Jump to content
Dogomania

Przygotowanie do prób polowych


klepcia

Recommended Posts

[quote name='klepcia']No i juz po wszystkim, Nelisiak zaliczył próby polowe bez problemu zdobywając dyplom pierwszego stopnia:lol: Jestem dumna z mojego słoneczka. Zapraszam do obejrzenia fotoralacji z Prób Polowych w Brynku - [URL]http://nelice.ovh.org/proby.php[/URL][/quote]
Gratulacje dla Nelisiaka i dla Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klepcia']No i juz po wszystkim, Nelisiak zaliczył próby polowe bez problemu zdobywając dyplom pierwszego stopnia:lol: Jestem dumna z mojego słoneczka. Zapraszam do obejrzenia fotoralacji z Prób Polowych w Brynku - [url]http://nelice.ovh.org/proby.php[/url][/QUOTE]


NO NO NO GRATULACJE :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klepcia']No i juz po wszystkim, Nelisiak zaliczył próby polowe bez problemu zdobywając dyplom pierwszego stopnia:lol: Jestem dumna z mojego słoneczka. Zapraszam do obejrzenia fotoralacji z Prób Polowych w Brynku - [URL]http://nelice.ovh.org/proby.php[/URL][/quote]


BRAVO!!!! A tyle bylo nerwow:diabloti:

Pozdrowienia dla czarnego, dyplomowanego mysliwca:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klepcia']No i juz po wszystkim, Nelisiak zaliczył próby polowe bez problemu zdobywając dyplom pierwszego stopnia:lol: Jestem dumna z mojego słoneczka. Zapraszam do obejrzenia fotoralacji z Prób Polowych w Brynku - [URL]http://nelice.ovh.org/proby.php[/URL][/quote]

Wielkie gratulacje! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Hawana - ty masz świetne warunki lokalizacyjne. W twoich okolicach jest wielu dobrych menerów- myśliwych, którzy mogliby ci pomóc. Czego jak czego ale tej lokalizacji w kontekście prób i konkursów to ci zazdroszczę. Choć sama na południu mam świetnego szkoleniowca. Mój Opus właśnie od wczoraj siedzi na weekendzie szkoleniowym u Edka. Wczoraj trop , dzisiaj trop, jutro t... może ?? no i wieczorem wraca. A za 2 tygodnie konkurs tropowców. Trzeba by poprawić ten dyplom III st, bo przy dzikarzach na st. I -brzydko wygląda.:mad: :oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hawana - chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić! Musicie cały czas łapać obycie w tym polu, to jest najważniejsze. Nie wołaj jej, niech ona sobie biega, znika Ci z oczu, ddala się. Ja robie tak ze Spike'm, bo ja mam ten problem, że on nie chce się oddalać, nie wiem jak jest z Hawanną. Jezeli ona się nie słucha, a się oddala to wtedy ćwicz posłuszeństwo. Ja musze ćwiczyć to aby pies czerpał radość z samego pobytu w polu, a nie rzucaniu patyczków :)

Link to comment
Share on other sites

Hawana dobra ksiazka nigdy nie zaszkodzi. Z takich najlatwiej dostepnych poczytaj "szkolenie psow mysliwskich" pana Dembinioka, ale najnowsze wydanie, nie te starsze.
A poza tym...cwiczcie, cwiczcie, cwiczcie. Wzmacniaj stojke, cwicz spokoj przed zrywajaca sie zwierzyna (!!!!!!), ucz warowac na gwizdek na odleglosc, cwicz do bolu prawidlowy apel.
Wazne jest takze, zeby prawidlowo i z pasja okladala pole. Pasji jej nie nauczysz, mozesz tylko wzmacniac, a prawidlowego okladania ... i owszem, poczytaj w Dembinioku :)

Ania

Link to comment
Share on other sites

dzieki za rady, bedziemy chodzic po polach
co do Hawany to u niej z pasja , az za dobrze - jak juz cos znajdzie to gluchnie a w tegy problem z posluszenstwem i wlasnie to bedziemy musieli cwiczyc najbardziej...
Ksiazke kupie i poczytam bo (miom zdaniem) ten pies duzo traci przez tą moja nie wiedze...
jeszcze raz dzieki

Link to comment
Share on other sites

Hawana, jak ma taka pasje, to w takim razie cwiczcie APEL,APEL j jeszcze raz APEL plus bezwzglednie warowanie na odleglosc na gwizdek , bo nawet jesli ma wielka pasje do pracy, rewelacyjna stojke, to jezeli pojdzie Ci za zajacem, lisem czy sarna i nie dasz rady natychmiast odwolac i/lub przywarowac...przepadlas, a wlasciwie Hawana przepadla:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='opiolusy']cos ci powiem maz jest sokolnikiem, sama psa raczej nie wytresujesz, ani na proby polowe ani tak. pies musi aportowac, nie ma uczenia wchodzenia do wody, on ma aportowac!!! sa szkoly kltorezajmuja sie tresura psow mysliwskich i podsokolich!![/quote]

hm obawiam sie ze wprowadzasz w blad.
Na probach polowych pies ma na komende wejsc do wody i przeplynac 5 mertow i to wlasnie bez zadnego aportowania !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...