Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

Jakos (a nawet calkiem latwo) udalo sie dotrzec do dziadkow.

Od strony Vico to- o: Orby de Penghibur ; m: Filipinka ad Operam.

A teraz informacja dla wszystkich ktorzy maja yorka po raz pierwszy i maja lub mysla, ze maja problemy z sierscia.

W takiej sytuacji najlepiej udac sie do kogos kto zajmuje sie pielegnacja takiego psa profesjonalnie. Godzina spedzona w takim salonie pozwala zupelnie inaczej spojrzec na wlasciwe prowadzenie psa. Mozna popytac i popodgladac. :sweetCyb:

Okazalo sie, ze szampon dla szczeniat, ktory do te pory uzywalam nie zmywal dostatecznie dobrze olejku norkowego, ktorym byla pryskana Maja miedzy kapielami. Efekt byl taki, ze siersc wydawala sie jakby matowa, a na dodatek byla sucha. Bo oprocz olejku to trzeba to i tamto i jeszcze cos tam wlac, i karme wzbogacic ... ehhh po tym wszystkim w potfelu zostalo mi na butelke wody mineralnej :o ...

Dzisiaj wykapalismy Majke, wypryskalismy, wysuszylismy ... Blyszczy sie na odleglosc ... a siersc pieknie i gladko uklada sie po bokach i jest mila w dotyku. Warto bylo :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O Orby'm też nie wiele wiem. W "bazie danych" są tylko jego córki, które się w czymś zasłużyły:

Elm Dendi Beatrice Blue F

Elm dendy Beatriche Blue F

Ile De France Bakarat F

Jest on importowany z Francji i aktualnie mieszka w chodowli Ad Operam.

Link to comment
Share on other sites

-------------------------------------o:Always Love De Penghibur

o:Turyanne Always Love Hobie

-------------------------------------m:Turyanne High Hope

-------------------------------------o:Hooligan De Penghibur

m:Jussie De Penghibur

-------------------------------------m:Vip Gasoline

Jak na razie dwu pokoleniowy rodowód Orby'iego. Podać dalej, czy wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

Lady posłuchaj ja też mam do ciebie prośbe :) Otóż czy mogłabyś sprawidzić w tej twojej bazie danych czy jest coś na temat psów: Scamp son boy, Sonia Żako, Highclas Peace Maker, lub Scarlet Son Girl- nie wiem czy ta pisownia jest dobra teraz nie mam przy sobie rodowodu jeszcze później to sprawdze i ci napiszę, ale możesz sprawdzić te które ci napisałam(chodzi mi o jakieś osiągnięcia na wystawach, przodów itp.) Z góry dzięki :D

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

A więc poprawna pisownia to Highclass Peacemaker, Sonia Żako Scamp Son Boy Kontrakt, Scarlett Son Girl Kontrakt, a dalsze korzenie to Sofi Taranga, Heskethane Knight Hawk, Highclass Minette i Hihgclass Peter Piper

Pogrubiłam w tych Son... Nazwę hodowli

Wiem że ten Heskethane... to ch.pl

Mam nadzieję że teraz coś ci się uda znaleźć pozdrawiam i czekam na odp.!!!

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Lady!!! nie moje nie mają rodowodu, ale 3 lata temu miałam yorka z rodowodem(to ten Scamp Son Boy Kontrakt) ale niestety ktoś mi go ukradł jak Majki miał rok :cry: :( :cry: (ten Peacemaker to jego tata). Odrazu mam pytanie czy jest możliwość ponownego wyrobienia metryki??? Chodzi mi o to że jeżeli ktoś ma teraz mojego Majkusia to czy mógł mu wyrobić metrykę na podstawie tatuażu w uchu??? Jeżeli tak by było to może mogłabym go odnaleźć? Czekam na odpowiedź Lady jeszcze raz dzięki za te wiadomości :calus: <-- dla Ciebie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To byłam ja :wink:

A więc jak mi "poleciłaś" dzwoniłam do ZK w Wawie i dowiedziałam się że:

1. Powinnam to zgłosić wcześniej

2. Że duplikat metryki wyrabiają ale tylko wtedy gdy mają zaświadczenie od hodowcy że sprzedała osobie X danego psa

3. No i podałam nr tatuażu i telefon do mnie i jak będzie coś ta pani wiedziała na temat mojego psa to przedzwoni ale raczej nie ma nadzieji :(

Link to comment
Share on other sites

Teraz wazy 1,8 kg. Chcialabym aby wazyla ok. 2,5 kg.

Wlasnie dzisiaj wypadl jej pierwszy kiel a drugi mocno sie rusza. Te u gory tez zaczynaj chwiac sie w posadach czyt. korzeniach.

Jest 100 % szansa, ze obedzie sie bez stomatologa :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...