Jump to content
Dogomania

Plama ma dom


Pianka

Recommended Posts

Zmieńcie proszę ten tekst na allegro,przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto.Nikt nie zainteresuje sie duzym psem z łatką,że niszczy,bo ludzie kojarzą to z agresywnością...

Przecież można napisać,że poszukiwany dom,gdzie większość czasu ktoś byłby w domu.Przez telef. można uprzedzić ludzi.
Po co od razu go skreślać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Zmieńcie proszę ten tekst na allegro,przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto.Nikt nie zainteresuje sie duzym psem z łatką,że niszczy,bo ludzie kojarzą to z agresywnością...

Przecież można napisać,że poszukiwany dom,gdzie większość czasu ktoś byłby w domu.Przez telef. można uprzedzić ludzi.
Po co od razu go skreślać...[/QUOTE]

Faktycznie ludziom się jakoś źle kojarzy , :( to taka postrzelona ciapa , w nim nie ma kszty agresywności , jak go kiedyś ludziom pokazywałam to się cały schował za mnie i sam się ich bał . Dlatego tak mi go żal , żeby on po tych płotach nie chodził i z klatek się nie wydostawał , w schronisku to jest największym problemem , a że to pół huski to i psom się stawia zaczepiony przez nie . A z jego agresji to się w schronisku w biurze śmieli . Może rzeczywiście to w którymś miejscu ludziom tekst sugeruje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nevada']w tej chwili deklaracji nie mogę, ale będę pamiętać, a o jakim hoteliku myslicie dla Plamki? przydałby się jakiś z lekkim szkoleniem, żeby psa troszkę wyciszyć i nauczyć manier :-) (np Jamor)ale to pewnie nierealne za bardzo[/QUOTE]

W tej chwili nie za bardzo realny jest żaden hotel, bo nie mamy deklaracji, :( a u Jamora jest jeszcze drożej niż przecietnie. Mamy miejsce u Murki , która myśli podobnie i właściwie obie macie racje że potrzebne mu wyciszenie , albo dom w kórym ktoś miał by doświadczenie i dał sobie radę z jego energią ,tylko skąd wziąć pieniądze żeby go zabrać ze schroniska najpierw.

[QUOTE]witam, ja tez jestem z PW. czy Plama jest gdzies wrzucony na FB? moze warto by zrobic mu tam wydarzenie? tyle juz pieskow znalazlo tam swoje nowe domki, moze tam ktos pomoze? ja pokaze go w swoim profilu, w tym miesiacu finansowo juz nie wspomoge [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/QUOTE]

Nie jest tam wrzucony, powiem szczerze że nie jestem tam zarejestrowana, mógł by go ktoś tam wrzucić?

Link to comment
Share on other sites

Z Plamą trzeba by codziennie biegać to wtedy też część energi by spożytkował, problem w schronisku polega na tym że nikt nie może okazać mu jakiego kolwiek zainteresowania , bo on zaraz próbuje wychodzić z zamknętej klatki , siedzi zamknięty w małej przestrzeni, nie wychodzi na spacery , nie bawi się z nikim ( każde okazane zainteresowanie kończy się próbą ucieczki) a energia w nim się kumuluje. Ostatnio utknął w małej luce u góry kojca i trzeba go było ratować . Jeśli miał by codziennie odpowiednią porcję ruchu , to pewnie wszystko wyglądało by inaczej.
Jak przy 400 psach zająć się indywidualnie 1 psem tzn. jak to zrobić żeby później nie było problemu z ucieczkami? On potem jak zwieje szuka ludzi po wszystkich boksach, wybiegach ląduje nagle psom na głowach , powstaje niemożliwy rwetest . Psy się denerwują , zaczynają gryść , Plama zaczepiony też sobie nie pozwoli , jakimś małym gryźć , co jest zrozumiałe w sumie .

Link to comment
Share on other sites

Szkoda psa.
Schronisko wypaczyło mu charakter, ale jest młody i pewnie dałoby się to naprawić.
Warto byłoby zaprosić na wątek osoby zajmujące się szkoleniem piesków i poprosić je o opinię.
(Jamor, Gabi, są pewnie i inne)
Na pewno spotkały się z różnymi trudnymi przypadkami i mogłyby coś podpowiedzieć.

Szukanie psu DS w obecnej sytuacji może okazać się przedwczesne i dodatkowo narazić go na stres, utrwalić lub pogłębić złe zachowanie.
Ktoś nie przemyśli, weźmie pod wpływem chwili, a jeśli pies wysmyknie się spod opieki i zaatakuje jakiegokolwiek zwierzaka - obojętne, psa, kota czy chocby kury - a tak się może zdarzyć - to albo zostanie zamknięty lub w nerwach przez kogoś skrzywdzony, albo zwrócony.

Gdyby Plama miał komplet deklaracji pewnie byłoby łatwiej znaleźć miejsce, w którym zająłby się nim ktoś z zacięciem czy doświadczeniem szkoleniowca.
Może miejsce znalazłoby się u Gabi, (nick: psiakiGabi) - tej, u której socjalizowany jest problemowy Misiu
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/192272[/URL]
O ile pamiętam, są tam boksy wewnętrzne, z których chyba niełatwo się wymknąć, a jednocześnie pies ma zapewnione długie spacery i dużo ruchu.
Jego hotelowanie kosztuje 400 zł, a Misiu jest dość dużym pieskiem.

Jakikolwiek nie byłby to hotelik, będą koszty dodatkowe - transport, jakieś szczepienia, konsultacje weterynaryjne.
A deklaracji niewiele.

kaa - 15 zł
madzia828 - 20 zł
Maruda666 - 20 zł od marca( może i lutego)

Może ktoś potrafiłby zrobić cegiełkowe Allegro i cegiełkowy bazarek?

Link to comment
Share on other sites

W schronisku pokazano mu że bycie z człowiekiem jest fajne , on został oddany przez właścicieli jak miał rok i przez kolejny rok wogóle nie szukał kontaktu z ludźmi, nie skakał po płotach, nie uciekał, dopiero jak był leczony i miał duży kontakt z ludźmi , zaczął chodzić na spacery z wolontariuszami , to zaczeło się szaleństwo z klatkami i płotami. Kojec dla niego musi być całkowicie zabudowany, nie może mieć u góry przestrzeni, ani luki.

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłam szkoleniowca o wypowiedź na temat zachowania Plamki . Mam nadzieję że dostaniemy opinię o psie i jakieś rady.

Z dodatkowych kosztów, będą tylko koszty transportu. Plama jest zaszczepiony , odrobaczony wykastrowany , ma książeczkę zdrowia . Przed wyjazdem jeśli będzie trzeba będzie doszczepiony i obejrzany przez weterynarza. Oczywiście jak wszystkie Rudziaki dostanie zapas karmy do hotelu , myślę że na 2 m-c , w zależności od wielkości auta którym by jechał.

Link to comment
Share on other sites

Trudno pogodzić się z myślą, że zdrowemu, młodemu i pełnemu temperamentu psu, grozi uśpienie :(

Dopiszcie i mnie do stałych, 10zł/mies. wyskrobię.
I wyślę kilka PW, choć za skutek nie ręczę.

Może warto zorientować się, czy Plama miałby szansę na dotację z Kundelkowej skarbonki - bo to nie rasowiec.
Ale ma sporo z husky - może cioteczki od haszczaków zechciałyby go wesprzeć?

Link to comment
Share on other sites

dzieki bardzo
[COLOR=red][B]DEKLARACJE[/B][/COLOR]
[B]STAŁE OD LUTEGO[/B]
15 zł- kaa
20 zł- madzia828
10 zł- memory

[B]OD MARCA[/B]
20 zł- maruda666

razem 65 zł, brakuje 385 zł




[quote name='jusstyna85']Daj linka do wydarzenia[/QUOTE]
[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=156827024368199&num_event_invites=0[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memory']Trudno pogodzić się z myślą, że zdrowemu, młodemu i pełnemu temperamentu psu, grozi uśpienie :(

Dopiszcie i mnie do stałych, 10zł/mies. wyskrobię.
I wyślę kilka PW, choć za skutek nie ręczę.

Może warto zorientować się, czy Plama miałby szansę na dotację z Kundelkowej skarbonki - bo to nie rasowiec.
Ale ma sporo z husky - może cioteczki od haszczaków zechciałyby go wesprzeć?[/QUOTE]

Bardzo dziękuję , trudno się pogodzić ,ale też trudno jest takiej decyzji nie zrozumieć , już inny pies , stracił przez niego życie , :-( nie mogą ginąć inne psy przez jego szaleństwa i nie może jeden pies dezorganizować całego funkcjonowania schroniska.
Plama wcześniej jak się go łapało , przybierał pozycję ,, teraz się bawimy,, tyłek wypięty, przednie łapy zgięte i bawił się z pracownikami w ,, a teraz mnie złapcie ,, i tak wszystkim formę wyrabiał , aż mieli zadyszkę , czasem takie łapanie Plamy trwało pół godziny, czasem dłużej , aż się ludzie nauczyli że jeśli nie będą próbowali go złapać , to sam przyjdzie. Z boku to to nawet zabawnie wygladało , ale pracownikom raczej do śmiechu nie było. Nadal nie jest , jak ucieknie np. w nocy , rozbuja całe towarzystwo i człowiek nie wie czy ma iść ze smyczą czy z siekierą , psa wrzucili? , Plama uciekł ? czy magazyn z węglem lub biuro okradają?
Dostał szanse na ratunek jeśli się go zabierze ze schroniska .

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że czasami może nie być alternatywy.
Ale zrozumienie nie zawsze chce iść w parze z akceptacją.
Każdy, także pies, powinien dostać szansę i wciąż jest nadzieja, że Plama ja otrzyma.


[quote name='kaa']Poprosiłam szkoleniowca o wypowiedź na temat zachowania Plamki . Mam nadzieję że dostaniemy opinię o psie i jakieś rady.
.....[/QUOTE]

Od Pana Jacka z Wesołej łapki.pl otrzymałam taką:

(Zacytuję w całosci, bo sprzeciwu autora nie było)


[quote name='Jacol123']Witam. Moim zdaniem żeby w ogóle myśleć nad zmianą zachowania psa trzeba go zabrać ze schroniska i popracować z nim przez parę miesięcy. Jedynym trenerem, który ma kompetencje i wiedzę oraz HOTEL jest Monika Śmigielska. Problem w tym, że ona mieszka pod Bydgoszczą. Na wszelki wypadek podaję namiary na Monikę: [URL]http://wesolalapka.pl/kontakt/kontakt/monika-smigielska.html[/URL]
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Gałuszka[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...