Jump to content
Dogomania

KURS we Wrocławiu


benten

Recommended Posts

właśnie przeglądając strony salonów fryzjerskich we Wrocławiu znalazłam informację, że w jednym z nich można zrobić kurs po którym dostaje się dyplom i tytuł groomera. Zastanawia mnie jedno. Jak osoby, które strzygą od 2 lat mogą teraz same uczyć innych. Sama jestem groomerem z takim stażem mam za sobą konkurs w Niemczech i wogóle nie czuję się na siłach aby taki kurs prowadzić! Nie że nie potrafię strzyc ale wydaje mi się, że mam za małe doświadczenie aby je "sprzedawać" i to za taką kasę. Rozumiem, że robi to pan Zbyszek z Grota (praktyka ok 20 letnia) rozumiem p. Ewę z Łodzi (chociaż bardzo mało osób ją chwali) czy Pan Boguś z Katowic (ponad 20 lat praktyki, II miejsce w 2009 w Dachau Niemcy) ale pań nie rozumiem. Ale pewnie piszę to z zazdrości i stąd te moje nie zrozumienie :-) Mam też pytanie. czym kierujecie się wybierając kurs groomerski? Chcecie się czegoś nauczyć, móc robić coś co sprawia wam przyjemność czy po prostu chcecie szybko się "dorobić"?
p.s. a może tak jednak zebrać się w sobie i podjąć wyzwanie i zacząć zarabiać na naiwności innych? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Właśnie, ja szukam kursu groomerskiego najlepiej Wrocław lub okolice na bardzo wysokim poziomie. Cena nie gra roli, ważne jest aby ktoś mnie wyszkolił w tym zawodzie. Nie mam praktyki , jedynie strzygę sobie amatorsko swojego powder puffa, który nie jest wystawiany. Istotny jest dla mnie profesjonalizm prowadzącego, wieloletnie doświadczenie z różnymi rasami i charakterami a także przygotowywanie psów do wystaw.
Czy ktoś tutaj mógłby mi coś polecić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ruda megi']Właśnie, ja szukam kursu groomerskiego najlepiej Wrocław lub okolice na bardzo wysokim poziomie. Cena nie gra roli, ważne jest aby ktoś mnie wyszkolił w tym zawodzie. Nie mam praktyki , jedynie strzygę sobie amatorsko swojego powder puffa, który nie jest wystawiany. Istotny jest dla mnie profesjonalizm prowadzącego, wieloletnie doświadczenie z różnymi rasami i charakterami a także przygotowywanie psów do wystaw.
Czy ktoś tutaj mógłby mi coś polecić ?[/QUOTE]

Mogę polecić salon, w którym strzyżemy Pusię. Prowadzą kursy od wielu lat. Centrum Yorka "Milia" na Szwedzkiej. Myślę, że znajdziecie wątki od osób, które ukończyły tek kurs.
Link do Centrum : [URL]http://www.centrumyorka.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='ruda megi']Znasz jakiś lepszy salon szkolący groomerów w tym mieście?[/QUOTE]


to znaczy ze jak w danym miescie nie ma wyboru to trzeba isc do tego beznadziejnego tak ? :roll:
bardzo ciekawe rozumowanie, a potem ludzie przychodza do mnie na strzyzenie i narzekaja jak to ich psy zostaly fachowo ostrzyzone .... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Lilki16']Brak mi słów , widzialam galerie, tego salonu, golone westy, spaniele, foxy(MASAKRA) Te Panie szkolą groomerów???? To straszne...................................[/QUOTE]


Lilki, jak jesteś groomerem to powinnaś wiedzieć, że właściciel ma ostatnie słowo w wyborze fryzury dla swojego psa. Nie jestem groomerem, kiedyś wydawało mi się, że yorki powinny mieć pozostawiany długi włos. teraz widzę na ulicach bardzo dużo piesków tej rasy, które sę dokładnie wygolone. Pewnie tak właśnie chcą właściciele.

Link to comment
Share on other sites

Megi, jestem klientką tego właśnie salonu i tej przychodni. Ponieważ przedwczoraj znalazłam posty na temat tej firmy bardzo negatywne, a leczę u nich mojego pieska, postanowiłam od tej pory, że będę reagowała. Znalazłam w googlu troche rzeczy i m.in. tez znajdziesz groomera, który prowadzi salon, ma swoja stronę, w stronie głównej zachwala Centrum Yorka "Milia", tam skończył kurs. A jest o nim bardzo dużo dobrych opinii. Gdyby był źle nauczony, tez byłby kiepski. Może skontaktuj sie z nim, niech sam Ci powie, co sądzi o tym kursie, zamiast koncentrować się na postach konkurencyjnych firm, które znalazły sobie taki właśnie sposób na swoja reklamę. Podaje link [url]http://nowyyork.com.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Oglądając galerię Centrum Yorka "Milia" wydaje się, że jest to pokaz najnowszych tendów w psiej modzie. Jestem uczestnikiem kursu w Tyńcu Małym koło Wrocławia w salonie Happy Pappy p.Uli. Posiadam hodowlę piesków rasy bichon frise i zależało mi na profesjonalnym kursie nauki strzyżenia, a nie golenia psów.
Więcej napiszę po skończeniu kursu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

[B]Serdecznie polecam kurs strzyżenia psów w Tyńcu Małym koło Wrocławia "Happy Puppy".[/B]
Nauka praktycznego strzyżenia psów.Kurs trwa 80 godzin.
Szkolenia prowadzi Urszula Mennillo długoletni profesjonalista z doświadczeniem amerykańskim i polskim.
Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Możliwość wykupienia dodatkowych godzin w niższej cenie.
Pomoc w doborze kupienia sprzętu i prowadzenia działalności.
Po kursie wsparcie telefoniczne przez 6 miesięcy.
Kurs prowadzony jest indywidualnie-jest tylko jeden student.

Kto zna zakład p.Uli wie, że warto. Kto nie zna niech zaufa, że warto. Można w każdej chwili podjechać, zobaczyć, porozmawiać. Właściciele to szczerzy i otwarci ludzie.
Zapewniam, że nikt się nie rozczaruje. Skończy kurs prawidłowo przygotowany do zawodu.

Długo czekałam na to, aż w końcu się udało!!!
Moja kuzynka skończyła kurs dwa lata temu we Wrocławiu (z grzeczności nie napiszę gdzie), więc mam porównanie.
Kurs miał trwać dwa tygodnie, ale po tygodniu wraz z inną kursantką zaproponowały zakończenie kursu. Bez problemu otrzymały dyplomy...zależało im tylko na papierku. Zapłaciły za kurs po 2500 zł, strzygły 9 psów dziennie (same!!!), a właścicielka wciskała klientom ubranka, szampony itp. Parodia

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam :) Ja w marcu ukończyłam kurs w salonie "Happy Puppy"! Jak [B]madamar1,[/B] mogę go polecić z czystym sumieniem! Jestem niezwykle zadowolona z tego szkolenia, "zrobienie" piesków na egzaminie nie sprawiło mi praktycznie żadnej trudności i zrobiłam to bardzo dobrze! A to świadczy tylko i wyłącznie o tym,jak WSPANIAŁYM GROOMEREM i NAUCZYCIELEM jest Pani ULA!!!
Dobrze,że wcześniej nie zdecydowałam się na żaden inny kurs! Choć nosiłam się z tym zamiarem od co najmniej roku. Cóż, szkolenia na Dolnym Sląsku pozostawiają WIEEELE do życzenia!
I właśnie od dziś rusza mój własny ZAKŁAD FRYZJERSKI we Wrocławiu! Po takim szkoleniu wiem,że jestem w pełni gotowa do samodzielnego strzyżenia i pielęgnacji psiaków!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocos']..... [B]w marcu ukończyłam kurs w salonie "Happy Puppy"[/B]![B].... dziś rusza mój własny ZAKŁAD FRYZJERSKI[/B] we Wrocławiu! Po takim szkoleniu wiem,że jestem w pełni gotowa do samodzielnego strzyżenia i pielęgnacji psiaków![/QUOTE]

pozazdrościć pewności siebie...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Witam,

Zdaję sobie sprawę,że wątek jest stary.
Ale może ktoś jeszcze tutaj zagląda :D

Poszukuje kursu groomerskiego we Wrocławiu ?
Czy macie jakieś inne info prócz Centrum Yorka "Milia" oraz Happy Puppy W T. Małym ?
Niestety, ale na dojazd do T. Małego nie mam jak sobie pozwolić dlatego szukam sprawdzonego kursu we Wrocławiu?

Czy możecie coś polecić?

Z góry ślicznie dziękuję.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
O 9 lutego 2012 o 16:30, madamar1 napisał:

Witam.

Serdecznie polecam kurs strzyżenia psów w Tyńcu Małym koło Wrocławia "Happy Puppy".
Nauka praktycznego strzyżenia psów.Kurs trwa 80 godzin.
Szkolenia prowadzi Urszula Mennillo długoletni profesjonalista z doświadczeniem amerykańskim i polskim.
Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Możliwość wykupienia dodatkowych godzin w niższej cenie.
Pomoc w doborze kupienia sprzętu i prowadzenia działalności.
Po kursie wsparcie telefoniczne przez 6 miesięcy.
Kurs prowadzony jest indywidualnie-jest tylko jeden student.

Kto zna zakład p.Uli wie, że warto. Kto nie zna niech zaufa, że warto. Można w każdej chwili podjechać, zobaczyć, porozmawiać. Właściciele to szczerzy i otwarci ludzie.
Zapewniam, że nikt się nie rozczaruje. Skończy kurs prawidłowo przygotowany do zawodu.

Długo czekałam na to, aż w końcu się udało!!!
Moja kuzynka skończyła kurs dwa lata temu we Wrocławiu (z grzeczności nie napiszę gdzie), więc mam porównanie.
Kurs miał trwać dwa tygodnie, ale po tygodniu wraz z inną kursantką zaproponowały zakończenie kursu. Bez problemu otrzymały dyplomy...zależało im tylko na papierku. Zapłaciły za kurs po 2500 zł, strzygły 9 psów dziennie (same!!!), a właścicielka wciskała klientom ubranka, szampony itp. Parodia

Pozdrawiam

Jest jakakolwiek szansa dowiedziec się jaki jest koszt tego kursu?

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, chciałabym dowiedziec sie czy moze w ostatnim czasie zmienilo sie cos na rynku dobrych kursów groomerskich w okolicach Wroclawia. Ciagle mysle o podjęciu nauki u pani Uli w Happy Puppy, co sądzicie o tym kursie? Czy ktos zna jego koszt? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...