Jump to content
Dogomania

szczeniak west highland white terrier, a karma huss


kiku

Recommended Posts

Witam, mam 5-miesięcznego szczeniaka rasy west terrier, piesek na początku jadł purine, później po konsultacji z panią weterynarz namówiła mnie na royala (pani weterynarz stwierdziła, że to najlepsza karma na rynku- pomijając fakt, że w jej gabinecie można było nabyć ów karmę), po tej karmie niestety piesek czuł się źle (2tygodniowa biegunka i kuracja zastrzykami z antybiotykiem). Po przejrzeniu stron internetowych, sama stwierdziłam, że to jednak karma i zdecydowałam się na kupienie karmy Valp Lamm & Ris firmy husse, wszystko po tej karmie się ustabilizowało, piesek je ją z chęcią, jednak sierść na karku i wzdłuż kręgosłupa zaczęła się robić ruda... :/ jest karma z firmy husse która jest przeznaczona dla psów o białej sierści (Lax & Ris) jednak jest ona przeznaczona dla psów dorosłych. Moje pytanie brzmi następująco, czy zna ktoś dobrą karmę dla westa SZCZENIAKA prawdopodobnie uczulonego na kurczaka, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeżeli Pani Westik jest uczulony na kurczaka to Valp Lamm&Ris był dobrym wyborem. Jest to karma hipoalergiczna przeznaczona dla szczeniąt – jedynym źródłem białka zwierzęcego jest w niej jagnięcina, poza tym jest bezglutenowa a gluten również bywa często przyczyną alergii.

Brązowienie o którym Pani pisze nie jest objawem choroby lub złego działania karmy, a wynika przede wszystkim z zawartości w karmie miedzi i betakarotenu. Valp Lamm&Ris ma obniżoną zawartośc tych dwóch składników ale widocznie jest to wciąż za dużo dla Pani psa. Niestety nie mamy w ofercie karmy dla szczeniąt z jeszcze niższą zawartością miedzi i betakarotenu. Lax&Ris to karma dla psów dorosłych i nie będzie dobra dla pięciomiesięcznego szczeniaka – w przypadku małych ras zalecamy stosowanie jej od co najmniej 10 miesiąca.

W przypadku karm innych marek proszę zwrócić uwagę na zawartość tych dwóch, wyżej wymienionych składników.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym raczej pozostał na Valpie, bo przebarwienia to kwestia tylko estetyczna, a za kilka miesięcy będzie mozna podać już karmę dla dorosłych. Po sensacjach które wyszły po przejściu na RC bałbym się eksperymentów, bo rdzawe przebarwienia nie wpływaja na zdrowie, a dwutygodniowa biegunka niestety tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...