Jump to content
Dogomania

Jest ich troje...


kalyna

Recommended Posts

Z tej sklejki to by charakter wyszedł.... Madzia by nie wytrzymała :D

 

A to się mogę pożalić jak o jedzeniu psim... Już pół roku psa odchudzam, i wyszło mi 2kg... Ale więcej :mdleje:

Ciii, ale wielkość zgadzałaby się, a tylko to się liczy :lol:

 

Spoko, tu można żale wylewać, będziemy wszyscy się dołować :D

U Kaji? ona na BARFie jest, to co jej podajesz? i 2% masy, albo nawet i mniej no i więcej ruchu, ale w waszym przypadku ma chyba dużo :)

Link to comment
Share on other sites

Z tej sklejki to by charakter wyszedł.... Madzia by nie wytrzymała :D

 

Sama se taką sklejkę bierz :siara:

 

Spoko, tu można żale wylewać, będziemy wszyscy się dołować :D

U Kaji? ona na BARFie jest, to co jej podajesz? i 2% masy, albo nawet i mniej no i więcej ruchu, ale w waszym przypadku ma chyba dużo :)

 

Albo nawet mniej niż 2% ;)

Tora tak normalnie dostaje 2%, a jak widzę, że nabiera masy, to schodzimy od razu na 1,5% ;)

Ale w sumie, to tylko raz na barfie musiałam ją odchudzić. Tak, to kobitka trzyma linię :)

Link to comment
Share on other sites

Ciii, ale wielkość zgadzałaby się, a tylko to się liczy :lol:

 

Spoko, tu można żale wylewać, będziemy wszyscy się dołować :D

U Kaji? ona na BARFie jest, to co jej podajesz? i 2% masy, albo nawet i mniej no i więcej ruchu, ale w waszym przypadku ma chyba dużo :)

 

Podaje jej dziennie ok 370-400g mięsa (samo mięso), i 250g mięsnych kości (np szyje z indyka, skrzydełka). Do tego na spacerze smaki- no z garstkę liczę. Tylko że... Co chwilę ma dokładane coś od mamy i babci, bo biedny piesek :lmaa: Muszę zmniejszyć porcje, tylko z czego zejść? Trochę z mięsa, i trochę z kości, i ile?  :hmmmm:  

Link to comment
Share on other sites

Podaje jej dziennie ok 370-400g mięsa (samo mięso), i 250g mięsnych kości (np szyje z indyka, skrzydełka). Do tego na spacerze smaki- no z garstkę liczę. Tylko że... Co chwilę ma dokładane coś od mamy i babci, bo biedny piesek :lmaa: Muszę zmniejszyć porcje, tylko z czego zejść? Trochę z mięsa, i trochę z kości, i ile?  :hmmmm:  

 

Marta, tu samego żarcia od Ciebie jest jakieś 650g + smaczki. Skoro jeszcze mama z babcią dokładają, to ja bym spokojnie obcięła 100-150g z żarcia, które Ty dajesz ;)

Zejdź po 50g z mięsa i 50g z kości i zobaczysz za kilka dni czy chudnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Marta, tu samego żarcia od Ciebie jest jakieś 650g + smaczki. Skoro jeszcze mama z babcią dokładają, to ja bym spokojnie obcięła 100-150g z żarcia, które Ty dajesz ;)

Zejdź po 50g z mięsa i 50g z kości i zobaczysz za kilka dni czy chudnie ;)

O dzięki, bałam się dużo obcinać, ale myślę że tyle nie zaszkodzi ;) Teraz jest jej... Hmmm.... No za dużo, gdzieś z 4 kg. A na brak ruchu raczej nie narzeka, są dni leniwe, ale jakiś spacerek jest codziennie, trochę piłeczki ;) Znaczne obcinać i zobaczymy :)

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie Kaja dostaje dużo jedzenia. I ja też poobcinałabym mięso i kości.

Kaja je co najmniej 2 razy tyle co Sonia. Gandzik dostaje więcej od Kaji, ale on bardzo szybko spala jedzenie i jak dostanie za mało, to zaraz kości mu sterczą.

 

Ja wyznaję zasadę, ze wolę aby pies był chudszy niż miał nadmiar kg.

Link to comment
Share on other sites

U mnie działało do czasu... Jakoś 2 miesiące po sterylce zaczęła więcej jeść, ale wtedy miałam bardzo dużo wolnego, więc jakoś spalała. Teraz trochę innych zajęć i widzę że jednak się otłuściła... Jak zgubi trochę to się ucieszę, zwłaszcza że waga za duża to i stawy obciążone ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jedną złotą zasadę: jak wiem, że pies dostał coś od rodziców/dałam jej konga/dużo ćwiczyłyśmy na smaki itp, to obcinam jej następną porcję jedzenia. I trzyma wagę, chociaż szczypiorem nie jest i raczej jej to nie grozi :P

Ja z reguły też, choć rzadko to dostają. Także takiej różnicy im to nie robi. U mnie Ciap miał problemy z wagą, właśnie przez dokarmianie i tłuste jedzenie, teraz to się skończyło i chudnie. Soniula ma też problemy, ale ogólnie ona jest jakaś duża, bo trzymając wagę wyczuwam żebra i ma ładnie wcięcie, także za bardzo nie będę jej stopować. Najważniejsze aby nie była jakaś gruba.

 

U mnie działało do czasu... Jakoś 2 miesiące po sterylce zaczęła więcej jeść, ale wtedy miałam bardzo dużo wolnego, więc jakoś spalała. Teraz trochę innych zajęć i widzę że jednak się otłuściła... Jak zgubi trochę to się ucieszę, zwłaszcza że waga za duża to i stawy obciążone ;)

Właśnie, sterylka. Choć Soniula miała problem z wagą już przed operacją. Tylko wtedy tak nie zwracałam na to uwagi.

U mnie gruby pies to właśnie obciąża stawy, do tego jest mniej chętny do pracy na żarełko, mniej ruchu preferuje. Ogólnie jest bardziej ociężały, a ja z dwojga złego wolę psa aktywnego niż spowolnionego.

 

Z TOTW też nie jesteś zadowolona?

Mniej się drapie, ale nadal. No i koopy ostatnio zrobiły się spore. Pies załatwia się na raz, dwa razy, przy czym wielkość jest dość znacząca. Jednak też nie mam zbytnio porównania bo na BARFie to były małe. W sumie to jak pamiętam na Brit Care też były mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

ach żeby moja Luna surowe jadła...marzę o tym,ale księżniczce trzeba ugotować.Raz na rok zje coś surowego :nonono2:  

teraz to Ciap dałby się pokroić za kawałeczek surowego...

U mnie psy robią jakieś strajki, jak podaję im nowe mięso czy takie za którym nie przepadają...

 

Jak w temacie- chcę zobaczyć ile się to rozkłada koopa po barfie, bo ponoć krótko :D Na razie 1 dzień :D

buahahaha dziwne masz zainteresowania :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem, bo niraz mam lenia na sprzątanie i może akurat się samo szybko sprzątnie, żeby na działce nie leżało :siara:

Hmm wg mnie to zależy na jakim podłożu. Najszybciej chyba na samej ziemi, najlepiej przysypać ziemią. Z tego co ja zaobserwowałam. Najgorzej zimą, bo wtedy na wiosnę trzeba brać taczkę i popylać :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...