Jump to content
Dogomania

Dziecko zabija kota pod okiem braciszka. Koty i psy wracaja do oprawców!!!!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mam psa']dla mnie spoko, pod warunkiem że nie będą dręczyć trzylatków :)[/QUOTE]:)No to trzeba zacząć działać:)Dręczenie zaczynamy od 15 roku życia:)W przypadku młodszych delikwentów,dręczymy rodziców:)Żeby się nauczyli jak wychowywać młodzież,żeby nie wyrastała na sadystów.Ale tak na poważnie,to naprawdę mnie szlag trafia jak czytam o takich bezmyslnych idiotach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']:)No to trzeba zacząć działać:)Dręczenie zaczynamy od 15 roku życia:)W przypadku młodszych delikwentów,dręczymy rodziców:)Żeby się nauczyli jak wychowywać młodzież,żeby nie wyrastała na sadystów.Ale tak na poważnie,to naprawdę mnie szlag trafia jak czytam o takich bezmyslnych idiotach.[/QUOTE]

To ile przelać i na jakie konto ?:eviltong:
Zwyrodnialcy od Husky dostali ...10 misięcy więzienia:shake: przeciez to jakaś kpina jest. Ja się pytam co trzeba zrobić żeby zasłużyć na te przepisowe 2 lata więzienia ? Jakie większe okrucieństwo można jeszcze wymyśleć ?:placz: To jest poprostu skandal. I jeszcze sami policjanci się boją tych zwyrodnialców w ludzkiej skórze, to jak my mamy czuć się bezpieczni w tym zepsutym kraju ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']To ile przelać i na jakie konto ?:eviltong:
Zwyrodnialcy od Husky dostali ...10 misięcy więzienia:shake: przeciez to jakaś kpina jest. Ja się pytam co trzeba zrobić żeby zasłużyć na te przepisowe 2 lata więzienia ? Jakie większe okrucieństwo można jeszcze wymyśleć ?:placz: To jest poprostu skandal. I jeszcze sami policjanci się boją tych zwyrodnialców w ludzkiej skórze, to jak my mamy czuć się bezpieczni w tym zepsutym kraju ???[/QUOTE]

Nie wiem a jestem ciekawa jaki jest zapis w kodeksie karnym odnośnie tych dwóch lat - czy tam jest napisane, że to się należy za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, czy też jest napisane, że za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad wieloma a może całym stadem zwierząt, bo tak podobno pan sędzia uzasadnił mały wyrok, że zabili tylko jednego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']To ile przelać i na jakie konto ?:eviltong:
Zwyrodnialcy od Husky dostali ...10 misięcy więzienia:shake: przeciez to jakaś kpina jest. Ja się pytam co trzeba zrobić żeby zasłużyć na te przepisowe 2 lata więzienia ? Jakie większe okrucieństwo można jeszcze wymyśleć ?:placz: To jest poprostu skandal. I jeszcze sami policjanci się boją tych zwyrodnialców w ludzkiej skórze, to jak my mamy czuć się bezpieczni w tym zepsutym kraju ???[/QUOTE]

Nie wierzę!!!!!!!!!!!!!! :shake::shake:10 miesięcy ?!!!!!! :angryy::angryy::angryy:
To jakaś kpina.... :angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']To ile przelać i na jakie konto ?:eviltong:
Zwyrodnialcy od Husky dostali ...10 misięcy więzienia:shake: przeciez to jakaś kpina jest. Ja się pytam co trzeba zrobić żeby zasłużyć na te przepisowe 2 lata więzienia ? Jakie większe okrucieństwo można jeszcze wymyśleć ?:placz: To jest poprostu skandal. I jeszcze sami policjanci się boją tych zwyrodnialców w ludzkiej skórze, to jak my mamy czuć się bezpieczni w tym zepsutym kraju ???[/QUOTE]

10 miechow wiezienia? czy w zawiasach? :/

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman](Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 4[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ilekroć w ustawie jest mowa o:[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]12) [U]szczególnym okrucieństwie zabijającego zwierzę[/U] - rozumie się przez to przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania,[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Rozdział 11[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przepisy karne[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 35 35.1 (11) Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]35.2 (12) Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnych okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][I][SIZE=3]35.5 W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2.500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.[/SIZE][/I][/FONT]


[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Nie ma nic o tym, że by zastosować najwyższy wymiar kary trzeba "zadbać" jeszcze o odpowiednio wysoką liczbę ofiar:shake:[/FONT][/FONT]

[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Wśród morza negatywów, cieszą mnie dwie rzeczy: 1) wyrok bez zawieszenia; 2) w świetle przepisów finansowa kara zbliżyła się do maximum (po 2 tys. od łebka + wiadomo koszty sądowe).:fadein:[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zołzowata'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman](Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 4[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ilekroć w ustawie jest mowa o:[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]12) [U]szczególnym okrucieństwie zabijającego zwierzę[/U] - rozumie się przez to przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania,[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Rozdział 11[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przepisy karne[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 35 35.1 (11) Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]35.2 (12) Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnych okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][I][SIZE=3]35.5 W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2.500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.[/SIZE][/I][/FONT]


[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Nie ma nic o tym, że by zastosować najwyższy wymiar kary trzeba "zadbać" jeszcze o odpowiednio wysoką liczbę ofiar:shake:[/FONT][/FONT]

[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Wśród morza negatywów, cieszą mnie dwie rzeczy: 1) wyrok bez zawieszenia; 2) w świetle przepisów finansowa kara zbliżyła się do maximum (po 2 tys. od łebka + wiadomo koszty sądowe).:fadein:[/FONT]
[/FONT][/QUOTE]

Tak też myślałam, więc sędzia coś gada od rzeczy. Wyroki powinny być chyba wydawane w oparciu o kodeks a nie wg własnych fantazji i widzimisię

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zołzowata'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman](Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 4[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ilekroć w ustawie jest mowa o:[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]12) [U]szczególnym okrucieństwie zabijającego zwierzę[/U] - rozumie się przez to przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania,[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Rozdział 11[/I][/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przepisy karne[/FONT][/SIZE][/I]

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 35 35.1 (11) Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.[/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]35.2 (12) Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnych okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/FONT][/SIZE][/I]

[FONT=Times New Roman][I][SIZE=3]35.5 W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2.500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.[/SIZE][/I][/FONT]


[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Nie ma nic o tym, że by zastosować najwyższy wymiar kary trzeba "zadbać" jeszcze o odpowiednio wysoką liczbę ofiar:shake:[/FONT][/FONT]

[FONT=Times New Roman][FONT=Comic Sans MS]Wśród morza negatywów, cieszą mnie dwie rzeczy: 1) wyrok bez zawieszenia; 2) w świetle przepisów finansowa kara zbliżyła się do maximum (po 2 tys. od łebka + wiadomo koszty sądowe).:fadein:[/FONT]
[/FONT][/QUOTE]

Czyli generalnie to co zrobiły te gnoje nie kwalifikuje się do czynu ze szczególnym okucieństwem, ani !nawet! tylko okrucieństwem...bo nie dostali nawet roku (to co się kwalifikuje?)

Z własnego doświadczenia wiem że sędziowie robią dokładnie według własnego widzi mi się, jak to poprzedniczka określiła, jednego dnia ma dobry dzień i zasądzi tak, a innego w tej samej sytuacji zasądzi innaczej bo tak mu się chce...takie mamy prawo jakich mamy sędziów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

widzieliście newsa!? Zwierzęta które zostały odebrane z tego domu WRACAJĄ do właścicieli! Jak to ktoś skomentował ironicznie na Facebooku: "I kolejne koty będą uczyły się fruwać"...
[url]http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krakow-zwierzeta-z-domu-gdzie-znecano-sie-nad-kotem,nId,345154[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']widzieliście newsa!? Zwierzęta które zostały odebrane z tego domu WRACAJĄ do właścicieli! Jak to ktoś skomentował ironicznie na Facebooku: "I kolejne koty będą uczyły się fruwać"...
[url]http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krakow-zwierzeta-z-domu-gdzie-znecano-sie-nad-kotem,nId,345154[/url][/QUOTE]

Śmieszne to jest...brak słów.tak właśnie działa prawo w Polsce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Nie martw się, za parę miesięcy zakatują kolejnego kota i może wtedy ktoś pomyśl... Kocham polski wymiar sprawiedliwości:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:[/QUOTE]

Dokładnie...aż mi się niedobrze robi:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Jest akcja, nie można tylko siedzieć i biadolić :) trzeba działać, więc wszyscy piszemy pisma papierowe, słane pocztą tradycyjną.

KTOZ podał taki adres do słania:

Pismo piszemy do:
Samorządowe kolegium odwoławcze ul. Lea 10 za pośrednictwem Prezydenta Miasta Krakowa, Wydział kształtowania środowiska UMK os. Zgody 2 31-949 Kraków
i wysyłamy na adres:
Wydział kształtowania środowiska UMK
os. Zgody 2
31-949 Kraków

Dodatkowo ślemy maile gdzie tylko się da:
Do Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego - [email][email protected][/email]
Do Prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego mgr Krystyny Sieniawskiej - [email][email protected][/email]

i do wszystkich mediów jakie wam przyjda do głowy.

Demot do upublicznienia - może dotrze do większej liczby ludzi niż słowo pisane - [url]http://demotywatory.pl/3165325/A-jak-Ty-czul-bys-sie[/url]

Tu wydarzenie na fb gdzie będzie więcej szczegółów

[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=116822028405309[/url]

Link to comment
Share on other sites

kontakt do redakcji gazety krakowskiej, do ktorych także wysłałam:
[B]Redakcja [/B]31-548 Kraków, al. [COLOR=#245B94][U]Pokoju[/U][/COLOR] 3 tel. 12 688 81 00, faks 12 688 81 09 e-mail: [email][email protected][/email]

[B]Redaktor naczelny[/B] Tomasz Lachowicz 12 688 81 01, [email][email protected][/email]
[B]
Redaktor senior[/B][B]
[/B]Ryszard Niemiec
[B]
Zastępcy red. naczelnego[/B] [COLOR=#245B94][U]Jerzy[/U][/COLOR] Sułowski [email][email protected][/email],
Wojciech Harpula [email][email protected][/email]

[B]Wydarzenia[/B] Anna Kajtoch 12 688 83 16, [email][email protected][/email]
[B]
Kraków [/B]Małgorzata Nitek 12 688 82 43, [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ratujmy psy w Korei - ogromne fermy psów hodowanych i okrutnie mordowanych wymyślnymi sposobami, zobaczcie chociaż jeden film, nie omijajcie tego postu,te biedne istoty nikogo tam nie obchodzą, stłoczone w klatkach wiedzą, że czekają na śmierć,przeczytajcie ile psów dziennie umiera w torturach, możemy to zmienić [url]http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/-[/url] kliknij

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...