Jump to content
Dogomania

Dwuletni husky i szczeniak wilczaka ? Jak im się ułoży ?


Merrick

Recommended Posts

Witam, jestem właścicielką dwuletniego Siberian Husky i po długich dyskusjach, namyśleniach i rozważaniach całą rodziną zdecydowaliśmy że do naszego domu musi trafić wilczak :) . Szczeniak jest już zarezerwowany, odbiór mniej więcej na początku lutego. Mam w zwiąku z tym pytanie jak mogą się ułożyć relacje mojego Tamlina z przyszłym towarzyszem gdy wilczak podrośnie? Nigdzie nie znalazłam zadowalającej mnie odpowiedzi na pytanie czy wilczak będzie próbował ''zjeść'' huskiego ;) ?
Czy jeżeli od szczeniaka będzie znał Tamlina i wychowywał się z nim to czy może w przyszłości próbować atakować Tamiego ? Lub też odwrotnie czy Tami może nie tolerować wilczaka gdy ten już dorośnie mimo że będzie znał go ''od małego'' ?
Chciałaby też wiedzieć jak rozpocząć ich znajomość, jak mam się zachować gdy przyniosę do domu nowego psa ?
Będę wdzięczna za wyczerpujące odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merrick']Witam, jestem właścicielką dwuletniego Siberian Husky i po długich dyskusjach, namyśleniach i rozważaniach całą rodziną zdecydowaliśmy że do naszego domu musi trafić wilczak :) . Szczeniak jest już zarezerwowany, odbiór mniej więcej na początku lutego. Mam w zwiąku z tym pytanie jak mogą się ułożyć relacje mojego Tamlina z przyszłym towarzyszem gdy wilczak podrośnie? Nigdzie nie znalazłam zadowalającej mnie odpowiedzi na pytanie czy wilczak będzie próbował ''zjeść'' huskiego ;) ?
Czy jeżeli od szczeniaka będzie znał Tamlina i wychowywał się z nim to czy może w przyszłości próbować atakować Tamiego ? Lub też odwrotnie czy Tami może nie tolerować wilczaka gdy ten już dorośnie mimo że będzie znał go ''od małego'' ?
Chciałaby też wiedzieć jak rozpocząć ich znajomość, jak mam się zachować gdy przyniosę do domu nowego psa ?
Będę wdzięczna za wyczerpujące odpowiedzi :)[/QUOTE]
O, jesteś z Chorzowa, to bardzo blisko. :)
Z której hodowli kolejny wilczak zawita na Śląsk? :)
Co do Twojego pytania; nie sądzę, żeby należało oczekiwać problemów, jeśli chodzi o wzajemną tolerancję obu psów. Po prostu pilnuj żeby młody zanadto nie zamęczał na początku dorosłego i powinno być ok. Problem mógłby być, gdybyś chciała "zakumplować" dwa dorosłe psy.
W Twoim przypadku radziłabym dołożyć starań, aby nie dopuścić do sytuacji, żeby guru dla młodego stał się starszy pies, zamiast człowieka...
Jeśli masz więcej pytań zapraszam na [URL="http://www.wolgdog.org"]www.wolgdog.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, nigdy nie miałam dwóch psów i strasznie się denerwuję, czy Tamlinowi nie będzie przykro z powodu nowego psa itp. ;)
Dzięki za link do stronki, na pewno skorzystam.
Będę miała szczeniaczka z hodowli Braterstwo Wilczaków, mam nadzieję że to dobry wybór ?
Mam też nadzieję że uda mi poznać innych wielbicieli wilczaków na wystawach lub gdzie indziej :)

Link to comment
Share on other sites

Całkiem sporo właścicieli wilczaków ma więcej niż jednego psa i chwalą sobie taki układ.
[QUOTE]Będę miała szczeniaczka z hodowli Braterstwo Wilczaków, mam nadzieję że to dobry wybór ?
[/QUOTE]O, pierwszy "Braterski" wilczak na Śląsku. :) Po Andariel i Maxie pewnie? Z jego starszym bratem - Ardalem spotykaliśmy się nie raz na wystawach. :)
Sądzę, że jeśli masz jakieś konkretne pytania, to możesz też zwrócić się do Daniela - "Twojego" hodowcy. Na pewno chętnie Ci pomoże.

Link to comment
Share on other sites

To super :). Dokładnie po tych rodzicach :), już nie mogę się doczekać małego Baldura lub Bragiego :D
Wiem że to trochę dziecinne ale z jednej strony chcę żeby Tami miał towarzysza a z drugiej boję się że ''będzie mu przykro'' że wzięłam drugiego psa...

Link to comment
Share on other sites

Hej, myślę ze SH są na tyle towarzyskimi psami, ze raczej będzie się cieszył, ze ma psiego towarzysza.
Ja mam SH i CsV, jak do tej pory nie bylo problemow, Bali (SH) nie jest zupelnie zainteresowany dominacja w stadzie, zaś Gis (wilczak) jak widzi, ze nie ma konkurencji, to tez nic nie robi. Teraz nawet przy cieczce jednej z naszych suń, co najwyżej potrafiły sobie głośno pogadać, co może i groźnie wyglądało, ale w rzeczywistości nic zlego sie nie dzialo, nawet kropelka krwi nie zostala uroniona ;)
Trzeba tylko bys pamietala, jak juz zreszta zostalo wyzej zauwazone, by wilczak nie obrał sobie za guru dlugiego psiaka, to TY musisz być najwazniejsza.
Jesli Twoj syberian lubi plywac, to z wilczakiem swietnie sie beda bawic, moje to uwielbiają - pogonie w rzece mam tu konkretnie na myśli ;) .
Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...