Jump to content
Dogomania

KIELCE Międzynarodowa, 18-19.11.2007


Guest DURANGO

Recommended Posts

[quote name='Musiałek']Laska nie pytaj mnie :shake:[/quote]

Nie no ja wiem,

Tylko jak dla mnie jest to jasne powiedziane jakie tytuły są w Poznaniu :roll:

[quote][B]TYTUŁY[/B][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#666666]

[B]CACIB [/B](certyfikat na Międzynarodowego Championa Piękności)
Tytuł ten przysługuje wg uznania sędziego jednemu psa i jednej suce wśród wszystkich wystawionych w danej rasie psów i suk (po ukończeniu 15 mies.). O CACIB konkurują w drodze porównania psy (suki) z oceną doskonałą, lokatą I z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów. Pies (suka) uzyskujący CACIB na wystawie otrzymuje automatycznie CWC oraz tytuł Najlepszy Pies/Suka w Rasie.

[B]Res. CACIB [/B](rezerwowy CACIB)
Po przyznaniu CACIB-u sędzia przywołuje do porównania drugiego psa z klasy, z której pochodzi zwycięzca i porównując taką nową stawkę może przyznać rezerwowy CACIB (Res. CACIB).

[B]CWC [/B]- Certyfikat na Championa Polski
Certyfikat CWC może otrzymać pies i suka (po ukończeniu 15 mies.), które uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów

[B]Młodzieżowy Zwycięzca Świata – 2006[/B]
Tytuł ten otrzymuje w każdej rasie pies (suka), który uzyska w klasie młodzieży ocenę doskonałą z lokatą pierwszą.

[B]Najlepszy Pies/Suka w Rasie [/B]
O tytuł ten ubiegają się psy/suki w każdej rasie z ocenami doskonałymi i lokatą
pierwszą z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, konkurując ze sobą w tzw. "porównaniu".

[B]Zwycięzca Świata – 2006[/B]
Tytuł ten otrzymuje w każdej rasie pies i suka, którym przyznano certyfikat CACIB zgodnie z regulaminem FCI.

[B]Zwycięzca Rasy (BOB) [/B]
O tytuł ten konkurują pies i suka, które otrzymały certyfikat CACIB oraz tytuł "Młodzieżowy Zwycięzca Świata".
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

No ale cóż za ZG nigdy nie dojdziemy ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tym ZW PL to kolejna gruba kompromitacja ZKWP.
Nawet sedziowie nie wiedza co sie stalo z tym tytułem w tym roku :)

A prawda jest taka ze kazdemu moglo sie zdarzyc zapomniec poinformowac gdzie ten tytuł w tym roku można zdobyc, a moze juz zostaly przyznane od tak uznaniowo bez wystawy:roll:

Prawde mówiac to jednak jestem zalamany taka sytulacja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tybetan']PS slyszałam że mają się zmieniac przepisy dotyczące wystaw i będzie można wprowadzac suki z cieczką czy coś wiecie na ten temat??[/quote]

Jeśli mam być szczery, to ta zmiana psom na dobre nie wyjdzie. Polecam spróbować zapanować nad osobnikiem, gdy np. w konkurencji finałowej obok stoi suka z cieczką albo gdy ring jest przesiąknięty magicznymi zapachami :mad:
Skandal że ludzie wystawiają takie psy!

A do Kielc pewnie pojedziemy- pierwsza międzynarodówka - może być miło :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']Jeśli mam być szczery, to ta zmiana psom na dobre nie wyjdzie. Polecam spróbować zapanować nad osobnikiem, [/quote]
kwestia wyszkolenia psa i osob wystawiajacych suki
niektorym rownie trudno, jak widzialam, jest zapanowac nad dwoma samcami stojacymi obok siebie, pomimo tego, ze obok nie ma suk z cieczka
[QUOTE]Skandal że ludzie wystawiają takie psy![/QUOTE]
dla Ciebie skandal, ale zauwaz, ze ktos na gorze stwierdzil, ze nad psem da sie jednak zapanowac,
a poza tym jest inny wazny fakt - suka ma duzo mniej okresow w zyciu kiedy jest ladna lub ma mozliwosc wystawiania sie
psa mozesz wystawic zawsze, suke juz nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']
Skandal że ludzie wystawiają takie psy!

[/QUOTE]

Skandalem jest zabulenie np.90 PLN i nie mieć zwrotu tych pieniążków:evil_lol:

[quote name='strumyk']kwestia wyszkolenia psa i osob wystawiajacych suki
niektorym rownie trudno, jak widzialam, jest zapanowac nad dwoma samcami stojacymi obok siebie, pomimo tego, ze obok nie ma suk z cieczka

dla Ciebie skandal, ale zauwaz, ze ktos na gorze stwierdzil, ze nad psem da sie jednak zapanowac,
a poza tym jest inny wazny fakt - suka ma duzo mniej okresow w zyciu kiedy jest ladna lub ma mozliwosc wystawiania sie
psa mozesz wystawic zawsze, suke juz nie[/QUOTE]

Słuszna uwaga:multi: - właśnie chodzi o zachowanie i właścicieli suk i umiejętność zapanowania nad psami. Jeżeeli tylko się chce można pogodzic te sprawy. Sukę można odpowiednio przygotować- są środki minimalizujące zapach, a właściciele psów mogą popracować nad zachowaniem swoich pupili :-).

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam ochoty wydawac 70-90zł w błoto! Rozumiem gdyby liczyło się zaświdczenie od weta = 0 płatności to ok. Dodam, ze moja suka ma jeszcze nieregularną cieczke i jest mi o tyle trudniej. Jak na razie dwie wystawy sobie przez cieczke odpusciłam (ale na tym samym ringu i w tej samej klasie były suki cieknące...) a mi z kieszeni wyleciało 160zł :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']kwestia wyszkolenia psa[/quote]

Gratuluję umiejętności zapanowania nad instynktem psa- szczególnie reproduktora i oczywiście życzę powodzenia w dalszym wychowywaniu/tresowaniu/bądź innej czynności którą osiągniesz cel.

[quote name='strumyk']fakt - suka ma duzo mniej okresow w zyciu kiedy jest ladna lub ma mozliwosc wystawiania sie psa mozesz wystawic zawsze, suke juz nie[/quote]

odnośnie ilości okresów wystawiania suki- Związki Kynologiczne nie organizują dwóch wystaw w roku i bez większych problemów można wybrać takie, na których twoja sucz cieczki nie dostanie.
Zgoda- zdarzają się nieregularne cieczki, ale wystawiać psa tylko dlatego, by kasa nie przepadła to delikatnie mówiąc głupota.

[quote name='Iwona']są środki minimalizujące zapach[/quote]

Jak słusznie napisałaś- minimalizujące, a nie niwelujące zapach :evil_lol:

[quote name='Polna']Jak na razie dwie wystawy sobie przez cieczke odpusciłam (ale na tym samym ringu i w tej samej klasie były suki cieknące...)[/quote]

Właściwa decyzja prawdziwego hodowcy :lol:
Niejednokrotnie widziałem zachowania psów na ringu, po którym wcześniej przechadzała się cieknąca sucz- ciekawe [B]Iwonko[/B] i [B]strumyku, [/B]czy chciałybyście wystawiać się w takich warunkach i z psem z nosem przy ziemii- dla wystawców to też jest często strata kasy za zgłosznie + kasy za dojazd o czasie i nerwach nie wspominając.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi'] dla wystawców to też jest często strata kasy za zgłosznie + kasy za dojazd o czasie i nerwach nie wspominając.[/QUOTE]

No tak- właściciele psów traca pieniądze:evil_lol: - a właściciele suczek to nie- ciekawe podejście:mad::shake: . Tak samo szanuję czyjąś kasę jak i swoją.A tak dla wiadomości- nie wystawiam suczek z cieczką, ale nie zawsze da się dokładnie przewidzieć cieczkę u suczki - poza tym nie w każdym okresie cieczki suczka jest smakowitym kąskiem dla psa:cool3:. Natura naturą- ale jeżeli na zagranicznych wystawach potrafia sobie poradzić z problemem to dlaczego musimy być od razu na starcie na "nie"?

Link to comment
Share on other sites

ja zcasem wystawiam suki w poczakowej lub koncowej fazie cieczki ale nie ma wtedy mowy o konkurencjach finalowych, wogole siedze gdzies oddalona od ringu i tylko jest myk na ocene i do domu
wiem co przezywaja wlasciciele psow bo sama mam 2i nie jest ot niczym przyjemnym biegac za/przed cieczkujaca suka :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona']No tak- właściciele psów traca pieniądze:evil_lol: [/quote]

źle mnie zrozumiałaś- nie pisałem, że właściciele suk nie tracą kasy. Sytuacja o której piszesz powinna być jakoś sensownie rozwiązana- tylko pytanie jak? Swoją drogą i tak nie zmienię zdania o cieknących sukach na ringu- mam tylko nadzieję, że w Kielcach takich przypadków nie będzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka pierwszą cieczkę dostała na kilka dni przed węgierską klubówką i specjalistyczną. Praktycznie nie plamiła, od początku była psikana, no i co ważniejsze - wystawy wypadały w 6-7 dniu cieczki. Gdybym nie pojechała, to straciłabym nie tylko 70 euro, ale i możliwość ocenienia psa przez dwóch specjalistów, co jest dość sporą gratką w mojej rasie.
Założyłam, że jeśli suką będą interesować się psy, to nie będziemy się zbliżały do ringu do momentu oceny. Jak się okazało - w pierwszy dzień psy nie wykazywały praktycznie żadnego zainteresowania. Drugiego dnia tylko, gdy przechodzily bezpośrednio obok suki. Przy czym kończyło się na węszeniu. Wszystkie bez problemu dały się odciągnąć. Tak więc nikt nic nie stracił, a ja zyskałam dwa śliczne opisy :)
Jak więc widać - da się :)
Inna sprawa, że w środku cieczki - w najgorszych dniach - nie odważyłabym się wystawiać suki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja zcasem wystawiam suki w poczakowej lub koncowej fazie cieczki ale nie ma wtedy mowy o konkurencjach finalowych, wogole siedze gdzies oddalona od ringu i tylko jest myk na ocene i do domu
wiem co przezywaja wlasciciele psow bo sama mam 2i nie jest ot niczym przyjemnym biegac za/przed cieczkujaca suka :shake:[/quote]

Niestety na jednej z ostatnich wystaw w finałach byłem w sąsiedztwie "pierwszego dnia cieczki". Gdyby w końcówce oceny mój małolat nie wykręcił obera w kierunku suczy miałem poważne szanse na schody i jakiś przyzwoity dzbanek. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']Gratuluję umiejętności zapanowania nad instynktem psa- szczególnie reproduktora i oczywiście życzę powodzenia w dalszym wychowywaniu/tresowaniu/bądź innej czynności którą osiągniesz cel.[/quote]
a dziekuje bardzo, ale to nie tylko ja tak potrafie
jakims cudem jest wiele psow wyszkolonych, ktore pracuja w obecnosci cieknacej suki
a jak sobie radzisz w zyciu codziennym, gdy ktos w sasiedztwie ma suke w cieczce? prosisz, zeby jej na dwor nie wyprowadzac czy od razu, zeby ja sterylizowac?
[QUOTE] odnośnie ilości okresów wystawiania suki- Związki Kynologiczne nie organizują dwóch wystaw w roku i bez większych problemów można wybrać takie, na których twoja sucz cieczki nie dostanie.[/QUOTE]
co z tego, ze wystaw niemalo, gorzej z iloscia sedziow, z ktorych opisami sie liczymy i dojazdem
[QUOTE] wystawiać psa tylko dlatego, by kasa nie przepadła to delikatnie mówiąc głupota. [/QUOTE]
glupota? raczej skapstwo
ale fakt, jestem glupia, bo chce, zeby rozni sedziowie, na roznych wystawach opisali suke

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Inna sprawa, że w środku cieczki - w najgorszych dniach - nie odważyłabym się wystawiać suki...[/quote]
To nawet nie kwestia odwagi, ale jakis zwyklych zasad wspolistnienia.
Lubie wysrodkowac, bo czasem udaje sie, zeby wilk byl syty i owca cala.
W srodku cieczki tez bym z suka nie pojechala, ale poczatek i koniec to zadna afera. Tym bardziej, ze porzadny, doswiadczony reproduktor nie interesuje sie nawet poczatkiem cieczki.
Po prostu nie pcham sie w psy, stoje z boku, nie wchodze wczesniej na ring (fakt, mam ten luz, ze moja rasa zawsze jest na koncu :)), suka umyta i wypsikana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']a dziekuje bardzo, ale to nie tylko ja tak potrafie
jakims cudem jest wiele psow wyszkolonych, ktore pracuja w obecnosci cieknacej suki[/quote]

a możesz napisać jakiej rasy są te wyszkolone psy?

[quote name='strumyk'] Zawsze trzeba na cos zwalic porazke :roll:[/quote]

no tak, zapomniałem, że inni wiedzą lepiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']a możesz napisać jakiej rasy są te wyszkolone psy?[/quote]
wiesz, jest duzo ras i miejsca nie starczy, ale myslalam glownie o bokserach, ONach, rotkach, belgach, erdelach, itp, choc w kazdej rasie sa psy wyszkolone i przygotowane do pracy w duzych rozproszeniach
bo psa trzeba szkolic i nauczyc psa pracy w roznych warunkach, a nie tylko uczyc stania w ciszy i spokoju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']no tak, zapomniałem, że inni wiedzą lepiej...[/quote]
oczywiscie
bo moze w ogole zakazac pokazywania suk, bo jakis samczyk z przerostem ambicji bedzie sie interesowal suczka? nie cieknaca, po prostu suka
ja tez mam dosc wlazenia z psami na moja suke
sucz nie ma cieczki, wchodzimy sobie grzecznie na finalowa, a mala co chwile podkula sie, bo jakas panienka idzie 20 cm za mna i nie potrafi zapanowac nad psem, a jej pies z nosem w tylku mojej suczy
fajnie nie? no, ale przeciez to suka i jak zapanowac nad samczykiem? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']ja tez mam dosc wlazenia z psami na moja suke[/quote]

dziwne- taka świetna treserka, a nie potrafi nauczyć swojej psiny, by tamta odpędzała się przed innymi psami... Komuś głupoty łatwiej opowiadać- prawda?

Ciekawe czy wiesz jak było na polskich wystawach 20 lat wstecz?
Jeżeli właściciel miał cieknącą sukę, to nie wpychał się na ring, tylko mówił sędziemu jaka jest sytuacja. Wtedy sucz wchodziła na ring jak już zeszły pozostałe psy- wchodziła nie po lokatę, tylko samą ocenę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...