Jump to content
Dogomania

z mopsem na agility


Guest olka12

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Doglove, czy Ty miałaś kiedyś mopsa czy też bazujesz na utartych stereotypach? To przecież bardzo aktywne psy, pod warunkiem, że się ich nie przekarmia i nie chowa tylko na kanapie. Jasne, że borderom nie dorównają i w czasie upałów szybko się męczą, ale zdrowy osobnik bardzo doceni rozsądną dawkę ruchu na agility. Sprawdziłam osobiście ;)

Link to comment
Share on other sites

Podpisuje się pod tym. :evil_lol:
Mój w tej chwili 13,5 letni mops jako szczeniak wychowywał się z wyżłem. Wspólne spacery i inne zabawy zmuszały "małą beżową kulkę" do wysiłku fizycznego i budowały jego kondycję i mięśnie :cool3:. Agility wtedy nie było "w modzie". Zaowocowało to tym, że świetnie sobie radził podczas wakacyjnych wypadów pod namiot, gdzie na swoich nóżkach potrafił przejść 7 - 10 kilometrów, w wodzie może nie był labradorem ale śmiało pokonywał dystans kilkunastu metrów.
Choć doskwierają mu różne starcze przypadłości to myślę, że dzięki tej młodzieńczej zaprawie radzi sobie dzisiaj całkiem nieźle.

Link to comment
Share on other sites

Moja Gina jest bardzo szybka, prześciga wiele większych od siebie psów, ze skakaniem też sobie nieźle radzi (oczywiście na miarę swoich gabarytów). Zresztą od szczeniaka była najpierw na agility, później "na pływaniu", obecnie ulubioną dyscypliną jest piłka nożna. Niestety w tej rasie wciąż pokutuje pogląd, że mopsiki to tylko kanapowe kluseczki. Efektem - zapasione, leniwe zwierzęta z problemami kardiologicznymi. I żeby było jasne, nie chcę z mopsa robić bordera, ale powtorzę jeszcze raz - to bardzo ruchliwe, radosne psy. A dzięki ogromnemu przywiązaniu do człowieka, współpracują lepiej niż wiele ras "sportowych", więc agility zdecydowanie TAK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...