Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Piotrekleg']Czy może mi ktoś określić ile mniej więcej będzie ważył mój york - sóczka jeśli w wieku 3 miesięcy waży 1.40. Pytam dlatego ponieważ osoba od której kupowałem pieska powiedziała mi że jej matka ważyła 2.20 a ojciec 1.50 , więc moja suczka miała ważyć trochę ponad 2 kg ale skoro już waży 1.40 to nie chce mi się za bardzo wieżyć żeby tak było. Z góry dziękuję i pozdrawiam.[/quote]
widocznie zostalas oszukana lub twoj piesek odziedziczyl wagę i wzrost dziadkow:cool1: moze z czasem miec i 3 kg wagi:razz:

Link to comment
Share on other sites

Mój Tupek w wieku 3 miesięcy też ważył 1,40 kg. Teraz ma 9 miesięcy i waży od 2,20 do 2,35 - w zależności od apetytu. Niestety nie pamiętam wagi rodziców, ale chyba ponad 2 kg każde. Patrząc na wagę rodziców Twojej suni to myślę, że nie będzie więcej ważyła niż 2 kg. To i tak całe mnóstwo do całowania i kochania. Pozdrawiam

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

Rodzice mojej Zuzi to kruszynki - mama 2,20 a tatuś 1,60 kg. Zuzia była największa z miotu i dlatego ją wybrałam, chciałam mieć zdrową, silną suńkę i mam całe 3,60 kg kochanego ciałka a do tego jest wysoka. Jej siostra jest taka mała jak mamusia...
Dziwne jest to, że znam tez ich dzieci z poprzednich miotów - i tez sa takie małe - tylko moja dziewczynka wyrosła na bigyorka :)

Link to comment
Share on other sites

Aniusia i Alutka moja sunia ma identyczne wymiary i wage.. tez sie ciesze ze jest troszke wieksza niz yorki ktore mijamy na ulicach.. ja nie chcialalm miec kruszynki z bardzo prostego powodu nie umialabym sie odnalesc.. balabym sie ze nie zauwazalabym takiego psiaka.. ale nie powiem meczą mnie uwagi typu :
cos za duzy ten yorek czy oby napewno to nie jakis kundelek?
albo ojej podobają mi sie yorki miniaturki są takie sliczne!! no ale pani tez moze byc..
wrrr coz komentujący to zwykle starsi a mnie rodzice niestety wychowali no mlodą dame i niestety niemoge sie odgrysc..

Link to comment
Share on other sites

No niby fajnie wygląda taki maluch, ale te wszystkie choróbska :shake: I nie wiem jak radzą sobie właściciele takich mini psiaków bo ja np. mam problem z kupieniem jakiejkolwiek obróżki dla Alutki, nie wspominając już o szelkach, bo te zawsze są za duże. Do tej pory Ala nosiła szelki dla fredki :evil_lol: bo nie było jej rozmiaru, ale w końcu panna wyrosła i można powiedzieć, że rozmiar XS jest prawie dobry.
A co do grzecznych dziewczynek, to też jestem grzeczna. Ale dopóki mnie ktoś porządnie nie zdenerwuje.
A co do ciętych ripost przeglądałam dzisiaj starsze tematy i trafiłam na ten:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=15521&page=5[/url]
Myślałam że spadne z krzesła jak przeczytałam opowieść NNikki :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Tak trzymać :D

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w Stanach i, jak wszystko tutaj, yorki tez sa chyba przerosniete. Moj piesek ma 6 mies i wazy ok 1.9 kg, tylko raz widzialam mniejszego jak on na spacerku... A na forum gdzie naleze, do rzadkosci nie naleza yorki 'z metryka' o wadze 8-11 funciakow co w przeliczeniu jest 3.5 - 8 kilo. Standard tutaj to 4-7 funtow (1.8-4.2 kg), inaczej nie mozna psa wystawiac. Te wieksze z reguly maja klapniete uszy na ktore nie ma rady, plasterkowanie nie pomaga. W wogole tutaj za bardzo nie przejmuja sie wzorcem rasy niestety, sa tez b. drogie miniaturki, ok 1 kg dorosle ale one z reguly maja mnostwo problemow zdrowotnych, podwojne zeby (znam osoby ktore kilkanascie musialy usuwac), watroba lub nerki nie pracuja prawidlowo, kosciec nieuformowany tak jak trzeba. Smutne, niestety. Psy chodza poogalane bo wlascicielom nie chce sie pielegnowac, albo widze pokoltunione ze oczu nie widac :shake: . Na szczescie nie wszyscy tacy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agoosia']Aniusia i Alutka moja sunia ma identyczne wymiary i wage.. tez sie ciesze ze jest troszke wieksza niz yorki ktore mijamy na ulicach.. ja nie chcialalm miec kruszynki z bardzo prostego powodu nie umialabym sie odnalesc.. balabym sie ze nie zauwazalabym takiego psiaka.. ale nie powiem meczą mnie uwagi typu :
cos za duzy ten yorek czy oby napewno to nie jakis kundelek?
albo ojej podobają mi sie yorki miniaturki są takie sliczne!! no ale pani tez moze byc..
wrrr coz komentujący to zwykle starsi a mnie rodzice niestety wychowali no mlodą dame i niestety niemoge sie odgrysc..[/quote]
raz dla mnie jedna "paniusia" powiedziala, ze oj, moj yorek jest 4 razy mniejszy niz twoj i to zabrzmialo tak, ze niby moj jest nienormalny:roll: to ja jej odpowiedzialam, ze twoj yorek i umrze 4 razy prędzej niz moj...
to zostala w szoku:eviltong: tak jej i trzeba:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja Ci powiem Renatko ze zalezy duzo od karmienia :-) ja jak kupiłam Cheri to wazyła 1,4o a miała 5 miesiecy.Potem zachorowała mi na zapalenie oskrzeli,wiec dodatkowo schudła,ale jak tylko wyzdrowiała to sie za Nią wziełam i poprostu przez jakis czas Ja karmiłam łyżeczką :-) jadła zupki dla dzieci,obiadki gerbera i tak pięknie rosła w oczach.Na początku musiałam w Nia poprostu wmuszac,a teraz jest żarłokiem straszliwym i pierwsza do jedzenia!Rozepchałam Jej chyba żołądek i nawet nasz weterynarz mówi ze to swietnie ze sie za Nia tak troskliwie wzięłam,bo niedawał Jej wogóle wielu szans jak Ja pierwszy raz zobaczył chorą i zabiedzoną.Pozatym na tych obiadkach tak wyrosła ze jest największa sunią w domu :-)

Link to comment
Share on other sites

Och jak ja bym chciała żeby Cori była większa :cool3:, a tu mam takie 1,40 kg ale mimo wszystko kocham ją nad życie.
Edytko zazdroszczę Ci takiej ilości Yoreczków I to w dodatku takich pięknych- ślicznie na zdjątkach wyglądają - zresztą same zdjęcia super. Jak u fotografa na sesji zdjęciowej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

koregra,Twoja Kori jest słodka,taka laleczka z oczami jak groszki.Sliczną masz yoreczke :-) Dziękuje za miłe słowa o mojej gromadce i zdjeciach.Mieszka ze mna 4 yorki + piaty u mamy,pozatym tylko 3 sa moje bo jedna panna została mi przez brata podrzócona :-) pewnie zostanie juz na zawsze ale teoretycznie nie moja(tak mężowi tłumacze :-) )

Link to comment
Share on other sites

oj ja to mam chyba szczescie do duzych panienek bo moja melinda wazy juz 3kg a nasza ukochana druga panienka Polli wazy 2,8kg;)
wiec kawał kobitek:evil_lol:
i niewydaje mi sie zeby az tak duzo jadły niewiem mozze maja taka budowe po rodzicach,ale na brak apaetytu nie narzekaja ;) chociaz Polli ma dziwny zwyczaj niewiem sakd sie jej to wzieło ze najchetniej chciałaby zakopac Meli jedzonko ,tak dziwnie lapkami robi koło jej miski a swoje broni jak lwica:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...