Jump to content
Dogomania

Czego potrzebuje szczeniak i jakie są zakazy! ( 0-4 miesiące)


wenabc

Recommended Posts

[quote name='bordercollie']
Nauka: W tym okresie szczenie uczy sie reagować na swoje imię.[/QUOTE]
0-4 miesiące to jednak duża różnica wieku. Psiak nie musi tylko reagować na swoje imię, można z nim już trenować komendy, typu siad, waruj. Kiedy psiaczek nie ma na to ochoty, to po prostu przestajemy. Mało tego, nie napisałaś nic o socjalizacji psów. Właśnie (mniej-więcej) w tym okresie psa trzeba przyzwyczajać, ba, oswajać z elementami, które w następnych latach mogą być dla niego szokujące. Podróże autem, tramwajami. Tutaj pragnę zaznaczyć, byśmy nie wybierali się na spacery po parku, tylko np. na stację benzynową. Piszesz o borderach, psach niezwykle aktywnych pod względem INTELIGENCJI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']
Nauka: W tym okresie szczenie uczy sie reagować na swoje imię. Zakazy: Zabronione są zabawy, związane z szarpaniem, ponieważ szczęka i uzębnienie nie są jeszcze w pełni rozwinięte. [/QUOTE]

To ma byc dowcip ? 12 tyg. szczeniak potrafi zrobić niemal wszystkie komendy z PT-1, oczywiscie niedokładnie, bez odkładania psa na dużej, ale za to z jaką pasją + kilka sztuczek. Zreszta zobaczcie co można nauczyc psa w tym wieku - [URL]http://psy.olpw.com/viewtopic.php?t=1113[/URL]
A szarpanie, to Ty chyba nigdy nie widziałaś zabaw szczeniat w tym wieku, przeciąganie należy do najbardziej ulubionych. No i oczywiście to co pisze Nat_Mare, czyli cała socjalizacja. Boże to moje szczeniory umiarałyby z nudów, a tak psy mam zawsze tak zajęte, że zniszczeń praktycznie w domu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/4262/fdfdfa.png[/IMG][/QUOTE]

Wydaje mi się, że bordercollie raczej psa nie ma :D Ten tekst rozbawił mnie do łez! Zastanawiam się ile ma lat, ale patrząc na styl pisania nie za wiele. Ale wiele wysiłku włożyła w stronę, stronę "hodowli border collie" :D

Link to comment
Share on other sites

Pytam z ciekawości, jaka hodowla sprzedała psa osobie, która pisze, że kąpie psa w szamponie wyłącznie dla rasowych "czempionów", chce psa wystawiać, ale nie ma zielonego pojęcia nawet o ogóle wystawiania. Hodowczyni Ci nie powiedziała, kiedy możesz wystawiać psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Pytam z ciekawości, jaka hodowla sprzedała psa osobie, która pisze, że kąpie psa w szamponie wyłącznie dla rasowych "czempionów", chce psa wystawiać, ale nie ma zielonego pojęcia nawet o ogóle wystawiania. Hodowczyni Ci nie powiedziała, kiedy możesz wystawiać psa?[/QUOTE]
niezabardzo ja wogóle nie wiem o wystawach pomóż:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']To ma byc dowcip ? 12 tyg. szczeniak potrafi zrobić niemal wszystkie komendy z PT-1, oczywiscie niedokładnie, bez odkładania psa na dużej, ale za to z jaką pasją + kilka sztuczek. Zreszta zobaczcie co można nauczyc psa w tym wieku - [URL]http://psy.olpw.com/viewtopic.php?t=1113[/URL]
A szarpanie, to Ty chyba nigdy nie widziałaś zabaw szczeniat w tym wieku, przeciąganie należy do najbardziej ulubionych. No i oczywiście to co pisze Nat_Mare, czyli cała socjalizacja. Boże to moje szczeniory umiarałyby z nudów, a tak psy mam zawsze tak zajęte, że zniszczeń praktycznie w domu nie ma.[/QUOTE]
to co napisalam to było z książki tak tam było napisane...

Link to comment
Share on other sites

bordercollie - Napiszę krótko i na temat.
Nie masz zielonego pojęcia o psach. Czytasz jakieś książki, które - wg Ciebie są pretekstem do zakładania bloga, i tak dalej. Przypuszczam, że cokolwiek nie napiszemy, i tak tego nie zrozumiesz - tracimy niepotrzebnie czas. Napisałaś "niezabardzo wiem o wystawach". TO po kiego grzyba piszesz, że będzie wystawiany, człowieku? Szampon na czempionów? Coś takiego nie instnieje!
Inne zdolności jak psy pasterskie - zapomnij, trzeba trenować, one tak po prostu nie przyjdą.
Życzę znalezienia fajnej lektury o psach i napisania wreszcie czegoś konkretnego.

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam do tego, że jesteś bardzo nieodpowiedzialna. Wzięłaś psa bardzo wymagającej rasy nie mając zielonego pojęcia o wychowaniu i utrzymaniu jakiegokolwiek psa. Hodowla też pozostawia do życzenia, skoro sprzedała psa osobie, która wierzy, że border to mądry piesek, który uczy się sam. Zastanawiam się jakim cudem hodowca nie zorientował się, że nie macie zielonego pojęcia o rasie i psach, widocznie nie pytał o nic, a i ty się nie spytałaś, co również świadczy o tym, że źle przygotowałaś się do zakupu. Zarejestruj się na jakimś forum borderowym (np. workingbc**********), tam na pewno znajdziesz polecane lektury o znacznie większej wartości.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bordercollie']O Border Collie jeśli wiecie lepiej proszę napiszcie bo też się dziwię co tam pisze :)[/QUOTE]

Nie da się napisać o border collie. Nie rozumiem, co chcesz dostać, opis rasy? Przeczytaj wzorzec.
Zarejestruj się na forum border collie i znajdź polecane lektury.
Dlaczego wzięłaś psa zanim to zrobiłaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...