Jump to content
Dogomania

Kot nierasowy na wystawie?


mychaaaaa

Recommended Posts

Witajcie,
jestem właścicielką nierasowego kotka. Czytałam, że istnieje możliwość wystawienia dachowca na wystawie kotów i bardzo zaciekawił mnie ten temat. Czy ktoś się orientuje, jakie warunki należy spełnić i na czym polega ocena takiego kota?
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Można wystawiać koty domowe, widziałam na wystawie, był piękny i dostał puchar :). Jakie są wymagania na pewno dowiesz się w najbliższym związku, albo mailowo. Tak myślę, że jak np. pręgus, to piękny, wyraźny rysunek, czarno-biały..równy czarny płaszczyk, no i dobra kondycja, piękna sierść, no i aktualne szczepienia..Jakiego masz kota?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evas']Piękny jest, to jeszcze młodzik, z czerwca. Zajrzałam też do galerii Lailii. Cudna para i jaka zgodna :)[/QUOTE]

Dziękuję :)
Nigdy nie byliśmy na wystawie kotów (bo w sumie to nasz pierwszy i 'nieplanowany' kot) i chcielibyśmy, skoro jest taka możliwość, dla zabawy wziąć w udział, tym bardziej, że w czerwcu będzie organizowana taka wystawa w Białymstoku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Hej.
Ja wystawiam mojego dachowca, stąd mogę Wam coś niecoś powiedzieć.

Kot domowy to skrót w kodzie EMS to HCS (House Cat Shorthair) lub HCL (House Cat Longhair)
Kot domowy, który jedzie na wystawę, MUSI być wykastrowany. Musi być też zaszczepiony na wściekliznę, koci katar i panleukopenię.
Ma mieć skrócone pazurki i musi mieć wszczepiony CHIP.
Poza tym musi być wyluzowany i totalnie nie-agresywny, ponieważ agresja z marszu dyskfalifikuje kota.
Dobrze jest kota przyzwyczajać od małego do hałasu, dużej ilości ludzi i dotykania przez obcych. I do wyciągania go w pozycję wystawową.

Poza tym trzeba się zaopatrzyć w wystrój do klatki, zaświadczenie o stanie zdrowia kota (wydane nie później, niż 3 dni przed wystawą)

W Zgierzu nam nie poszło, dostał 2 razy drugie miejsce. Mamy ten minus, że mój kocur nie ma na czole, że jest ze schroniska i niestety wygląda na pseudo-ruska, czy coś. Ale zdobywam doświadczenie przed wystawianiem rasowców.

Chyba tyle.
Mój Tygrysio zdobył
[FONT=Arial][SIZE=2]Mysłowice 27.02.2011 : EX1, NOM BIS, BOS w HCS[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]
Lublin 27-28.03.2011 : 2x EX1, 2x NOM BIS, 2x BIS w HCS
Jaworzno 02-04.04 : 2x EX1, 2x NOM BIS, 2x BOS w HCS[/SIZE][/FONT][FONT=Arial]

Gdzie Ex1 oznacza ocenę doskonałą miejsce 1, NOM BIS oznacza nominację do najlepszego kota domowego wystawy, BOS oznacza najlepszego kocura na wystawie, a BIS najlepszego kota domowego na wystawie.

A oto i on:

[IMG]http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183864_194281420603680_100000654692166_557384_2136393_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229214_210990498932772_100000654692166_674478_723827_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200018_200087136689775_100000654692166_596169_166120_n.jpg[/IMG]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...