Jump to content
Dogomania

Jaka smycz ma twój pies?


Bogna

Jaką smycz ma twój pies?  

90 members have voted

  1. 1. Jaką smycz ma twój pies?

    • skorzaną
      19
    • parcianą
      40
    • z sznura
      5
    • automatyczną
      24
    • inna (jaką?)
      8


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój Lekter ma kilka smyczy, ale większośc z nich to smycze taśmowe, gdyż te są najwytrzymalsze. Mam amstaffa więc w grę wchodzą tylko mocne smycze.
Dobór smyczy jest zależna od siły i oczywiście rozmiaru pieska, a czasem rzecz gustu właściciela psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój ma smycz automatyczną taśmową z "flexi". Ma ją już półtora roku i się dotąd nie popsuła. Wcześniej używałam smyczy linkowe z marketu i zoologicznego w różnej cenie i baardzoo szybko się psuły-było ich kilka, najszybciej psuły się już po kilku dniach a najdłużej wytrzymała 3 m-ce. Pies waży ponad 9 kilo i dość silnie ciągnie na spacerze i dlatego wszystkie się psuły. Wtedy kupiłam taśmową najmniejszy rozmiar "1" i jest ok.
Gdy na polu pada deszcz i smycz jest mokra, to gdy przychodzę ze spaceru całą smycz wyciągam, wieszam na rowerze i sobie schnie, tym samym mechanizm w środku wolniej się zużywa, bo rdza od mokrego tak szybko nie bierze.

Mam też dwie smycze parciane, które jak urywał na początku automatyczne, łączyłam w jedną smycz:).
Parcianej smyczy używam dość rzadko.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Ja mam chyba wszystkie rodzaje smyczy jakie istnieją ;). Nie rozumiem jak możecie pisać, że jakiś pies zerwał skórzaną smycz ?? To dopiero musiał być badziew  jakiś.  Albo to nie była skóra, albo skóra była nitowana, a najlepsze są szyte. Na skórzanej smyczy prowadziłam przez 10 lat podhalana. Był to najsilniejszy pies jakiego miałam, ważył 60 kg, smycz miał jedną przez całe życie, bo wtedy jeszcze nie miałam strita na akcesoria, a dla dużego psa w zoologicznych stacjonarnych był prawie żaden  wybór ;). Smycz z Dingo skóra przepinana 2,5 cm szerokości. 

Link to comment
Share on other sites

My mamy zarówno parciankę, jak i flexi. 

Jeżeli chodzi o parciankę, to mamy zwykłą przepinaną z Chaby, którą kupiłam jeszcze przed Xeną, mamy tą 16mm, i wiele w swym życiu przeżyła, daje rade z kundelosem (6kg) jak i z labkiem. Przeżyła wiele tarzań po ziemi, otarć o drzewa i chodnik, ale poza zdartą farbą z kółeczek i karabińczyka, wyblakłym kolorem i wystającymi nitkami jest całkiem okej.. mniejszeP1090109.JPG.dced3abd3f366049fac

Mamy też 2 flexi, comfort compact i vario. Wcześniej miałyśmy też zwykłą classic, ale niestety RIP :') 

mniejszeP1090113.JPG.a49e082b68c3e0132f7

Flexi comfort compact, kupiona głównie dla taśmy, z myślą o wytrzymałość.. I jest wytrzymała, całkiem ;) 
Jeżeli chodzi o gumę, jakieś wielkiej różnicy mi to nie zrobiło.. Jest na pewno o wiele cięższa od classica. 

mniejszeP1090116.JPG.c4f4c7aa58f47b97cf2

I druga flexi - vario, wygrana w konkursie. Nowy przycisk blokady jest całkiem okej, na plus możliwość wymiany końcówek, chociaż przy większym psie bałabym się o to, bo to w końcu plastik.. Szybko się brudzi, a bynajmniej nasz kolor.. 

Każda ma plusy i minusy. My np. jeżeli chodzi o spacery po mieście, gdzie Xena ma być cały czas na smyczy to wybieramy flexi, bo to zawsze te 2 metry więcej niż w parciance, natomiast gdy idziemy na spacer, gdzie wiem, że będę Xenuśkę spuszczać, to zdecydowanie parcianka - lżejsza, można przełożyć przez ramię i super. Wybór smyczy to wybór indywidualny, jednym podpaduje flexi, innym podpasuje parcianka, a jeszcze innym jakaś inna ;) 

Pozdrawiam ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...