Jump to content
Dogomania

West Highland White Terrier - Kilka pytań


TomAsh

Recommended Posts

Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem szczeniaka WHWT. Piesek a raczej suczka ma 8 tyg i wabi się FIONA. Mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych posiadaczy tej rasy piesków.

1. Kiedy piesek zacznie reagować na imię? Nie bardzo jeszcze łapie ze się do niej woła.

2. Kwestia załatwiania się. Wiem ze do kilku miesięcy szczeniak ma prawo siusiać i załatwiać się w mieszkaniu. Ma porozkładane gazety już troche kapuje o co chodzi ale często jest tak że stoi na gazecie i nic, puści się go a on ,,postawi klocka" jak by na złość. Czy to jakieś psikusy ze strony psiaka?

3. Kupiłem szczeniaka w okresie zimowym. Kiedy może zaliczyć swój pierwszy spacer?

4. Piesek wszystko liże. Szczególnie metalowe elementy. Czy brak mu jakiejś witaminy? Co 3 dni do karmy (Royal Canin) dosypuje mu szczyptę Vibovit Junior wiec witaminki są :)

5. Od kiedy można zacząć tresować pieska? Wiem że im wcześniej tym lepiej. Ale jak na nic nie reaguje to chyba trochę ciężko.

6. Fiona wszystko też gryzie. Najbardziej smakują jej palce właściciela i rodzinki. Czy to przez rośniecie zębów czy tylko tak się bawi? I czy można mu na to pozwalać?

7. Westy szczekają? Bo jak na razie raz jej się udało szczeknąć. A tak to popiskuje jak zbliża się czas karmienia.

8. Jaki szampon do kąpieli jest polecany dla Westików?

9. Czy wasze szczeniaki tez tak miały? Mój ma jakiegoś zeza albo słaby wzrok. Czasem jak biegnie to wpadnie z hukiem na coś noga od stołu, krzesła i potem piszczy bo go boli baniak, jeszcze inna dziwną rzeczą jest to że lubi chodzić tyłem hehe :D

10. W całym mieszkaniu mam założone panele podłogowe. Z początku piesek mi się ślizgał, ale już wyrobił sobie technikę chodzenia. Czy to mu nie zaszkodzi?

Na razie to tyle pytań z mojej strony. Liczę na konkretnę i wyrozumiałe odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

1.kiedy ją tego nauczysz.Spróbuj z klikerem-powiedz jej imię a kiedy spojrzy kliknij i daj smakołyk.
2.Nie,piesek nie jest złośliwy,może poprostu nie lubi załatwiac się w twojej obecności i musi mieć spokój(chciałbyś żeby kilka osób stało nad tobą jak siedzisz na kiblu?:evil_lol:).Ogranicz psiakowi przestrzeń np. do jednego pomieszczenia-łatwiej będzie Ci kontrolować załatwianie się suni.
3.po kwarantannie-ok. tydzień po ostatnim szczepieniu.
4.może bu brakuje jakieś witaminy, której nie ma ani w karmie ani w tych witaminach które jej kupujesz.A może poprostu sprawia jej to przyjemność.:cool3:
5.od teraz. Pamiętaj żeby pieska nie zrazić do tresury-bądź wyrozumiały, zrównoważony i konsekwentny.
6.jak zacznie gryźć głośno piśnij i nie pozwalaj jej na to-ja raz miałam poranione ręce do krwi po tym jak próbowałam rozczesać kilogramowe szczenię yorka.
7.jak każde teriery...Nie masz się co martwić skoro narazie nie szczeka - im później zacznie tym lepiej dla Twojego ucha.Aczkolwiek każdego psa w jakimś stopniu idzie oduczyć natrętnego jazgotania.
8.Do białej lub szorstkiej sierści-szczeniaka kąpie się w szamponie dla szczeniąt a potem możesz przejść na jakiś firmowy np.-all system,iv san bernard,bio-grom.
9.nie,mój szczeniak chodził normalnie.Może trzeba by zobaczyć czy włoski nie przysłaniaja oczek?'
10.Czy chodzenie mu nie zaszkodzi?Nie,nie zaszkodzi.West to też pies i chodzenie po podlodze nie jest niczym nadzwyczajnym.

Link to comment
Share on other sites

witaminy dla ludzi nie są odpowiednie dla psów karma royal (junior)ma wszystko co trzeba. daj jej czas na aklimatyzację w nowym miejscu a potem zabierz się za układanie psa - pamiętaj także ze to terier a więc nie pluszowa białą maskotka tylko pies z temperamentem bywajacy uparty.POlecam psie przedszkole. Gryzie bo lubi i chce się bawić i dziąsła swędzą kup gryzak dla psów, na zbyt mocne ugryzienia ustalcie komendę i jak to zrobi delikatnie można psa przytrzymać zaprzestać zabawy i powiedzieć np nie.
ciesz się że nie drze się jak oszalały burek !
co do paneli ja mam dywany (jak szczeniaki tanie wykładziny) i szkoda mi psów szczególnie młodych i ich stawów na gołych panelach ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...