Jump to content
Dogomania

Dogomaniaczka w potrzebie-POŻAR=Rodzina Journey w potrzebie-ROZLICZENIE WPŁAT-koniec


anita_happy

Recommended Posts

  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałam już na fb, ale dodam tu...
"Mogę dać 15 kg Nutra Nuggutes Puppy. Karma jest bardzo drobna (nie więcej niż 5mmx5mm) więc i dla małych psów się nada. Dla większych też, bo ma 30% białka i 20% tłuszczu (wysokoenergetyczna, ja daję ją teraz dorosłym apbt). Niestety finansowo teraz nie mogę pomóc. Na pewno znalazły by się też u mnie jakieś smycze, szelki i obroże jeśli są potrzebne."
Zawiozę oczywiście gdzie trzeba, w okolicach wawy.
Drugie 15 kg też dam, u mnie ma leżeć do połowy lutego, najwyżej odkupię temu na którego czeka... i kilka puszek puppy też mam.
Dodatkowo mam dostęp do mięsa dla psów. Niestety nie mogę zasponsorować, ale jeśli cena była by atrakcyjna to mogę kupić i dowieźć - kostki mrożone (mają gdzie trzymać?) 250 g, kurczak-wołowina z kością 60 gr, sama wołowina (bez kości) 1 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, wklejam konto i trochę danych (z pierwszego postu)

[B][COLOR=purple]Zbiórka na konto /Dziekujemy mari23, za pomoc/

Stowarzyszenie Help Animals
ul. Sienkiewicza 10A
55-320 Malczyce

BS Środa Śląska
85 9589 0003 0007 2023 2000 0010

Dopisek "Pożar"

Osobom mieszkającym za granicą proponuję konto Pay Pal (wysyłane jako prezent dla znajomych nie kosztują nic ofiarodawcy):

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


:shake::shake::shake:

Dary rzeczowe - będziemy podawać adres Journey - aby trafiały bezposrednio do niej...

na teraz wiemy, ze potrzebne są ubrania w rozmiarze S i XS ok 170/180 cm wzrostu
Tam jest masa sprzątania w zalanym domu - wiec takie ubrania im się przydadzą...
nie mówimy tutaj o kreacjach, a o zwykłych "dresach" chociażby

siostra - rozmiar S, wzrost 170 cm
mama - rozmiar XS/S, wzrost 160 cm
tata - rozmiar L, wzrost ok 185 cm[/COLOR][/B]

Journey nie podała swojego rozmiaru, ale dziewczyny pisały, że jest podobnej budowy jak siostra.
Adres dostałam od Energy, ale bez nazwiska tylko z imieniem. Myślę, że mogę go udostępnić na PW.

Link to comment
Share on other sites

kopijueeeeeeeeeeeeee
....................


.............jeśli chodzi o przydatne rzeczy to oprócz ubrań będą to środki czystości typu (linki od znajomego strażaka, który najlepiej się na tym zna):
[FONT=Helvetica][FONT=Arial][URL]http://www.clearstore.pl/Dreiturm_VARIOL_A__Zasadowy_plyn_rozpuszczajacy__tluszcz_i_olej__butelka_1_L_p2501.html[/URL][/FONT][/FONT]
[INDENT] [INDENT] [FONT=Arial][URL]http://artowi.nstrefa.pl/lamire/produkty.html[/URL][/FONT]
[FONT=Arial][URL]http://nusco.com.pl/HOBBYCLEANER%20%20PLUS%20KARTA.html[/URL][/FONT]

[/INDENT]
[/INDENT]a koce, karma dla psów, pościele, kołdry... wszystko się przyda, nic nie pójdzie na marne .....
.........................

JEST POMYSŁaby zbierac w Wawie rzeczy w jedno miejsce...i jednym wozem dostarczac...
a nie wycieczki bedziemy sobie uskuteczniac - wiece - to wcale nie jest przyjemne - dostawac pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

Jasne, masz rację i tak są w tak trudnym położeniu, a jeszcze do każdego uśmiechaj się, dziękuj i okazuj wdzięczność. Ja też pomyślałam sobie, że przejdę się po znajomych i sąsiadach, żeby zebrać co kto ma do dania i wysłać to jedną paką przez kuriera, a nie kilkanaście paczuszek oddzielnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']

JEST POMYSŁaby zbierac w Wawie rzeczy w jedno miejsce...i jednym wozem dostarczac...
a nie wycieczki bedziemy sobie uskuteczniac - wiece - to wcale nie jest przyjemne - dostawac pomoc :([/QUOTE]

To jest bardzo dobry pomysł!! Żeby nie było, że co pół godziny ktoś przychodzi z 3 swetrami (aczkolwiek życzyłabym sobie, żeby było tylu chętnych do pomocy). Może ktoś mógłby zorganizować "metę" przez weekend i w niedzielę np. wieczorem mozna byłoby wszystko zawieźć. Reszta niech śle paczki i przelewy.

To naprawdę nie jest przyjemne - być może miłe, że ktoś się interesuje, ale też bardzo krępujące. Dostając paczkę nie będą musieli patrzeć we współczujące oczy ludzi niosących dary. To też ważne dla ich psychicznego samopoczucia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']przy przesyłaniu adresu nie wpisujemy NAZWISKA Journey - bo to troche nieeleganckie ....
po prostu - muszą zostac anonimowi :([/QUOTE]

Kochana rzecz w tym, że mogą być problemy z pocztą, jeśli nie będzie nikogo w domu. Na poczcie nie chcą wydawać bez nazwiska. Na co dzień zajmuję się wysyłką i wiem coś na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magolek']Kochana rzecz w tym, że mogą być problemy z pocztą, jeśli nie będzie nikogo w domu. Na poczcie nie chcą wydawać bez nazwiska. Na co dzień zajmuję się wysyłką i wiem coś na ten temat.[/QUOTE]

Ja ostatnio tez kilka razy miałam problemy z pocztą, i obawiam się że wiele paczek może nie dojsc na miejsce przez to. Może ktoś z Wawy zgodzi sie zbierać do siebie, tak żeby potem mógł zawieźć to? Jeśli będa dostawac awizo co troche też, chodzenie na poczte zabiera czas, no nie wiem.. lepiej było by dostarczyc im jednorazowo więcej darów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magolek']Kochana rzecz w tym, że mogą być problemy z pocztą, jeśli nie będzie nikogo w domu. Na poczcie nie chcą wydawać bez nazwiska. Na co dzień zajmuję się wysyłką i wiem coś na ten temat.[/QUOTE]

Coś mi się nie chce wierzyć! "Journey" mogłoby być nazwą firmy. Poza tym paczki na poczcie wydają niekoniecznie na nazwisko, a na adres! Wiem z autopsji, że można odebrać awizowaną paczkę lub przesyłkę poleconą z poczty, nadaną nawet na inne nazwisko o ile adres w dowodzie się zgadza. Nie sądze by były problemy jak będą pełne dane nadawcy a jako adres opisane: "Journey+adres"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Ja ostatnio tez kilka razy miałam problemy z pocztą, i obawiam się że wiele paczek może nie dojsc na miejsce przez to. Może ktoś z Wawy zgodzi sie zbierać do siebie, tak żeby potem mógł zawieźć to? Jeśli będa dostawac awizo co troche też, chodzenie na poczte zabiera czas, no nie wiem.. lepiej było by dostarczyc im jednorazowo więcej darów.[/QUOTE]

No to może kurierem... Chyba że rzeczywiście ktoś się zgodzi udostępnić swój adres do przesyłania paczek. Myślę, żde najważniejsze jednak jest żeby zebrali jak najwięcej potrzebnych im rzeczy. Pamiętajcie, że zostali z NICZYM!

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie potrzebne jest im wszystko... tak głupie rzeczy jak krem nawilżający, papier toaletowy (żeby nie musieli na niego wydawać pieniędzy), wszelkie środki czystości (głupie podpaski czy tampony to kilka zł), dezodoranty, bielizna, wszystko... To musi być masakra, nie mieć nic. Z normalnego życia, do zera. Koszmar.
Dajcie mi znać, gdzie żarcie mam dowieźć.
Jeśli trzeba mogę też przetrzymać psa przez 2-3 tyg. Lub kogoś z psami do początków lutego... Wątpię żeby była taka potrzeba ale jakby... Moje psy mieszkają na dworze, także jakby co dom mam wolny. Mieszkam pod wawą, na wsi, z dojazdem KM do Warszawy (35 jazdy kolejką).

Link to comment
Share on other sites

mądrze tu wszyscy godają....

paczki
Journey + adres

ja dostaje paczki, ppCerkam + adres /z allegro/

słuchajcie - na prawde to nie jest miłe otrzymywac pomoc jak CIĄGLE SIĘ JĄ DAJE....

Miejsce zrzuty w jedno miejsce wymylsiła Elig - wejdzie na watek to coś podpowie...
ja - jak bym była w Wawie udostępniła bym swoje mieszkanie na miejsce zrzutów - ale mnie nie ma..
Juz proponowałam Journey, ze im chate oddam bo mnie wiecej nie ma jak jestem...
ale mają gdzie meiszkać - na szczęscie - awaryjnie..
ale odbudowa domu to w tych temperaturach - powazna sprawa...

jakby dostali taki domek modułowy, w kt mozna grzac TO BYŁO BY SUPER!!!JEJKUSIEU - trzeba wierzyc, ze jutro sie ibudzimy, a tam na fb 50 tys userów na evencie :)
wtedy TELEWIZJA o naszym apelu mówi - i mamy sponsora na dom modułowy...
skąd to 50 tys userów zagonic do nas na fb!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']siedzę i płaczę
poszedł przelew z tym dopiskiem "pożar", siostra z pay pal też wysłała ;-( ;-([/QUOTE]

a siostra to ja...

[B][COLOR=purple]Osobom mieszkającym za granicą proponuję konto Pay Pal (wysyłane jako prezent dla znajomych nie kosztują nic ofiarodawcy):

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[/COLOR][/B][COLOR=purple][COLOR=black]PayPal z Anglii, wiec potrwa 5-7 dni, wyslalam potwierdzenie na meila powyzej .[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=purple]


[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']m
Juz proponowałam Journey, ze im chate oddam bo mnie wiecej nie ma jak jestem...
ale mają gdzie meiszkać - na szczęscie - awaryjnie..
ale odbudowa domu to w tych temperaturach - powazna sprawa...![/QUOTE]
Odbudowa domu w tych temperaturach jest całkowicie niemożliwa. Każdy kto budował dom wie. Na wiosnę będzie można pomyśleć, jak po +10 będzie stałą temp.
Bardzo prosiła bym o info gdzie mogę zawieźć karmę, w weekend jestem wolna, w tyg. to będzie problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']Trzeba zrobic wydarzenie i rozeslac do wszystkich krewnych i znajomych krolika. Jak by kazdy przeslal dalej to jest szanse pewnie nawet moze i na wiecej.[/QUOTE]

Jest już wydarzenie na fb: [url]http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=154806317903333[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :oops:[IMG]http://poczta.onet.pl/0[/IMG] Czytając wątek osłupiałam....... nie wierzyłam, że są jeszcze na tym świecie ludzie gotowi do bezinteresownej pomocy..... Dziękuję. Nie wiem co więcej napisać.... Cała piątka poszkodowanych zwierząt jest już z nami - trzy w złym stanie, dwa w bardzo złym... Będę wdzięczna za każdą pomoc.... Wszystko się przyda... Do mnie nadal nie dociera to, co się stało... ale jest nam wszystkim dużo lżej wiedząc, że nie jesteśmy sami... że mamy wsparcie... za które bardzo Wam dziękuję.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...