Jump to content
Dogomania

Psy w lesie...


ZEMAT

Recommended Posts

Art. 165. KW: Kto w lesie, w sposób złośliwy, płoszy albo ściga, chwyta, rani lub zabija dziko żyjące zwierzę, poza czynnościami związanymi z polowaniem lub ochroną lasów, jeżeli czyn z mocy innego przepisu nie jest zagrożony karą surowszą, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Art. 166. : Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Więc to może park a nie las :wink:

Link to comment
Share on other sites

Horyzont, Ty to jesteś mądry człowiek. :D Dobrze, że Honorka nie była na... no wiesz na czym. :wink: Natomiast nie rozumiem o co chodzi Zematowi, że dwie strony nie dopełniły swocih obowiązków- przecież Twoje pieski były na sznurkach. Co Ty Zemat chciałeś powiedzeić :o ?

Link to comment
Share on other sites

wina leży po 2 stronach

TY I LUDZIE Z TEJ ZAGRODY NIE DOPEŁNIŁY obowiązków z art. 77 KW

A ty jeszcze przepis mówiący o zakazie wprowadzenia psów na obrzary leśne :evilbat:

Wiecie co, intryguje mnie jedno.

Delikwent (Zemat) przytacza złamanie konkretnego artykułu (77 Kodeksu Wykroczeń), a potem cytuje inne (165, 166). :hmmmm:

Pomijam fakt treningu, bo być może Zemat nie jest świadom, że trening odbywa się na uwięzi.

Link to comment
Share on other sites

ZaHoryzontem napisał:

Ze spacerowiczami już nie ma problemów - za zimno i grzybów nie ma, więc lasy są puste :)

Pozdrawiam

Niestety okazuje się że spacerowicze nadal są w lasach...

Wczoraj jadąc z czwórką moich psów natknęłam się na ludzi spacerujących z psem podobnym do sznaucera oczywiście bez smyczy lub choćby kagańca. Pies chyba był zupełnie pozbawiony instynktu samozachowawczego decydując się na atak w stosunku do większej ilości psów. Nie muszę wam chyba opisywać co działo się dalej...

Ostatecznie moim psom nic się nie stało. Nie wiem co z psem spacerowiczów bo nawet nie oglądali go jak ucierpiał w bójce a dostało mu się porządnie.

Link to comment
Share on other sites

Sliver, co z bullami?

Jak beda nowe wiesci to napisze, w zasadzie zainteresowanym na priv. Jesli chcesz ciebie tez poinformuje.

Po takiej postawie z jaka sie spotkalem (takze, ze strony szpicow) lekcewazacych podstawy - nie wierze w skuteczne zakonczenie sprawy. zreszta nie jestem samozwancem, ktory walczy z wiatrakami, gdy inni stoja z boku. Zdaje sobie sprawe, ze po tak dlugim okresie bezczynnosci policji, tylko skuteczne doprowadzenie delikwentow przeze mnie na policje mogloby przyniesc wymierne efekty. A jak mam to zrobic? Kiedy po ostatnim wezwaniu policji nie pojawiaja sie juz tam w tym miejscu. Przeciez nie bede ich szukal non stop majac przekonanie innych "dogomaniakow", ze g...o bede mogl zrobic tym ludziom. Z takim przeswiadczeniem samych wlascicieli - wielbicieli psow daleko nie zajade. Czego wiec oczekiwac od ludzi (policji, sadu)?? Jesli trafie przypadkiem, bede mial szczescie, byc z kims, lub mozliwosci zatrzymania chocby jednego do czasu przyjadu policji, pociagne to dalej. W innym przypadku coz - ciesze sie, ze moj pies jest caly, martwie sie, ze stal sie nieufny wobec innych psow. Bede nad tym pracowal. Coz innego mi pozostaje?? Jak nie to aby przejsc nad tym do porzadku dziennego co tez za rada WIELU DOGOMANIAKOW w tym takze kilku SZPICOW zrobilem.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A gdy tak uczynisz zostaniesz oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności . Nie masz prawa nikogo zatrzymywać wbrew jego woli .

Szybszy, każdy ma takie prawo, nawet jest na to prawniczy termin, to się nazywa "Zatrzymanie obywatelskie" - tylko muszą oczywiście byc spełnione pewne warunki, a "spowodowanie zagrożenia życia lub zdrowia" z pewnością je wyczerpuje, nawet jeśli nastąpiło jedynie "przez zaniechanie".

Pozdrawiam

Incydent miał miejsce pewien czas temu i nie nastąpiło wtedy zatrzymanie . W chwili obecnej nie występuje ani zagrożenie życia ani zdrowia . Poza tym pies bez smyczy to jest wykroczenie a nie przestępstwo .

Cytat:

Jeżeli osoba została złapana na gorącym uczynku lub w pościgu za nią po popełnionym przestępstwie (gdy nie wiadomo, kim ona jest lub istnieje podejrzenie, że będzie chciała się ukrywać), to zatrzymać taką osobę może każdy, ale tylko na czas konieczny dla przekazania jej w ręce Policji.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

zanim zaczołem trenowac w puszczy drawskiej to najpierw przejechalem sie do lesniczego z pytaniem czy nie ma problmu zeby psy biegaly w zaprzegu po lasach... lesniczy pozwolil na treningi i nawet pozwolil nam na oznaczenie sobie farba na drzewah tras treningowych 8)

Link to comment
Share on other sites

Poza tym pies bez smyczy to jest wykroczenie a nie przestępstwo .

Cytat:

Jeżeli osoba została złapana na gorącym uczynku lub w pościgu za nią po popełnionym przestępstwie (gdy nie wiadomo, kim ona jest lub istnieje podejrzenie, że będzie chciała się ukrywać), to zatrzymać taką osobę może każdy, ale tylko na czas konieczny dla przekazania jej w ręce Policji.

Jeszcze napisano:

Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

To jest w KK a nie w KW, więc przy następnym razie, można zatrzymać, chociaz ciężko może być :( i lepiej żeby "nie było okazji"

Pozdrawiam

A w tym przypadku było narażenie życia lub zdrowia? Poza tym jest jasno i wyraźnie napisane że zatrzymanie może nastąpić tylko i wyłącznie gdy osoba została zatrzymana w momencie popełniania przestępstwa lub w pościgu za nią. Chyba zrozumiałe jest że po miesiącu nie ma ani zagrożenia życia i zdrowia ani nie jest to gorący uczynek ani też nie jest bezpośredni pościg za przestępcą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...