Jump to content
Dogomania

Jest ich troje...


kalyna

Recommended Posts

Mam ostatnio plan najpierw obczaić w ręce pewne gumowane smycze i dopiero wtedy pomyśleć o ich zakupie. Ale to dopiero za 2 tygodnie będę mogła coś na ten temat napisać i oczywiście jak uda mi się być tam gdzie chcę. Tylko gumowane nie są odblaskowe  :roll:

 

jak chcesz to wezmę naszą to se pomacasz do woli :evil_lol: no to jest minus że gumowana odblasku nima a zima by się bardzo przydało   :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

Też uwielbiam ogród, bo czasem nie mam sił na spacer. 

Chociaż... z drugiej strony, to rozleniwia mnie. 

Totw rybny jest świetny, Jetsu też się nim zajadał :)

oo tak, rozleniwia.

 

mam jednak nadzieję, ze to tylko chwilowy problem i wrócimy na BARFa.

Alina zachęcasz ten TOTW :siara:

"Lepszy" prezent to znaczy lepszy dla mnie, szelki, obroża, smycz, zabawka (typu chuckit, kong). Albo zamówienie na ponad 100zł :D A "gorszy" to np. tylko jakieś drobne, tanie smaczki ;)

Noo zachecam, bo sama się nim teraz jaram :lol:

aa to ja dziwna jestem, bo wsio kupuję bez okazji. Na różne okazje dostają smaczki, bo z tego faktycznie maja frajdę. W sumie to z zabawek czy akcesoriów też mają fun.

jak chcesz to wezmę naszą to se pomacasz do woli :evil_lol: no to jest minus że gumowana odblasku nima a zima by się bardzo przydało   :lookarou:

Bierz, bierz :lol:

niestety coś za coś.



 

Link to comment
Share on other sites

Kamizelka odblaskowa albo obroże z led'ami ;)

 

Ja właśnie też się zastanawiam czy nie kupić Torce kamizelki :hmmmm:

Jak na razie to planuję obrożę z odblaskami i przyczepiane lampki. Smycz z odblaskami to kicha w naszym przypadku jest, a raczej wczoraj była. Bo chodzę po totalnej ciemni, gdzie nie ma ani jednej lampy :loveu: Baaa z samym Ciapkiem tam za **uja nie pójdę bo się boję, liczę na to, że Owczarów się ludzie choć trochę obawiają...

 

Kamizelki odblaskowe dla psa sporo chyba kosztują. A może samemu przerobić :hmmmm:

 

 

My kupiliśmy lampki sylikonowe do roweru i są super. Merida chodzi w czerwonej, Tina w białej. Jak aniołek i diabełek  :evilgrin:

Taką samą radę napisała mi Kalunia. Teraz tylko do miasta pojechać i kupić, więc pewnie przy okazji...

Link to comment
Share on other sites

Ja zamawiałam na allegro, 7zł z przesyłka za dwie. Tylko baterie były na wyczerpaniu, więc zmieniłam

 

Coś mi się wydaje, że tak będzie szybciej, bo kiedy ja pojadę je kupić...

 

aaa mam plan do szkoły, jest "cuuudny" :nonono2:  ale przynajmniej w niedzielę, co drugi zjazd będę siedzieć w szkole.

Link to comment
Share on other sites

Oooooooo, takie lampki, to też myśl ;)

 

Alina, Gandzik dostaje większą dawkę glukozaminy z tego co pamiętam :hmmmm:

Dajesz dawkę x2 czy jakoś inaczej to wyliczyłaś?

 

Hahaha moje będą chodzić jak choinki na święta :lol:

Soniula dostaje większą dawkę. Normalna jest dla profilaktyki, a dla nadmiernie obciążonych stawów dawka podwójna. Ale to jest napisane na tym naszym preparacie.

Coś się Torze dzieje?

Link to comment
Share on other sites

Nie jest super, bo wczoraj ją Bogdan pogonił za piłką i wieczorem troszkę kulała :(

No i nie wiem czy nie zwiększyć jej dawki :hmmmm:

 

uuu nie podoba mi się to :(

W sumie to możesz spróbować, bo nie powinno jej zaszkodzić taka zwiększona dawka przez np. 2 tyg, a potem normalna.

Link to comment
Share on other sites

Nie trwało to długo, bo po kilku minutach już szła normalnie ;) Ale jednak, coś jest nie tak :(

Pies mi się sypie ze starości :placz:  Taka jest prawda :roll:

Jak pisałam, że Tora ma pół życia za sobą, to się śmialiście :mad:

A czuję, że się nie pomyliłam :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie trwało to długo, bo po kilku minutach już szła normalnie ;) Ale jednak, coś jest nie tak :(

Pies mi się sypie ze starości :placz:  Taka jest prawda :roll:

Jak pisałam, że Tora ma pół życia za sobą, to się śmialiście :mad:

A czuję, że się nie pomyliłam :shake:

 

Od jak dawna dajesz jej już ten preparat?

Ze starości, Magda ogarnij się!

Przecież jest poprawa, daj jej czas. Ile on ma lat? coś tyle co Soniula. Noo to patrząc na Sonię i Twój pesymizm to powinna już dawno...

 

A dietę ma na pewno dobrze zbilansowaną w wapń?

Jeśli tak się niepokoisz to ją prześwietl ;)

Link to comment
Share on other sites

Magda przesadzasz, Tora to młody psiak. Może prześwietl ją w Niemcowni lepiej?

Hejka Alina ;) Świetne fotki :loveu:

 

W Niemczech dobrze opisują zdjęcia pod względem dysplazji. Wielu hodowców tam wysyła zdjęcia RTG do opisu.

Hejka ;)

Ahh :loveu:

 

Preparat dostaje od miesiąca. Wapń jej suplementuję w postaci skorupek z jajek, dostaje też jogurt ;)

Tora ma 4.5 roku, więc młodym psem już nie jest :eviltong:

Może ma jakiś inny niedobór? nie znam się, ale jednak proponowałabym jeszcze zrobić badania krwi, aby sprawdzić stosunek wapnia do fosforu. A dobrze tak podany wapń przyswaja?

Jest młoda, a jest w takim wieku, gdzie pies jest naprawdę bardzo fajny.

Dobrze, że Tina została w Toruniu,. bo by sie oburzyła. 4,5 to nie młody pies? W takim razie jej 9 latek to co? Sarkofag?

Sarkofag :lol:

 

Rozumiem, ze ONki niektóre dożywają tylko 10 lat, ale inne żyją o wiele dłużej. A nawet siadanie stawów to nie powód, aby pies miał odejść, zwłaszcza jak w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo możliwości.

Ja sobie nie mogę wybaczyć, że zrobiłam zbyt mało dla poprzedniego naszego psa.

4,5 roku i sypie się ze starości??? :hmmmm:  to tak jakbyś w wieku 30 lat już szykowała się ze starości do trumny ;)

Zgadzam się!

 

 

 

Tak jak Ciap mi okulał ostatnio. Ma 7 lat, do tego wiecznie się drapie. I nikt nie wie co mu jest, ale w życiu u niego to nie jest starość. Po prostu są jakieś nieprawidłowości i mam nadzieję, że jestem już blisko rozwiązania. Powinien dostawać karmę hypoalergiczną,. No, ale będzie jeść tą co ma, a jak faktycznie za 2 tygodnie nie będzie poprawy to pomyślę nad inną karmą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...