Jump to content
Dogomania

czy to normalne?


alexix

Recommended Posts

Moja 10miesięczna suczka dostała pierwszej cieczki w połowie października. Doszło wtedy do zapłodnienia. 17 grudnia suczka urodziła jednego martwego pieska (wiem że to dziwne ale piesek był dość duży a suczka jest malutka) , po około tygodniu jej hormony wróciły do normy i nic się nie działo do dziś gdy suczka znów ma cieczkę. Czy to normalne żeby w tak krótkim czasie suczka znów dostała cieczkę? pozdrawiam

[B][COLOR=darkgreen]Wątek będzie zamknięty jak moderator tak zarządzi. Proszę nie edytować postów w taki sposób, że cały wątek robi się nieczytelny.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nienormalne to jest pozwolić suczce w wieku 10 miesięcy (przeciez to dziecko!!!!!) na zostani matką. O tym, ze ojcem był większy pies, to nawet szkoda gadać- powinnaś na kolanach dziękować, że jeszcze masz psa.
Rozumiem, że u weta suczka nie była?

Nie umiesz upilnować- wysterylizuj sunię, na litość boską, bo za drugim razem możesz mieć mniej szczęścia......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alexix'] po około tygodniu jej hormony wróciły do normy i nic się nie działo do dziś gdy suczka znów ma cieczkę. Czy to normalne żeby w tak krótkim czasie suczka znów dostała cieczkę? pozdrawiam[/QUOTE]
a skąd wiesz, że hormony wróciły do normy? to teraz to jakieś krwawienie pewnie a nie cieczka - idź do weta koniecznie

czy dobrze zrozumiałam, że suka w trakcie ciąży miała operację oka???

Link to comment
Share on other sites

Operacja była konieczna, a oczko zostało zranione już w czasie ciąży nigdy nie zgodziłabym się na zabieg gdyby nie było powodu! ale cóż widzę że tu nikt nie jest skory do pomocy lecz do bezpodstawnych oskarżeń. pozdrawiam i nie życzę nikomu takiej pomocy jaką dostałam od was.

Link to comment
Share on other sites

to chyba jednak cieczka gdyż inne psy są nią wyraźnie zainteresowane. Wydaje mi się że hormony wróciły do normy bo suczka uspokoiła się, już nie ma powiększonych piersi i jest bardzo ożywiona, chociaż może właśnie jeszcze pod wpływem tych hormonów dostała tej cieczki.. sama nie wiem :(

Link to comment
Share on other sites

A- i niestety ale chyba lepiej zmień weta. Wet który nie widzi nic złego w ciąży u tak młodego zwierzęcia i nie zaleca nadzorowania porodu przy ciąży wysokiego ryzyka (chyba na USG był widoczny jeden płód, matka to sama jeszcze szczenie)....

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że sunia jest w wieku rozwojowym. Ciąża to ogromne obciążenie nawet dla dojrzałego organizmu (organizm matki "oddaje" ronącym płodom substancje odżywcze, czy mikroelementy nawet kostem zdrowia)- to mogło się dla suni skończyć np silnymi niedoborami substancji mineralnych, witamin, anemią, tężyczką, łamliwością kości itd?

Poza tym, jak roumiem, suczka nie jest rodowodowa (o hodowlance to wiadomo, ze nie ma)- przemyśl sterylkę- dla suczki zdrowiej, dla Ciebie spokój.

Link to comment
Share on other sites

Alexix, skoro suka przeszła operację i była w tak młodym wieku - dlaczego nie usunęłaś ciąży? Przecież to obciążenie dla suki i płodu (zapewne podawane były leki, konsultowałaś z lekarzem, jaki będą miały wpływ na ciąże?). Nie obawiałaś się śmierci suki? co to znaczy, że psy są nią zainteresowane? Chyba nie puszczasz jej z nimi samopas?

Link to comment
Share on other sites

tydzień po porodzie może wystąpić krwotok albo ropomacicze. udałabym się do lekarza. nie wiadomo czy macica się oczyściła, czy nie zostało łożysko. pies zaraz po porodzie nie dostaje cieczki, a na dogo był przykład suni ze schroniska co urodziła i po 3 tyg. zmarła bo nikt nie zauważył krwotoku wewnętrznego i zakażenia / suka była i rodziła w schronisku/.
skąd ta pewność , że był tylko 1 szczeniak? może jest ich więcej i ,,nie mogą wydostać się na świat,,?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taya']A wiesz, że psy INTERESUJĄ SIĘ TAKŻE SUKAMI Z ROPOMACICZEM oraz komplikacjami poporodowymi ? Idzże do weta,albo poszukaj psinie domu, w którym będą umieli się o nią zatroszczyć.[/QUOTE]

dokładnie - nie mówiąc o tym że jak marta pisze, może być jeszcze jeden, martwy, w środku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...