Acany, Brit Care, Husse, Hill's. Po prostu normalna bytowa karma bez fajerwerków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie']Cena nie jest wysoka, ale dawkowanie widzę wyższe o około 15-20% od np. Acany, Brit Care, Husse, Hill's. Po prostu normalna bytowa karma bez fajerwerków.[/QUOTE]
A ja muszę dawać mniej bo tyją. Więc mi nie wychodzi jak w tabelkach. I w końcu mogę "pogadać" z futrami twarzą w twarz, bo im nie jedzie.
Acha- chyba nie każdy producent może stosować te "ikonki", a oni mają. Z tego co wiem to jest to obwarowane jakimiś restrykcjami. I jeszcze jedno- ja już nie wierzę w "suszone mięso". To co mi zaprzyjaźniony pracownik przetwórni dla McDonalda opowiedział o kotlecikach nie nastraja mnie na wiarę w świeżutkie suszone mięsko w psich workach, miałam też kolegę na trawlerze, który łowił rybki i te na stół i te na paluszki rybne...dla kotów w Kanadzie. I wszystko jasne.
No i każde mięcho trzeba zmielić, żeby uzyskać kulkę.
Jak zwał tak zwał, mi ta karma odpowiada- a raczej moim futrzakom

Link to comment
Share on other sites

Wiesz niektóre firmy mają kontrole jakości karmy i mają certyfikaty odpowiednie, trzeba tylko szukać tego i pytać dystrybutorów. A to że Twoje psy mają tendencje do tycia to nie znaczy że karma super. OK, Ty dajesz mniej, natomiast ja porównuje dawkowanie karmy na opakowaniach bo z tego między innymi można wywnioskować jaką karma ma przyswajalność i wartość odżywczą. Dodatkowo im mniejsze porcje karmy tym mniej naciagniety żołądek, a u niektórych psów jest to ważne. A wracając do karmy to powtarzam, nie uważam ją za złą patrząc na skład, ale też niczym nie zachwyca.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim. Każdemu psu odpowiada inna karma, dla mnie ważne są efekty w praktyce. I powiem, że nie widzę w żadnym razie aby forma psów po Acanie była lepsza. Po tej karmie futra są aktywniejsze, mają błyszczącą i gęstą sierść, a czarna sucz która ma tendencje do tycia na tej karmie schudła i zrobiła się zgrabniejsza (na ile to możliwe przy nieproporcjonalnym psie). Nikt nie musi tej karmy kupować jeśli nie chce, to tylko kwestia tego czy na dobrą karmę możemy przeznaczyć grubo ponad 200zł czy pieniążków mamy po prostu mniej. Jak dla mnie to ta karma na prawdę trzyma poziom.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie']..... A wracając do karmy to powtarzam, nie uważam ją za złą patrząc na skład, ale też niczym nie zachwyca.[/QUOTE]

zgadzam się z Boogie, też nie uznałbym jej za złą ale "szału" wynikającego ze składu też nie ma , na tą chwilę to zupełnie nowa karma na rynku, zobaczymy pewnie coś więcej po kilku latach

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów, jestem dystrybutorem ww. karmy w Polsce i chętnie odpowiem na wszystkie ewentualne pytania zainteresowanych
(na pw).
Karma dostępna jest w Polsce od 20.X.2010r. i uzyskała już pozytywną ocenę wielu hodowców.
Dostępne są też karmy weterynaryjne.
Wszystkie składniki są selekcjonowane i przechodzą pełną kontrolę pod kątem przydatności do spożycia przez ludzi, na co otrzymują oczywiście certyfikaty kompetentnych i ostrych instytucji w Wielkiej Brytanii, gdzie jest produkowana.
Zarówno mięso z kurczaka jak i jagnięciny pochodzi ze sprawdzonych i naturalnie karmionych hodowli zwierząt.
Nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów, substancji smakowych i koloryzujących.

Natomiast efekty uzyskane z karmienia tą karmą można ocenić oglądając swoje psy po 4-6 tygodniach karmienia.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, bardzo dobra to rzecz względna. Czy są jakieś dane procentowe jaką karma ma przyswajalność? Powiem szczerze, że cena Techni-Cal jest atrakcyjniejsza od karmy, którą obecnie używam, jednak patrząc na dawkowanie dla mojego psa 25kg obecnej daję 250g a tej musiałbym dawać 350g, stąd moje pytanie o przyswajalność, bo przy takim dawkowaniu to jednak obecna karma mimo wyższej ceny wychodzi mi korzystniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie']Dobra, bardzo dobra to rzecz względna. Czy są jakieś dane procentowe jaką karma ma przyswajalność? Powiem szczerze, że cena Techni-Cal jest atrakcyjniejsza od karmy, którą obecnie używam, jednak patrząc na dawkowanie dla mojego psa 25kg obecnej daję 250g a tej musiałbym dawać 350g, stąd moje pytanie o przyswajalność, bo przy takim dawkowaniu to jednak obecna karma mimo wyższej ceny wychodzi mi korzystniej.[/QUOTE]

Według danych producenta przyswajalność zawiera się w zakresie od 82 do ok. 90 %. Zależy to nie tylko od rodzaju karmy ale i też od organizmu naszego psa.
Tak wysoka przyswajalność karmy uzyskana po ponad 40-letnim doświadczeniu i przeprowadzonych pracach badawczych została uzyskana głównie dzięki użyciu tylko naturalnych i selekcjonowanych oraz zawsze przebadanych przed użyciem składników karmy. Zawsze najpierw potwierdzana jest ich przydatność do spożycia dla ludzi.
Zakazane jest też stosowanie jakichkolwiek sztucznych dodatków - w tym aromatów, koloryzerów, konserwantów i in.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']moim psom Techni-Cal zupełnie nie smakowało.. wydaje mi się mało aromatyczne, więc zakup tej karmy to raczej słaby pomysł w przypadku wybrednego zwierzaka[/QUOTE]
A która konkretnie - bo smakowitość to oczywiście pojęcie względne.
Każdy pies ma prawo lubić coś innego.
Potwierdzam jednak, że przestawienie psa z karmy bytowej lub karmionego gotowanym jedzeniem, mięsem i in. dodatkami na karmę sucha może być trudne, szczególnie przy karmie dla np. dla otyłych psów (ze zmniejszoną znacznie ilością tłuszczu).
Dotyczy to prawie każdej karmy suchej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czeslaw Zablocki']A która konkretnie - bo smakowitość to oczywiście pojęcie względne.
Każdy pies ma prawo lubić coś innego.
Potwierdzam jednak, że przestawienie psa z karmy bytowej lub karmionego gotowanym jedzeniem, mięsem i in. dodatkami na karmę sucha może być trudne, szczególnie przy karmie dla np. dla otyłych psów (ze zmniejszoną znacznie ilością tłuszczu).
Dotyczy to prawie każdej karmy suchej.[/QUOTE]

Puppy Large Breed i zwykła dla dorosłych (Adult).
Rzeczywiście smakowitość to pojęcie względne, ale istnieją karmy które większość niejadków 'jakoś' zjada. Wynika to pewnie z ilości białka i aromatyczności karmy. Mój jeden wybredny nie chciał nawet spróbować, wąhał i odchodził, a drugi (niewybredny, któremu każda karma zawsze smakowała) zjadł pare chrupek i też nie odmówił

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...