Jump to content
Dogomania

Leki sterydowe - skutki uboczne, zapobieganie


terierfanka

Recommended Posts

Jeśli piszę w złym miejscu - proszę moderatorów o przeniesienie. Moja sucz od ok.3 tygodni bierze Encorton. Wiadomo, że stosowanie sterydów wiąże się z wieloma możliwymi skutkami ubocznymi - nie o wszystkich weci informują, mam wrażenie, że w naszym przypadku wszyscy są mocno skupieni na wynikach i lekach (oczywiście chwała im za to zaangażowanie), ale sama trochę poczytałam, trochę doświadczyłam i chciałabym was zaprosić do wymiany doświadczeń na ten temat; szczególnie chodzi mi o naturalne sposoby łagodzenia skutków ubocznych sterydów.
Pierwsza sprawa - wiadomo, że sterydy podrażniają żołądek -dostajemy leki osłonowe, ale dowiedziałam się również, że warto dodawać do karmy siemię lniane (mielę porcję w młynku do kawy, zalewam gorącą wodą i po ok 20-30 min uzyskuję kleistą papkę, którą dodaję do jedzenia)
Po drugie - okazało się, że pogorszyły się "wyniki wątrobowe" - odpowiedź wetów: hepatil i essentiale. Jak zwykle poszperałam i znalazłam informację o oleju z ostropestu, podobno dobry - próbował ktoś?
Jeśli chodzi o samą dietę - gotuję głównie ryż z kurczakiem i warzywami, nie dostałam szczegółowych wytycznych ani zalecenia karmy specjalistycznej.
Wiem, że sterydy są stosowane w różnych schorzeniach i dieta każdorazowo będzie dostosowana do choroby, ale może macie jakieś rady jak "przeżyć na sterydach"?

Link to comment
Share on other sites

ENCORTOLON to prawie to samo co encorton,ale bezpieczniejszy dla nerek i wątroby. A sterydy to wcale nie takie straszne straszności... Kiedyś mój tymczas z "chybabiałaczką ":roll: -/ wyniki badań były tragiczne,pies trzema łapami na tamtym swiecie/dostawał wlaśnie ancortolon przez prawie 4 miasiące...i przeżył;). Oczywiście nie jako jedne leczenie,bo dostawał tez chemię,i inne leki,ale tego encortolonu pożerał w naprawdę dużych ilościach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']
.............. jak "przeżyć na sterydach"?[/QUOTE]

Podawać ściśle w/g zaleceń wet-a , nie odstawiać natychmiast! , zawsze musi być stopniowe zmniejszanie dawki przed wycofaniem leku. Należy nie przekarmiać psa pomimo wilczego apetytu (efekt uboczny leku), może być większe pragnienie.O żołądku wiesz, siemię lniane jest ok, leki zawsze po jedzeniu. Zapytaj co możesz podać z preparatów wapniowych , bo encorton "niszczy"wapń, a raczej ogranicza jego wchłanianie a przy gotowanym jedzeniu poziom wapnia i tak jest za mały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']encorton "niszczy"wapń, a raczej ogranicza jego wchłanianie a przy gotowanym jedzeniu poziom wapnia i tak jest za mały.[/QUOTE]
O widzisz, tego mi akurat nikt nie powiedział, spytam jutro wetów, dzięki

Co do odstawiania to wiem, właśnie przechodzimy taką fazę - mamy przez tydzień dawkę zmniejszać o 1/4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witajcie

Mój głupi piesek ukradł mojemu tacie gdy nikt nie widział maść ze sterydami Novate z substancją czynną Clobetasoli propionas i cała zjadł, wylizał i wycisnął do ostatniej kropli... nic mu się nie dzieje albo boje się jakie to może mieć skutki ;/

Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...