Jump to content
Dogomania

otyły pies ratunku


Guest olka12

Recommended Posts

Guest olka12

Mojego psa karmi moja mama. W tym problem, ona nie potrafi tego robić i pies jest otyły. Dostaje karmę Acanę (niedawno zmieniłam z RC) i mięso wszelkiej maści, kaszę, ryż, kluski. Jak przetłumaczyć mamie że robi psu krzywde?

Jak miałam możliwość to sprubowałam karmić go tak: dawałam dwa razy dziennie odpowiednią dawkę karmy i stała w misce do tej pory aż pies zrobił się głodny i to zjadł.

Myślę że to by pomogło i pies by się odchudził. Czy to dobry pomysł? [B]Pomocy on jest taki gruby!!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz::placz::placz:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Pies ma dostawać jeść najlepiej dwa razy. jak nie zje w ciągu 15 minut to zabierasz miskę i nie przeproś.... Jedzenie nie może leżeć cały czas w misce... Potem się nauczy, że jak cos dajesz to ma jeść i nie będzie wybrzydzałał.

Link to comment
Share on other sites

Skoro pies je Acanę to niepotrzebne są już żadne dodatki, (mięso,makarony, kasze).Nie podawaj też smaków ani nic między posiłkami. Dobrze by było przejść na karmę light. Technicznie podawaj tak jak pisze[B] rin. [/B]Dużo spacerów i cierpliwosci w rozmowie z mamą, bo nic nie stanie się nagle. Musisz mamie tłumaczyć,że tak gruby pies jest narażony na choroby stawów, krążenia, serca.To ,że pies się na Nią patrzy ,nie oznacza,że musi coś dostać,że jest głodny itd.

Link to comment
Share on other sites

A no i jeszcze przydałoby się, abyś zwiększyła spacery (myślę, że chociaż godzinka w jego przypadku byłaby już dobra) i "zmusiła" Maksia do biegania, szczególnie teraz kiedy nie ma tych upałów. No i co ważne to odchudzanie nie może być gwałtowne, wszystko musi być w swoim czasie. Powodzenia. :)
Na pewno jak Maks trochę schudnie to wyjdzie mu to na dobre. Będzie miał na starość zdrowsze stawy no i dłużej pożyje.

Link to comment
Share on other sites

Rób z nim dłuuuuuugie spacery. Poproś ze sklepu miarkę do Acany i karm go tyle, ile potrzeba. Zdecyduj się, albo karmisz karm, a resztki to TYLKO MALY dodatek, czy karmisz go resztkami. Nic dziwnego, że twój pies jest gruby, skoro dostaje dużo karmy i sporo innych rzeczy. PRZEMYŚL TO!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mój pies nie jest gruby tylko ma lekką nadwagę, nie dostaje resztek tylko karmę i jedzenie ludzkie przygotowane specjalnie dla niego, a spacery robię

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olka12']Mojego psa karmi moja mama. W tym problem, ona nie potrafi tego robić i pies jest otyły. Dostaje karmę Acanę (niedawno zmieniłam z RC) i mięso wszelkiej maści, kaszę, ryż, kluski. Jak przetłumaczyć mamie że robi psu krzywde?

Jak miałam możliwość to sprubowałam karmić go tak: dawałam dwa razy dziennie odpowiednią dawkę karmy i stała w misce do tej pory aż pies zrobił się głodny i to zjadł.

Myślę że to by pomogło i pies by się odchudził. Czy to dobry pomysł? [B]Pomocy on jest taki gruby!!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz::placz::placz:[/B][/QUOTE]
[B] [/B]

[INDENT]"mój pies nie jest gruby tylko ma lekką nadwagę, nie dostaje resztek tylko karmę i jedzenie ludzkie przygotowane specjalnie dla niego, a spacery robię "[/INDENT]




Zakładając wątek 8.01 pisałaś , że pies jest gruby. Jeśli teraz ma lekką nadwagę to tylko pogratulować .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rin']Pies ma dostawać jeść najlepiej dwa razy. jak nie zje w ciągu 15 minut to zabierasz miskę i nie przeproś.... Jedzenie nie może leżeć cały czas w misce... Potem się nauczy, że jak cos dajesz to ma jeść i nie będzie wybrzydzałał.[/QUOTE]

tak trzeba trzymać grubaski :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest olka12

napisałam w pierwszym poście że gruby bo nie wiedziałam co robić a wiem że jak napisze że ma lekką nadwagę to nikt nie napisze o intensywnym odzchudzaniu czy coś a mnie poniosło gdy odczytałam post doglova

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rin']Mój post? Ok :D

to nie jest lekka nadwaga, tylko aż dwa razy przekroczona czyli otyłość.. A co do Karmy to bardzo osradzam Brit Care, szczególnie ten, mój jeden psiak go w gole nie je...[/QUOTE]

A odradzasz, bo? Tzn jakie konsekwencje zdrowotne (mowa o biegunkach, problemach z układem pokarmowym itd) miał Twój pies, że odradzasz? Bo że nie je, to jeszcze nic nie znaczy - nie smakuje mu i już.
Nie znoszę takiego pisania - odradzam, bo mój pies nie je. Według tego kryterium Pedigree jest świetną karmą, bo chcą ją jeść prawie wszystkie psy. A np. Hill'sa już nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olka12']Mojego psa karmi moja mama. W tym problem, ona nie potrafi tego robić i pies jest otyły. Dostaje karmę Acanę (niedawno zmieniłam z RC) i mięso wszelkiej maści, kaszę, ryż, kluski. Jak przetłumaczyć mamie że robi psu krzywde?

Jak miałam możliwość to sprubowałam karmić go tak: dawałam dwa razy dziennie odpowiednią dawkę karmy i stała w misce do tej pory aż pies zrobił się głodny i to zjadł.

Myślę że to by pomogło i pies by się odchudził. Czy to dobry pomysł? [B]Pomocy on jest taki gruby!!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz::placz::placz:[/B][/QUOTE]

najlepszym wrogiem otylosci dla ludzi i psow to zmiana pokarmu,i duzo ,duzo ruchu nie tylko wkolo bloku i do domu.jest karma dla psow otylych z miarka.Prosze zastosowac sie do wskazowek i chodzic na km spacery.Psa karmimy 2x dziennie bez dokarmiania pokarmem ze stolu .Smakolyki to TabuOtylosc psa moze byc przyczyna choroby serca,watroby ,cukrzycy,zmiany w stawach.

to tylko opiekunowie sa odpowiedzialni za stan psa ,a o chorobach zwiazanych z otyloscia to juz nie mysla.

Link to comment
Share on other sites

Odstaw makarony, kasze, zmniejsz ilość ryżu, żadnego chleba, ziemniaków, gryzaków, psich ciastek - nie ma, że wielkie, głodne oczęta. Karmę można dawać psu w formie dwóch posiłków, ale zmniejszoną o powiedzmy garstkę, którą weźmiesz na spacer i wykorzystasz przy szkoleniu. Jeśli pies ma jeść też mięso, to najlepiej drób, czasem (raz na tydzień) gotowane wątróbki. Żadnych przypraw (ludzie czasme dodają różne cuda do psiego żarcia), do tego np. gotowana marchewka czy jabłka. Fajną karmą jest hill's light, moja suka na nim zrzuciła do wagi idealnej. Wadą Hill's jest cena niestety, ale jak oies nieduży, to może będziecie mogli sobie na to pozwolić.
Powiedz mamie, że otyłość u waszego psa może doprowadzić do zawału, np. podczas upałów, do niedotlenienia, do paraliżu, jeśli wysiądzie kręgosłup od przeciążenia. Wtedy pies by był albo sparaliżowany częsciowo, albo np. skazany na dożywotnie branie leków na serce (np. taki vetmedin kosztuje 2.50 zł za pigułkę, rocznie ponad 9.000 zł.)
Wydaje mi się, że nie warto ryzykować...

Link to comment
Share on other sites

Ja go polecam, bo moje go jedzą, aż się uszy trzęsą, ale wiadomo -różnie bywa. Czasem można w sklepach dostać próbki i przetestować, czy jaśnie wielmożny pies raczy się poczęstować, czy strzeli focha. W każdym razie ja tak szukałam karmy dla moich, bo o ile jeden zje wszystko, w każdej ilości (poza surową kością), to drugi modli się do miski, a potem zanosi wszystko po trochu pod stół i tam zjada, bo on MUSI jeść w dużym pokoju ze wszystkimi, a nie jak pies w kuchni. Bo tak. Książę od siedmiu boleści :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Ty pisałaś, że ile on waży? 11? 14? Znalazłam takie wymiary dla mopsa:
[B]Wymiary[/B] Wysokość 30 - 36 [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Metr"]cm[/URL] Masa 6,3 - 8,1 [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilogram"]kg[/URL][/QUOTE]

W drugim wątku było 16 kg :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...