Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

Mam pytanko, ile waza i jak duze sa Wasze yorki.

Moj ma obecnie 19 tygodni i wazy 1,8 kg.

I jeszcze jedna kwestia: do jakiego wieku rosna te male psiatka - czytalam gdzies, ze suczki do pierwszej cieczki a potem "meznieja".

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moja ma 28 cm w kłębie i waży koło 4 kg. Jest raczej mocną suką i dlatego powinna rodzić dzieci. Gdy była jeszcze szczeniakiem pani Ania stwierdziła, że musi iść na wystawy, ale będą jej się czepiać, że jest duża, a teraz, gdy przyszła z zachodu moda na większe, długonożne yorki, mówi, że jest wzrostu raczej średniego.

Link to comment
Share on other sites

No i to srebro było jak na razie ostatnie. Jak ja się wtedy cieszyłam... Startowała wtedy w klasie otwartej, chociaż mogła jeszcze występować w klasie młodzieży. Była najmłodsza. :)

Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek pójdzie na wystawy. Na razie chcę mieć szczeniaczki. Chcemy zostawić jedną lub dwie sunie z miotu i zacząć z nimi :)

Link to comment
Share on other sites

Fuzlak ma ponad dziewięć miesięcy, waży około (zależy czy najedzony czy nie :D) 2,3-2,4 kg i w kłębie ma (też około, bo się cholernik kręci, ale ostatnio mąż go przytrzymywał i ten pomiar chyba w końcu jest dokładny) 23 cm. Jest raczej niewielki, choć widuję i znacznie mniejsze yorczki. Nie powiem, żeby mnie takie maleństwa zachwycały, zwłaszcza gdy są do tego potwornie chudziutkie i drobniutkie.

Link to comment
Share on other sites

Qrcze fotki male bo nie mam ich gdzie zawiesic. Jakos tak sie porobilo, ze tam gdzie powinny byc widoczne to nie sa :(

A tak na marginesie: po moim osiedlu chadza sobie york kupiony w Galerii Mokotow. Ma prawie 8 miesiecy a jest o polowe mniejszy od Majeczki. Wazy troche ponad kilogram. Siersc na nim zupelnie matowa i ciemno-brunatna. Dodatkowo biedactwo jest przed zabiegiem usuniecia 5 zebow (dziwne zawsze myslalam, ze jedynie z klami moze byc problem).

Swoja wlascicielke kosztowal - bagatel - 2.500 zl.

Dobrze, ze trafil do dobrego domu ... jest zadbany i szczesliwy :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wind napisala:

po moim osiedlu chadza sobie york kupiony w Galerii Mokotow. Ma prawie 8 miesiecy a jest o polowe mniejszy od Majeczki. Wazy troche ponad kilogram. Siersc na nim zupelnie matowa i ciemno-brunatna.

Hmn.... zacznijmy od tego czy to wogole jest york :-?

Wind napisala:

Swoja wlascicielke kosztowal - bagatel - 2.500 zl

A przynajmniej ma rodowód??? Jezeli tak to nielepije bylo go kupic zpewnego zrodla, od hodowcy :-?

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez to zdziwilo ale okazalo sie, ze ma rodowod a w nim, ze to york :roll:

Jest wyjatkowo drobna i pewnie nie przedluzy swej linii genetycznej.

Jak ja spotkam nastepnym razem zapytam z jakiej hodowli pochodzi. Ciekawe, ktory hodowca wstawia w te akwaria swoje psy :evil:

pozdrawiam

P.S. Bylam wczoraj w Galerii Mokotow. W Anna Zoo byl jeden spaniel, niezliczona ilosc krolikow, jeden pies preriowy i mnostwo innych zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Już dawno się pytałam, z jakiej hodowli są te yorki w akwariach. I co się okazuje... Ad Operam - znana i ceniona hodowla :x Mają pełno takich super - miniaturek.

Wind, twoja sunia ma chyba ojca z tej hodowli (dobrze mówię?) Możesz mi podać jak się nazywa?

Link to comment
Share on other sites

Co do Vico, to wiem, że zdobył pierwsze miejsce w klasie otwartej na wystawie w Kielcach (niestety nie mam zdjęcia) i wiem, że jest stosunkowo młody - urodził się we wrześniu 2001 roku. (chyba, że mam jakieś złe dane, bo gdyby tak było to byłby nieco za młody na reproduktora...) Jak na razie to tyle. Ostatnio nie mogę wejść do mojej kochanej "bazy danych", a siedzę w tych pokrewieństwach już od dłuższego czasu, gdyż znalazłam prawie cały rodowód Lady i Amora Limelight Joreta (mam zdjęcia przodków, wyniki z poszczególnych wystaw, wiem, kto jakie ma potomstwo, "przedłużyłam" rodowód Lady przynajmniej 2x i wiem np. że w piątym pokoleniu ma Zw Świata, chociaż rodowód normalniee jest 4-pokoleniowy :D )

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Ci wielkie za pomoc. Mam tylko metryczke, bo po rodowod jeszcze sie nie pokwapilam. Tak, ze dziadkowie Majeczki sa dla mie czarna magia.

Metryke bede wysylac w przyszlym miesiacu bo chcialabym na wiosne sprobowac wystawic suczke w klasie szczeniat ... chyba, ze nie bedzie rokowala :(

Napisz cos o rodzicach Lady, z jakiej hodowli pochodza. I jeszcze jedno - kupujac Maje bylam zupelnym laikiem, jesli chodzi o prawidlowy wyglad szczeniaka yorka. Kupowalam wiec bardziej na wyczucie i kierujac sie warunkami jakie panuja w hodowli. A jak to z Toba bylo???

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

U mnie było podobnie! Też dużo nie wiedziałam w tym temacie. Najbardziej zwracałam uwagę na to, aby piesek był kontaktowy (patrzył w oczy, reagował na zawołanie, bawił się) Obejrzałam wiele szczeniąt, ale niektóre były jak... chomik - na nic nie reagowały. Inne były po prostu brzydkie, długie jak jamniki, mało przypominające yorki. Ladusie pokochałam jak tylko ją zobaczyłam i wiedziałam, że musi być moja :D

Matka Lady: Nutka Gordius ojciec: Ch. O'sullivan Oskar.

Link to comment
Share on other sites

Nie moglam sie powstrzymac i sprawdzilam.

Ojciec mojej suczki to Ch.P. Do dziadkow jeszcze nie dotarlam ale to po otrzymaniu rodowodu.

Dzisiaj bylam w nowym salonie dla yorkow (i innych psow). Prowadzi go wlascicielka Vico Ad Operam. Odwiedzilam ja bo slyszalam, ze dobrze i w rozsadnej cenie strzyze psy. Ceny o wiele nizsze niz w YC, a fryzurki bardzo ladne ... no i dodatkowo mnostwo porad.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...