Jump to content
Dogomania

Jest ich troje...


kalyna

Recommended Posts

Takie tam 3 latka :lol:

 

Fakt, Gandizk szybko Ci zaczął siwieć :P

no cóż, nikt ze mną nie może wytrzymać :lol:

 

Śliczności :)

:D

 

 

aaaa nie uwierzycie, ale Ciap waży 11,5kg, a byłam pewna, że koło 15 się kręci...

niestety dalej bujamy się z jego problemami zdrowotnymi :(

obecnie wetka dowaliła nam na 4 tygodnie sterydów plus antybiotyk. Także szukam alternatywy...

jest na karmie hypo, więc to na stówę nie jest alergia pokarmowa... :(

Link to comment
Share on other sites

Oj Ciapek biedak :(

no biedny jest... :(

 

Cześć :(

 

 

Biedny Cipaek...Ale wiesz że on może i tak być uczulony na jakiś skłądnik z tej karmy? Pies może być uczulony na wszystko...

Siemka ;)

 

wiem, że wiele go może uczulać. Dlatego jeśli pies jest uczulony na pokarm to może być też na wziewne. i tego nijak nie przeskoczę. Choć z drugiej strony drapanie się może być też objawem jakieś choroby. Nie wiem, może nie wszystko biorę pod uwagę. A wet mało pyta...

Sucz teściów tez miała problemy ze skora, testy nic nie wskazywały, na karmie dla alergików zero poprawy...dopiero na bezzbozowej sie poprawiło.

Obecnie on jedzie na samych bezzbożowych, gdzie każdy składnik analizuję. To już jest szaleństwo. Teraz je tą:  http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8704

Bo ogólnie psy często są uczulone na zboża. U nas to chyba na wsio, bo jak dostał karmę z zbożem to w ogóle była tragedia pańska...

Link to comment
Share on other sites

Tamtej na kozlinie przeszlo, po kroliku to az ogon jej wylysial prawie. Alergia pokarmowa to koszmar ;/ 

o widzisz :O

u nas jest minimalna poprawa. Drapie się i wylizuje, ale nie aż tak intensywnie jak na poprzedniej karmie.

Dodatkowo z alergią pokarmową to trzeba uniknąć monodiety. Bo w ten sposób chyba zaprawiłam Ciapka na jagnięcinę, bo jej już też raczej jeść nie może.

Link to comment
Share on other sites

Tak, nam dietetyczka mówiła ze lepiej zmieniać co jakiś czas rodzaj karmy bo długotrwałe żywienie tym samym powoduje zwiększone ryzyko uczulenia na te składniki z codziennej, monotonnej diety. A ja zawsze żyłam w przekonaniu ze jak coś psu pasuje to lepiej nie kombinować i nie zmieniać :P 

Link to comment
Share on other sites

Próbowałaś TOTWa rybnego? Zerknij też na to http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/optimanova/458195

Suka koleżanki nie może jeść glutenu, odpadają wszystkie zboża, drób (na tłuszcz, jaja też trzeba uważać ). Czasem wystarczy, że zliże jakieś okruszki po ciastku, by wystąpiła reakcja alergiczna. Nawet nie pije wody z miski, z której piły inne psy. Godzinami szukałyśmy dla niej karmy, żeby nie jadła cały czas tej samej. 

Link to comment
Share on other sites

Współczuję Wam dziewczyny tej pokarmówki... Mój cieżko przyswaja różne karmy, ale ogólnie u nas nie jest źle, mamy sprawdzoną karmę i ją ew. dosmaczamy, no i u nas ew. błąd żywieniowy kończy się rewolucją żołądkową, a nie od razu alergią... Trzymam kciuki za trafienie w karmę Ciapulowi ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, nam dietetyczka mówiła ze lepiej zmieniać co jakiś czas rodzaj karmy bo długotrwałe żywienie tym samym powoduje zwiększone ryzyko uczulenia na te składniki z codziennej, monotonnej diety. A ja zawsze żyłam w przekonaniu ze jak coś psu pasuje to lepiej nie kombinować i nie zmieniać :P

no jaj też wolałabym, aby jadł to co mu służy... a jednak trzeba zmieniać, kombinować... nie może być nudno...

Co zabawniejsze to jak był na BARFie to znowu nie jadł aż tyle tego kurczaka....

 

Próbowałaś TOTWa rybnego? Zerknij też na to http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/optimanova/458195

Suka koleżanki nie może jeść glutenu, odpadają wszystkie zboża, drób (na tłuszcz, jaja też trzeba uważać ). Czasem wystarczy, że zliże jakieś okruszki po ciastku, by wystąpiła reakcja alergiczna. Nawet nie pije wody z miski, z której piły inne psy. Godzinami szukałyśmy dla niej karmy, żeby nie jadła cały czas tej samej. 

Tak TOTW jadł w tamtym roku i też się drapał, choć minimalnie.

Ooo tej nie brałam pod uwagę, tylko znowu to jest 12kg, muszę poszukać mniejszych worków.

Wiem o tłuszczu i np. Brit care miał tłuszcz i pies zero drapania. A jak mu kupiłam jakąś tam linię Brita dla normalnych psów i jedyne co było to tłuszcz z kurczaka to miałam apogeum. O jajach dopiero później mnie olśniło...

Masakra z tą suką :O na jakieś teraz jest?

Ciap obecnie żadnych dodatków nie dostaje, bo jak pozwoliłam zjeść kawałek gotowanego ziemniaka co spadł, to zaczęli sobie w domu pozwalać. I tak już jestem ta zła, co nic psu nie pozwala jeść.

No i zaczęłam monitorować jedzenie kotów, bo tam często sobie jedzenie u nich stoi.

Współczuję Wam dziewczyny tej pokarmówki... Mój cieżko przyswaja różne karmy, ale ogólnie u nas nie jest źle, mamy sprawdzoną karmę i ją ew. dosmaczamy, no i u nas ew. błąd żywieniowy kończy się rewolucją żołądkową, a nie od razu alergią... Trzymam kciuki za trafienie w karmę Ciapulowi ;)

Sonia z Gandzim to wszystko przetrawią. Jedyne co to potem koopa może wyjść większa i tyle.

U nas błąd kończy się drapanie zadka z ranami, strupkami i takie tam. O ostatnio zagościły się u niego jakieś krostki.

 

Boze współczuję z tą wodą :o

Współczuję wam ogólnie, nie dalabym rady z taką alergią..

No z wodą to katastrofa, zwłaszcza jak ma się więcej niż jednego psa.

 

Ehh nie ma, że się nie da rady. Po prostu trzeba się doszkolić w tym temacie.

Ja sobie w życiu nie myślałam, że nas to trafi. Ale co zrobić...

 

 

i tak najlepsze były słowa wetki. Ile on ma lat? odpowiadam, że 8. A ona na to, że to już nie warto robić odczulania <3

Link to comment
Share on other sites

Taaa i ten mit, że kundelki są najzdrowsze <3 Właśnie Ciap to potwierdza :D

 

Morus też po pewnym żarciu ma krostki, jednak na szczęście BC daje radę i wszystko wraca do normy dzień-dwa po tym, jak ktoś pieska poczęstuje np. obiadem ze stołu. Tak samo pieska uczulają składniki w Fiprexie. Jednak tego unikam i nie mam takich sensacji, jak Wy... Kciukuję za Was.

Link to comment
Share on other sites

Mój kot jest nadwrażliwcem na leki i różne substancje chemiczne...

Kundel trochę reaguje nieciekawie na niektóre żarcie (i po podaniu Fiprexu ma krostki, strasznie się drapie i jest osowiały), ale nie mam takich przebojów, jak z Ciapkiem. I dobrze, bo chyba też bym się pochlastała.

Link to comment
Share on other sites

Diana jest jedynaczką, ale na wyjazdach psów jest wiele. Wszystkiego da się dopilnować :) 
Przez długi czas była na totwie, a teraz nie wiem, koleżanka zamówiła coś i nazwy zapomniała. Karma z zooplusa, więc może ta z linka. 

Jetsu jest wrażliwcem, Arnik zeżre wszystko. Równowaga zachowana :D

Link to comment
Share on other sites

Cieszcie się, że macie zdrowe psy i doceńcie to.

Ja dopiero teraz dostrzegłam problem alergii i to tak agresywnej jak u nas, bo oprócz kurczaka, jajek, tłuszczu to na dodatek jagnięcina nam doszła. Surowe mięso też nie służy mu. Za przeproszeniem, można się posrać :P

 

Ooo tak kundelki takie zdrowe <3

ale od ponad roku nie było tych jego napadów. Bo on miał również podejrzenie padaczki <3

 

Jednak jest zaje*bistym psem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...