Jump to content
Dogomania

Pies faraona??


Cyraneczka

Recommended Posts

Witam,
przeniosłam się chwilowo na pierwotne ;)
Szukam hodowców lub właścicieli PSÓW FARAONA w Polsce.
Mam nadzieję, że tacy są na liście, jakoś nie udało mi się znaleźć tej rasy w żadnym dotychczasowym temacie. Może niedokładnie szukałam.

Jeśli ktoś ma kontakty do właścicieli psów tej rasy, to poproszę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Witam,
przeniosłam się chwilowo na pierwotne ;)
Szukam hodowców lub właścicieli PSÓW FARAONA w Polsce.
Mam nadzieję, że tacy są na liście, jakoś nie udało mi się znaleźć tej rasy w żadnym dotychczasowym temacie. Może niedokładnie szukałam.

Jeśli ktoś ma kontakty do właścicieli psów tej rasy, to poproszę ;)[/quote]
Ja z nam kobietę w Opolu, która ma suczkę tej rasy, bardzo ładną zresztą, importowaną z Czech.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za informacje. Chciałam się zorientować jak bardzo rasa jest w Polsce popularna (widzę, że niebardzo) i zastanawiam się w takim razie, czy artykuł w czasopiśmie o psach pomógłby rozpowszechnić faraony, czy raczej nikogo by nie zainteresował.
Na dzień dzisiejszy nie chcę się kontaktować z właścicielami psów faraona, skoro nie ma ich na forum, ale będę wdzieczna za ewentualne namiary w późniejszym czasie.
Jeszcze raz dzięki. I oczywiscie jesli ktoś jeszcze ma jakieś kontakty, to proszę pisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Dziękuje wszystkim za informacje. Chciałam się zorientować jak bardzo rasa jest w Polsce popularna (widzę, że niebardzo) i zastanawiam się w takim razie, czy artykuł w czasopiśmie o psach pomógłby rozpowszechnić faraony, czy raczej nikogo by nie zainteresował.
Na dzień dzisiejszy nie chcę się kontaktować z właścicielami psów faraona, skoro nie ma ich na forum, ale będę wdzieczna za ewentualne namiary w późniejszym czasie.
Jeszcze raz dzięki. I oczywiscie jesli ktoś jeszcze ma jakieś kontakty, to proszę pisać.[/quote]
Ja mam kilka fotek tych psów gł. czeskich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Dziękuje wszystkim za informacje. Chciałam się zorientować jak bardzo rasa jest w Polsce popularna (widzę, że niebardzo) i zastanawiam się w takim razie, czy artykuł w czasopiśmie o psach pomógłby rozpowszechnić faraony, czy raczej nikogo by nie zainteresował.
Na dzień dzisiejszy nie chcę się kontaktować z właścicielami psów faraona, skoro nie ma ich na forum, ale będę wdzieczna za ewentualne namiary w późniejszym czasie.
Jeszcze raz dzięki. I oczywiscie jesli ktoś jeszcze ma jakieś kontakty, to proszę pisać.[/quote]

Cyraneczka, o Faraonach to juz pisane było całkiem sporo w polskich pisamch kynologicznych. Wspaniały art. napisała p. Grażyna Pindera, ukazał sie w związkowym PSIE, był tez art w Przyjacielu Psie czy Moim psie, nie wiem nawet czy nie w obu i czy nie ze 2 razy czy 3 razy.. Tak z pamieci nie powiem teraz.. Ja przy moich rudych widzę, ze te rasy coś cięzko wchodzą w ludzką swiadomośc ...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Cyraneczka - jak już Karenina Ci odpowiedziała, były tylko dwa mioty w Polsce... rasa u nas się nie przyjęła :( ja pierwsza pokusiłam się sprowadzić sukę, potem samca... samiec żyje nadal u moich przyjaciół, ma w tej chwili 12,5 roku...
z moich obu miotów żyją dwie suczki, już starsze damy, w jednym domku mieszkają u wspaniałych ludzi... były plany ich rozmnażania ale właściciele jednak się bali, że nie będą mogli znaleźć dobrych domów dla szczeniaków... ja miałam ogromne problemy sprzedać szczeniaki w Polsce:( dlatego zaprzestałam hodowania Psów Faraona...
gdybyś miała jakieś pytania do mnie to odpowiem :)

Link to comment
Share on other sites

Teraz pewnie będą kolejne podejscia do hodowli. Jest ta sunia w Opolu o której pisała zpr, ja o jej wyglądzie sie nie wypowiem bo chyba faraonów nie czuje, ale charakter ma taki typowo pierowotny, widziałam ja na wystawie w tym roku, oj cięzko z niej było coś wyciągnąć w ringu...
Jest tez jeszcze młody piesek, tez czeski import z Tal Sannat, ale to sie okaze czy bedzie wystawiany czy nie ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Teraz pewnie będą kolejne podejscia do hodowli. Jest ta sunia w Opolu o której pisała zpr, ja o jej wyglądzie sie nie wypowiem bo chyba faraonów nie czuje, ale charakter ma taki typowo pierowotny, widziałam ja na wystawie w tym roku, oj cięzko z niej było coś wyciągnąć w ringu...
Jest tez jeszcze młody piesek, tez czeski import z Tal Sannat, ale to sie okaze czy bedzie wystawiany czy nie ..[/quote]

to sunia szefów od mojej siostry:evil_lol: ale w sumie zbytnio w wsytawy nie sa przejeci zeby ja wystawiac. Mialam ja ja wystawiac, ale za malo im chyba zalezało;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']to sunia szefów od mojej siostry:evil_lol: ale w sumie zbytnio w wsytawy nie sa przejeci zeby ja wystawiac. Mialam ja ja wystawiac, ale za malo im chyba zalezało;)[/quote]

Flaszi, gdybys Ty ich przy ringu widziała :evil_lol: Wyglądaja na BARDZO przejętych :evil_lol: , az tak, ze i suni sie to udzuela niestety dosc mocno ..

Link to comment
Share on other sites

Suczjka jest srednia i do tego bardzo bojazliwa.Nie wyksazuje checi pokazywania sie moi szefowi chca ja kryc ale ona rewelacyjnego rodowodu nie ma .ot taka sobie suczka z Czech.Rasa piekna ale jest to pies dla osob potrafiacych z nia postepowac.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

no i pokusiło mnie mam faraona . chętnie porozmawiam z ypsylon co mi powie o swoich " chudych" . Póki co mam psa z Rosji i jestem zadowolona . zaczęłam jeżdzic na wystawy więc możecie mnie spotkac w najbliższym czasie w Legionowie , Grudziądzu ,bydgoszczy . A potem zobaczymy ... Wydaje mi sie że z Pania Wiszniewską to się minęłam w bydgoszczy na Walentynkowej była chyba z basenji, ale nie jestem pewna jak spotkam to z chęcią porozmawiam . Pozdrawiam formułowiczów i do zobaczenia

Link to comment
Share on other sites

gkaras - to prawda, minęłyśmy się na wystawie w Bydgoszczy :) będę na wystawie NDM, co prawda sporo będę po ringach latała ale myślę, że po ocenie basków znajdzie się trochę czasu na pogawędki więc zapraszam w okolice ringu chartów, do naszego "obozowiska" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...