Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Byłam dziś na ostatnim szczepieniu i przy okazji pan doktor zważył moją pociechę (nie posiadam w domu wagi) - 1,9 kg.

W domu próbowałam ją zmierzyć i tak w przybliżeniu wiercipięta ma 19-20cm wzrostu.

Jak na 3 miesiące z hakiem , to niezły z niej wielkolud :wink:

Viki jest z tych większych yorków... pan doktor powiedział , że przerosła już standardową dorosłą miniaturkę... :D

PS. A tak ogólnie , to nasłuchałam się samych superlatyw o małej i jestem taaaaaka szczęśliwa! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Pozostaje mi pogratulowac. Fajnie, ze masz piecha ktory swoje wazy :-) Mozna prawie na 100% powiedziec, ze Twoj pies nie bedzie mial problemow z mlecznymi zebami. Pewnie wszystkie ladnie wypadna i zadna interwencja weterynarza nie bedzie potrzebna.

Maja 13 marca konczy rok i teraz wazy dokladnie 2,4 kg.

BTW na "ZYWIENIE" wrzucilam temat tabletek ktore mialy chronic przed kaprofagia (czyli zjadaniem przez psy odchodow). Wiem, ze dla Waszych malych pociech to nie jest jeszcze problem (albo wcale nie bedzie), ale warto przeczytac czego absolutnie nie kupowac ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję Adirajo "udanej" wizyty u weta :P

Wygląda na to, że mamy podobne gabarytowo yoreczki :wink:

Axel kończy jutro 4 miesiące i przed chwilą dokonałam pomiarów:

20 cm w kłębie

2,3 kg wagi (po jedzonku - a zjadł niedawno całe2,5 deko :lol: )

Wg hodowcy mój piesio ma ważyć do 2,5 kg ale mnie się zdaje, że chyba będzie więcej. Chyba, że przestanie tak szybko rosnąć 8)

Link to comment
Share on other sites

Pozostaje mi pogratulowac. Fajnie, ze masz piecha ktory swoje wazy Mozna prawie na 100% powiedziec, ze Twoj pies nie bedzie mial problemow z mlecznymi zebami. Pewnie wszystkie ladnie wypadna i zadna interwencja weterynarza nie bedzie potrzebna.

Dziękuję Wind :) To samo na temat ząbków powiedział mi weterynarz :)

Trochę się zdziwiłam słysząc ile moja bestyjka waży , bo ostatnio przechodzi etap grymaszenia nad miską i wydawało mi się nawet , że cosik zeszczuplała... :lol: Ale to pewnie moje przewrażliwienie... :lol:

re Gosiek

Cieszę się , że pociechy tak nam ładnie rosną :)

Wet mi powiedział , że tak na jego oko , to z kilogram najmniej przybędzie Vikuni, czyli dojdzie do 3kg :)

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję Adirajo "udanej" wizyty u weta :P

Wygląda na to, że mamy podobne gabarytowo yoreczki :wink:

Axel kończy jutro 4 miesiące i przed chwilą dokonałam pomiarów:

20 cm w kłębie

2,3 kg wagi (po jedzonku - a zjadł niedawno całe2,5 deko :lol: )

Wg hodowcy mój piesio ma ważyć do 2,5 kg ale mnie się zdaje, że chyba będzie więcej. Chyba, że przestanie tak szybko rosnąć 8)

Gosiek te Axelki to chyba po prostu dorodne chłopaki.. Mój ma 18 marca roczek i wazy 3,6 kg i ma 25 cm w kłebie. Dzisiaj jak stanał koło swojej 2 letniej koleżanki ktora jest o pól od niego mniejsza to wyglądał jak prawdziwy mężczyzna.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Witajcie ,

Ines byla dzisiaj u weta i pan doktor piesia zwazyl .

Moja sunia wazy dokladnie 2600 g i przez rok przytyla 100 g.

A,ja myslalam ,ze udalo mi sie ja odchudzic :cry:

Dodam ,ze majac rok wazyla prawie 1700g.

Oj dieta cud koniecznie potrzeba :D

pozdrawiamy ,Ania z psami.

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam

Silver już po kilku godzinach miętosiła w nowych ząbkach :) pana gałganka. Miała wyrywane 11 kiełków, nasz lekarz uznał ją za przypadek "nie do wiary". Dostała 2 razy zastrzyk na "uśpienie" i 2 razy wybudziła się podczas zabiegu.

Najgorsze było to końcowe wybudzenie, sunia była tak rozgoryczona i oszołomiona, że mało brakowało a wet straciłby palec. Strasznie szczekała i warczała w zasadzie na nic, a po przyjściu do domu nawet na swój ogonek. Czy to jest norma - takie zachowanie? Zupełnie się tego nie spodziewałam, bo jestem przyzwyczajona, że koty ("zabawki" psiny:) ) zupełnie inaczej - spokojniej dochodziły do siebie po narkozie. A może ujawinił się jej diabelski charakterek?:)

Natomiast z wagą to jest tak - przez 4 tygodnie przybyło nieco ponad 15 dkg, czyli teraz - 2,15 kg

Link to comment
Share on other sites

Sarah,

11 zebow to bardzo duzo, ale najwazniejsze, ze wszystko jest ok :-)

Wcale sie nie dziwie, ze sunia raczej nie byla zachwycona zabiegiem, ktory przebiegal w jej czesciowej swiadomosci.

To ze pies sie obudzil, to najparwdopodobniej wina lekarza polegajaca na niedostosowaniu ilosci leku do wagi psa :( Narkoza byla zbyt plytka i stad te niespodzianki.

Z dwojga zlego, lepiej aby narkoza byla za plytka, anizeli mialaby byc za gleboka.

Podrap ode mnie piecha za uchem i powiedz Silver, ze jej kolezanka Maja zyczy jej szybkiego powrotu do pelnego gryzienia ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dodanie małej otuchy, zaraz cmoknę ją w brzusio :)

Taka fajna jest jak jest zaspana.

Powiem wam jeszcze, że straszny z niej śpioszek. Ja zwykle nie wstaje wcześnie, ale jeżeli muszę to Silver jest bardzo nieazdowolona, że musi wygramolić się spod kołdry. Czasami zostawiam jej nie zaścielone łóżko i to chyba najlepsze rozwiązanie , bo gdy wracam zastaję czystą kuwetę, nietknięte śniadanie i 0 szkód w domu. Taki z niej "pościelowiec". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój nGofi waży około 3kg (przynajmniej tyle miał 1 miesiąc temu), a wzrostu nie moge mu zmierzyć bo się pierdoła kręci. Ale mówie wam że jest b.b.b.b. duzy jak na yorka :). ALe to napewno york bo widziałam rodowód mamusi i tatusia. Niestety gofi była tam chyba 5 z płodu i nie ma rodowodu heh :/. A tak poza tym widze że tu same młodziutkie yorki macie!! Och jak ja wam zazdroszcze mój 10 sierpnia skończy 2 latka. Ale zachowuje się jak by był jeszcze szczeniakiem taki rozrabiaka. Chodź nie powiem mądry to on JEST.

Link to comment
Share on other sites

Gofi - gratuluję, słuszne rozmiary, jest co nosić na rękach. Tina też jest z tych dużych . Ma 4 miesiące i waży ok. 2,5kg. A jeszcze niedawno była małą kuleczką. Teraz ma coraz dłuższe nóżki, szczupleje. Mama twierdzi, że wygląda jak szkieletor, ona lubi tłuściutkie pieski.Ciągle spotykamy się jednak z wyrazami zachwytu od spotykanych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...