Jump to content
Dogomania

Czego potrzebuje szczeniak i jakie są zakazy! ( 0-4 miesiące)


wenabc

Recommended Posts

[quote name='Paulix']Nie da się napisać o border collie. Nie rozumiem, co chcesz dostać, opis rasy? Przeczytaj wzorzec.
Zarejestruj się na forum border collie i znajdź polecane lektury.
Dlaczego wzięłaś psa zanim to zrobiłaś?[/Q
Ja kupiłam książke i czytałam o tej rasie dużo tylko że pies już był szybciej niż ta książkę dostarczono wiec pozostał mi tylko internet i wy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Bordercollie a właściwie skad pomysł właśnie na tą rasę. Co zamierzasz z psem robić.
Bo chyba juz czas na psie przedszkole, a później szkółkę.[/QUOTE]


Rcja tak myślałąm a właściwie oco chodzi z tą szkółką i psim przedszkolem troche nie wiem a mam 11 lat .:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']Rcja tak myślałąm a właściwie oco chodzi z tą szkółką i psim przedszkolem troche nie wiem a mam 11 lat .:)[/QUOTE]

Qurwa, nie wiesz o co chodzi ze szkółką i psim przedszkolem, nie masz pojęcia o psach i ich wychowaniu, ale bierzesz psa, a usprawiedliwiasz to tym, że książka nie doszła?
Zadzwoń do hodowczyni niech Ci wytłumaczy.
ciekawe co na to rodzice...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Qurwa, nie wiesz o co chodzi ze szkółką i psim przedszkolem, nie masz pojęcia o psach i ich wychowaniu, ale bierzesz psa, a usprawiedliwiasz to tym, że książka nie doszła?
Zadzwoń do hodowczyni niech Ci wytłumaczy.
ciekawe co na to rodzice...[/QUOTE]

Proszsę nie komentować tak brzydko nie życzę sobię ale to mój pierwszy pies myslałam że przez to forum dowiem się więcej jesnak nie mam na co liczyć i jak coś to mam pjęcie o psach Paulix nie pisz tak brzydko proszę jak już to spokojnie pisz .Pazdrawiam inny użytkowników Ala!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']Proszsę nie komentować tak brzydko nie życzę sobię ale to mój pierwszy pies myslałam że przez to forum dowiem się więcej jesnak nie mam na co liczyć i jak coś to mam pjęcie o psach Paulix nie pisz tak brzydko proszę jak już to spokojnie pisz .Pazdrawiam inny użytkowników Ala![/QUOTE]

Komentuję brzydko, bo twoje zachowanie jest brzydkie...
Skąd pomysł na rasę i dlaczego przed wzięciem psa niczego się nie dowiedziałaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Komentuję brzydko, bo twoje zachowanie jest brzydkie...
Skąd pomysł na rasę i dlaczego przed wzięciem psa niczego się nie dowiedziałaś?[/QUOTE]

Moje zachowanie jest normalne a twoje raczej nienoormalne bez obrazy
i dowiedziałam się i to dużo !!!

Link to comment
Share on other sites

No i ja tu się znalazłam, bo tez mam malucha w domu.
Ludzie nie warczcie na ludzi. Nie każdy jest alfą i omegą, nieraz po prostu się zapomina albo człowiek chce się upewnić.
Mam psy od zawsze :) wszystko sie zmienia, kiedyś nie było przedszkoli, kongów itp :)
Pomóżcie dziewczynie, są tacy co nic nie wiedzą, kupują psa bo ładny, ale chcą wiedzy i to już pozytyw, że chcą :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze , że chce się czegoś dowiedzieć.
Niestety nie pomogę , nie jestem znawczynią tej rasy . Myślę też , że nie warto opierać się tylko na jednej książce. Przeczytaj temat na dogomanii o dobrych i ciekawych książkach . Nie zawsze artykuły na internecie mówią prawdę . Lepiej by było żebyś zadzwoniła do hodowczyni i dowiedziała się więcej . Co do warczenia na ludzi , no cóż doskonale rozumiem takie zachowanie , ponieważ założycielka tego tematu jest zupełnie niedoinformowana i oczywiście nie powinno się w żaden sposób usprawiedliwiać ludzi ze względu na wiek . Ja mam prawie 12 lat i uwielbiam książki o psach mam ich bardzo dużo i uczę swojego psa komend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agrazka']Pomóżcie dziewczynie, są tacy co nic nie wiedzą, kupują psa bo ładny, ale chcą wiedzy i to już pozytyw, że chcą :)[/QUOTE]

Ciężko pomóc komuś, kto nie odpowiada na najprostsze pytania. Jak skierować kogoś do odpowiedniego szkoleniowca, jeżeli nie chce przyznać się z jakiej jest miejscowości, zachodniopomorskie to jednak dość duże województwo. Nadal nie wiem dlaczego jej rodzice zdecydowałi się na tę rasę, bo o uprawianiu jakis sportów nikt chyba nie myśli, a bc nawet "show" to jednak pracoholik.
Szkoda, że wcześniej nie weszłaś na ten wątek zobaczyłabyś jakie banialuki dziewczyna pisała o rasie i wychowywaniu szczeniaka. Myślę, ze moda robi swoje i chyba coraz częściej te psy trafiają w przypadkowe ręce, zamiast do osób umiejących wykorzystać predyspozycje rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agrazka']No i ja tu się znalazłam, bo tez mam malucha w domu.
Ludzie nie warczcie na ludzi. Nie każdy jest alfą i omegą, nieraz po prostu się zapomina albo człowiek chce się upewnić.
Mam psy od zawsze :) wszystko sie zmienia, kiedyś nie było przedszkoli, kongów itp :)
Pomóżcie dziewczynie, są tacy co nic nie wiedzą, kupują psa bo ładny, ale chcą wiedzy i to już pozytyw, że chcą :)[/QUOTE]

I w końcu ktoś odpowiedział dobrze u mnie jest inaczej teraz niż wcześniej jestem na bardzo dużej zmianie rytmu czy byscie sie pare lat nie przyzwyczaili do życia z innym psem i o innym zachowaniu i hodowca mi mówi co mam robić a i dzięki za komentarz!POZDRAWIAM!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agrazka']No i ja tu się znalazłam, bo tez mam malucha w domu.
Ludzie nie warczcie na ludzi. Nie każdy jest alfą i omegą, nieraz po prostu się zapomina albo człowiek chce się upewnić.
Mam psy od zawsze :) wszystko sie zmienia, kiedyś nie było przedszkoli, kongów itp :)
Pomóżcie dziewczynie, są tacy co nic nie wiedzą, kupują psa bo ładny, ale chcą wiedzy i to już pozytyw, że chcą :)[/QUOTE]

a i jak coś juz wiem co to jest psie przedszkole ibym chciała się zapisać razem z Weną. A czy znacie gdzie sie odbywaja bliżej takie przedszkola tam gdzie mieszkam czyli w województwie zachodniopomorskim?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agrazka']To bardzo dobra rada, ja też szukałam w swoim mieście. Musisz jednak sprecyzować gdzie, bo jeździć daleko jest niewygodnie.
Poszukaj trochę w googlach o szczeniakach i przedszkolach. Polecam tez zakup książek, niektóre są bardzo pomocne :)[/QUOTE]

Y wiesz ja już chyba znałazłam u takiego pana bo bym miała bardzo blisko bo on mieszka w moim mieście dzięki agrazka za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Paulix']Nie da się napisać o border collie. Nie rozumiem, co chcesz dostać, opis rasy? Przeczytaj wzorzec.
Zarejestruj się na forum border collie i znajdź polecane lektury.
Dlaczego wzięłaś psa zanim to zrobiłaś?[/QUOTE]

A pomożesz mi [B][URL="http://www.dogomania.pl/members/95465-Paulix"][B]Paulix[/B][/URL] jak zarejstrować się na to forum?
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']A pomożesz mi [B][URL="http://www.dogomania.pl/members/95465-Paulix"][B]Paulix[/B][/URL] jak zarejstrować się na to forum?
[/B][/QUOTE]

www . workingbc . fora . pl -> będzie rejestracja i opis krok po kroku

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się , że powinnaś wiedzieć o pielęgnacji , wychowaniu itd. border collie przed wzięciem psa. To nieodpowiedzialne.
I zrozumiałe jest , że pies sam się nie wychowa ,a nie brać psa dlatego , że jest ładny i "mądry".:roll:
Border collie to pies , który pragnie pracy z człowiekiem , a nawet jest "pracoholikiem " :smile:
Mam nadzieję , że teraz dowiesz się coś o BC i zajmiesz się psem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Zgodzę się , że powinnaś wiedzieć o pielęgnacji , wychowaniu itd. border collie przed wzięciem psa. To nieodpowiedzialne.
I zrozumiałe jest , że pies sam się nie wychowa ,a nie brać psa dlatego , że jest ładny i "mądry".:roll:
Border collie to pies , który pragnie pracy z człowiekiem , a nawet jest "pracoholikiem " :smile:
Mam nadzieję , że teraz dowiesz się coś o BC i zajmiesz się psem[/QUOTE]

Dzieki na prawdę bardzo dziękuje że chcecie mi pomóc serdecznie was pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...