Jump to content
Dogomania

Dziecko zabija kota pod okiem braciszka. Koty i psy wracaja do oprawców!!!!


brazowa1

Recommended Posts

[quote name='waldi481']Bo jest zwyrodnialcem!ale nie 3-latek na litośc boską!!!On był narzędziem w ręku brata..
A ja czytam na jednym z forów,żeby przeznaczyć na organy..Oj-za daleko nas nienawiść ponosi,oj za daleko..
Ela[/QUOTE]

3 latek jest jeszcze do uratowania, ale trzeba mu rzetelnej opieki psychologicznej i dobrych wzorców

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MikaGdańsk']dokładnie, w 100% się zgadzam Marinka:)A ja , no cóż, skoro nienawidzę zwyrodnialców, to jak ja mogę kochać zwierzęta?bo przecież jedno z drugim się tak bardzo łączy...[/QUOTE]

W jakimś sensie rzeczywiście się łączy, bo psiaki, które ratujemy, które ściągamy z ulicy, zabieramy ze schronu są produktem litościwych ludzi - paranoja!
Witaj w klubie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MikaGdańsk']hehe dokładnie:)szkoda że u nas nie ma odpowiednich kar za maltretowanie zwierzat, może gdyby tak jakiegoś zostawić w lesie przywiązanego do drzewa w zime, na kilka dni, to może wtedy by juz nigdy nie skrzywdził[/QUOTE]

Niestety człowiek jest tak skonstruowany, że musi sam coś przeżyć, aby mógł zrozumieć...to smutne i tragiczne :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']W jakimś sensie rzeczywiście się łączy, bo psiaki, które ratujemy, które ściągamy z ulicy, zabieramy ze schronu są produktem litościwych ludzi - paranoja!
Witaj w klubie :)[/QUOTE]

nie są produktem [U]litościwych ludzi[/U] tylko ludzi bez serca, bo rozmnażanie psów podczas gdy ich tysiace cierpia z powodu bezdomności albo przebywania w schronisku jest zwykłym okrucieństwem i powinno być surowo karane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']nie są produktem [U]litościwych ludzi[/U] tylko ludzi bez serca, bo rozmnażanie psów podczas gdy ich tysiace cierpia z powodu bezdomności albo przebywania w schronisku jest zwykłym okrucieństwem i powinno być surowo karane[/QUOTE]

To był sarkazm... jeśli już muszę sprostować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus'][COLOR=blue][B] A co jest złego w określeniu bachor?[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]bachor[/B][/COLOR] (hebr. [I]bachur[/I] ‘młodzieniec’) [I]pot.[/I] pejoratywne określenie niesfornego dziecka.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.[/QUOTE]

[B]Pejoratywne[/B] - wyrażające negatywne uczucie. Także sam/a sobie odpowiedziałaś/eś na pytanie. To dziecko owszem, jest katem dla kota, ale nie sądzę, by zdawało sobie sprawę, że tak nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

Dla [B]każdego[/B] dziecka bardzo ważny jest rozwój emocjonalny.
Dziecko na początku okresu przedszkolnego w swoim postępowaniu
kieruje się w znacznym stopniu uczuciem.
W wieku przedszkolnym oprócz uczucia miłości, potrzeby okazywania sympatii, przywiązania, serdeczności, zaczynają też u dzieci dochodzić do głosu uczucia negatywne – złość, nienawiść.
[B]Przeciwstawienie się nadmiernemu rozwojowi takich uczuć,[/B]
[B]zapobieganie dominacji uczuć negatywnych nad pozytywnymi,[/B]
[B]jest obowiązkiem środowiska wychowawczego, a zwłaszcza matki i ojca. [/B]
W starszym wieku przedszkolnym, zaczynają się pojawiać przejawy uczuć wyższych.
Dziecku należy zawsze w jasny sposób wyjaśniać zjawiska czy sytuacje,
tak, aby umiało dokonać oceny, co jest złe, a co dobre.


Co wyniesie z tego wszystkiego to dziecko z filmiku ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus'][COLOR=blue][B] A co jest złego w określeniu bachor?[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]bachor[/B][/COLOR] (hebr. [I]bachur[/I] ‘młodzieniec’) [I]pot.[/I] pejoratywne określenie niesfornego dziecka.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.[/QUOTE]Skoro się podjęłaś/eś tłumaczenia mi ignorantce, proszę o przetłumaczenie całego użytego zwrotu czyli:"pierd..bachor"Jeśli nie widzisz nic złego w takim określaniu trzylatka,to gratuluję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MikaGdańsk']Mam pytanie. Jak inaczej nazwać tego "bachora"?Skrzywdzonym przez rodziców i brata dzieckiem, który nie jest zdolny do normalnego funkcjonowania i potrzbuje specjalistycznej opieki lekarskiej?My chyba nie komentujemy tego samego filmiku.[/QUOTE]No widzisz,jak chcesz to potrafisz.Ja mniej więcej tak bym go określiła.Jako nienauczonego podstawowych wartości,małego człowieczka,który padł ofiarą głupoty, nieodpowiedzialności i bezmyślności rodziców oraz brata.Przede wszystkim na karę w tej rodzinie zasługują osoby dorosłe,małemu potrzebna jest pomoc kogoś,kto by go "naprostował" i pokazał co dobre,a co złe.

Link to comment
Share on other sites

ciekawe czy jakby toba rzucano po ścianach to też byś tak łagodnie myślala o tym 3latku.Moze jeszcze zapewnijmy mu odpowiedniego pediatre, gdyż na pewno raczki go bolą po tym jak rzucał jakims kocurem. a poza tym zapomnialas ddac ze , procz nazwania go pier.. bach.. , napisalam rowniez ze jestem za samosądami, ze obydwoch braci powinnien spatkac ten sam los co tego kotka.
skoro az tak cie nie bulwersuje ta sprawa to po co tu jestes? by komentowac kogos opinie?to nie jest forum o biednych dzieciach pokrzywdzonych przez los, ale o patologii. i ja nie wspolczuje temu dziecku. Ja placze myslac co ten kot przezywal. a zdania nie zmienie. bachor to i tak za malo.

Link to comment
Share on other sites

3-latek nie jest w stanie racjonalnie podejść do sprawy.Gdyby dorastał w normalnym środowisku pewnie nie wpadł by na pomysł aby rzucać kotem o ścianę a,że dorastał w jakiejś patologi to ma takie a nie inne nawyki.Dzieciak niczemu nie winien - był tylko maszyną do krzywdzenia-sterowaną przez swojego brata. Takie dzieckko działa jeszcze impulsywnie i pewnie widząc,że mamusia,tatuś i braciszek biją kotecka stwierdził ,ze nie ma nic złego w takim postępowaniu. W dodatku miał poparcie brata-pewnego rodzaju wzorca więc... Ja bym raczej klęła na jego rodzinke która wychowuje obecnie małego tyrana no ale cóz...widzę ,ze większą przyjemność sprawia wam wyładowywanie się na 3-latku który został tak, a nie inaczej pokierowany.
Chciałabym aby ta "rodzina" otrzymała sprawiedliwy wyrok i była przestrogą dla innych.Sprawiedliwy wyrok nie znaczy 500zł grzywny czy miesiąc w zawieszeniu. Cała familia powinna odsiedzieć swoje a i uważam ,że prace społeczne-zarówno 15-latkowi jak i jego rodzicom też by się przydały.Natomiast 3-latek MUSI mieć zapewnioną opiekę psychologiczną bo inaczej wyrośnie na mutanta który nie zawaha się zabić nawet człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t'][B]czy są w petycji pojedyncze zdania bez sensu czy nie chodzi o głos społeczeństwa w tej sprawie, że my - ludzie też mamy jakieś oczekiwania i to jest najważniejsze..[/B][/QUOTE]

[B]brawo marta [/B]- odkryłaś drugie dno petycji
Petycja celowo jest skierowana do "niezawisłego" Sądu...DLACZEGO - aby pokazać wydźwiek społeczny czynu obojga chłopców
zgodnie z kpa. Jeżeli Sąd uzna, że petycja jest błednie skierowana musi odesłać ją do odpowiedniego organu

Szczerze - sprawa "ukarania" nieletnich jest skazana na porażkę. Dlaczego - bo takie mamy prawo.
Jeśli pełnoletniego, za zabojstwo/maltretowanie zwierzęcia nie osądza sie - to osądzi się "bachora"

Kto odczytał, że CELEM petycji jest wpłyniecie na wymiar sprawiedliwości to jest w błędzie, ale to dla tego, ze czytamy ogólnikowo.
Marta odkryła drugie dno petycji - i jak na razie działa...

PROBLEM "kota kaskadera" żyje
[I]prosimy Wysoki Sąd o uwzględnienie naszego stanowiska i oznaczenie czynu, tych dwóch bardzo młodych ludzi, jako
działania o wysokim priorytecie antyspołecznym, godzącym w człowieczeństwo i humanizm.
Jako osoby, które starają się stawać w obronie tych, które nie mają głosu,
Jako społeczeństwo złożone z ludzi, którym nie jest obca tematyka pomocy słabszemu:
Prosimy Wysoki Sąd o potraktowanie Czynu, jakiego dopuścił się zarówno 3-letni oprawca, jak i 15-letni dokumentator,
jako działania mającego na celu pozbawienie życia bezbronnego zwierzęcia[/I]

Czy ktoś w tej petycji pisze JAKA KARE należy wymierzyć - NIE

Ta petycja ma na celu ukazanie antyspołecznego charakteru działania zarówno 3latka i 15latka, ich rodziców i pedagogów

JAKA KRA była by adekwatna do czynu

Proponuję
Co niedziela - po sumie - RODZINA /tata,mama,obaj chłopcy/ będą na zasadzie wolontariatu pomagać w schronisku przy ciężkich przypadkach - przy zwierzętach, które doświadczyły tego czego doswiadczyły "ich" zwierzaki
dodatkowo
wolontariat w osrodku dla dzieci niepełnosprawnych i w hospicjum...

Nie będzie miall jeden i drugi CZASU NA GŁUPOTY

Wiecie co. Ja dopiero dziś obejrzałm ten film.
I nie uwierze, ze ten 3latek był narzędziem - nie wybielajcie go. On wiedział co robi i nie robił tego pierwszy raz.
Zauważcie - jak kot sie bronił to mały miał swoje techniki aby kot go nie drapał...jak go udrapał - to gnojek nawet nie skrzywił sie, ale poszedł i wkopał kotu

Nie mówcie mi, że on nie ma świadomosci....Jego reakcja na zadrapanie była expresowa

15latek - doskonale wiedział co robi - świadczą o tym wklejki do filmu...
a napis "podczas kręcenia filmu nie ucierpiał żaden kot :P" JEST dla mnie jednoznaczny....
żaden kot nie ucierpiał;/

A tak na marginesie - powiedzcie mi, czy znacie jakąś sprawę, którą rozstrzygnięto na podstawie petycji internetowej - bo ja nie znam.
Znam tylko petycje, kt podisywało się dla WHO - ale tam podawałma wszystkie swoje dane /z dowodem włacznie/
[B]
petycje na [url]www.petycje.pl[/url] to TAKI GŁOS W SPRAWIE....[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy'][B]brawo marta [/B]- odkryłaś drugie dno petycji
Petycja celowo jest skierowana do "niezawisłego" Sądu...DLACZEGO - aby pokazać wydźwiek społeczny czynu obojga chłopców
zgodnie z kpa. Jeżeli Sąd uzna, że petycja jest błednie skierowana musi odesłać ją do odpowiedniego organu

Szczerze - sprawa "ukarania" nieletnich jest skazana na porażkę. Dlaczego - bo takie mamy prawo.
Jeśli pełnoletniego, za zabojstwo/maltretowanie zwierzęcia nie osądza sie - to osądzi się "bachora"

Kto odczytał, że CELEM petycji jest wpłyniecie na wymiar sprawiedliwości to jest w błędzie, ale to dla tego, ze czytamy ogólnikowo.
Marta odkryła drugie dno petycji - i jak na razie działa...

PROBLEM "kota kaskadera" żyje
[I]prosimy Wysoki Sąd o uwzględnienie naszego stanowiska i oznaczenie czynu, tych dwóch bardzo młodych ludzi, jako
działania o wysokim priorytecie antyspołecznym, godzącym w człowieczeństwo i humanizm.
Jako osoby, które starają się stawać w obronie tych, które nie mają głosu,
Jako społeczeństwo złożone z ludzi, którym nie jest obca tematyka pomocy słabszemu:
Prosimy Wysoki Sąd o potraktowanie Czynu, jakiego dopuścił się zarówno 3-letni oprawca, jak i 15-letni dokumentator,
jako działania mającego na celu pozbawienie życia bezbronnego zwierzęcia[/I]

Czy ktoś w tej petycji pisze JAKA KARE należy wymierzyć - NIE

Ta petycja ma na celu ukazanie antyspołecznego charakteru działania zarówno 3latka i 15latka, ich rodziców i pedagogów

JAKA KRA była by adekwatna do czynu

Proponuję
Co niedziela - po sumie - RODZINA /tata,mama,obaj chłopcy/ będą na zasadzie wolontariatu pomagać w schronisku przy ciężkich przypadkach - przy zwierzętach, które doświadczyły tego czego doswiadczyły "ich" zwierzaki
dodatkowo
wolontariat w osrodku dla dzieci niepełnosprawnych i w hospicjum...

Nie będzie miall jeden i drugi CZASU NA GŁUPOTY

Wiecie co. Ja dopiero dziś obejrzałm ten film.
I nie uwierze, ze ten 3latek był narzędziem - nie wybielajcie go. On wiedział co robi i nie robił tego pierwszy raz.
Zauważcie - jak kot sie bronił to mały miał swoje techniki aby kot go nie drapał...jak go udrapał - to gnojek nawet nie skrzywił sie, ale poszedł i wkopał kotu

Nie mówcie mi, że on nie ma świadomosci....Jego reakcja na zadrapanie była expresowa

15latek - doskonale wiedział co robi - świadczą o tym wklejki do filmu...
a napis "podczas kręcenia filmu nie ucierpiał żaden kot :P" JEST dla mnie jednoznaczny....
żaden kot nie ucierpiał;/

A tak na marginesie - powiedzcie mi, czy znacie jakąś sprawę, którą rozstrzygnięto na podstawie petycji internetowej - bo ja nie znam.
Znam tylko petycje, kt podisywało się dla WHO - ale tam podawałma wszystkie swoje dane /z dowodem włacznie/
[B]
petycje na [url]www.petycje.pl[/url] to TAKI GŁOS W SPRAWIE....[/B][/QUOTE]

i ja tą petycję dokładnie tak rozumiem i odbieram:)

Link to comment
Share on other sites

Bo był narzędziem do wykonywania brudnej roboty!miał swoje chwyty ale z pewnością sam by na to nie wpadł.Owszem-w normalnej rodzinie wiedziałby mimo swojego wieku,że kota to boli i nie wolno tak robić.Ale skoro miał okazję dorastać w patologi gdzie -tak jak pisałam rodzice z pewnością też męczyli to zwierzę to skąd,pytam się skąd miał wiedzieć ,że tak się nie robi?Daję przykład-dziecko dorasta w rodzinie która nie chodzi do kościoła.Sądzicie ,ze 3 latek wychowany w takiej rodzinie podreptał by SAM do kościółka bo tak trzeba?Skoro od małego był uczony,że do kościoła się NIE CHODZI?Skąd?Intuicja???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']i ja tą petycję dokładnie tak rozumiem i odbieram:)[/QUOTE]

no to brawo...co celujący z matury był..co?
duzo ludzi tak odbiera..pociesze Cie..
ale sporo myśli o szafocie - a to błąd

najgorszym jest pozostawienie tych chłopców samopas...
ustanowienie dozoru kuratora na 6 miesiecy i fin

ten 3 latek za 10 lat odszuka sie w sieci i pokaże funflom - jaki to on KOLO był za młodu i CAŁY ŚWIAT go oglądał....
o nie...do tego dopuścić nie można...on za 10 lat ma się wstydzic tego co zrobił

mowienie, ze 3 latek - nie ma swiadomosci i zapomni o wszystkim...ehh...
nie te realia...

teraz 3 latki umieją obsługiwać tel.komórkowe - właczyc komputer i odszukać swoją grę na tym kompie, umieją tez "zabawić" się z rodzeństwem...ten malec nie był narzędziem w tym spektaklu - NORMALNIE jak w Makbecie!
może nadajmy tej historii tytuł
Makbet XXI wieku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zołzowata']Na TVN24 pokazali tą kamienicę wraz z numerem:evil_lol: Cóż za niedopatrzenie dziennikarzy, no:diabloti: Przypuszczam, że może się tam zrobić wesolutko:eviltong:[/QUOTE]

to inna kamienica była...ta któą pokazano w TVN to nie ich dom...wspólczuje tylko mieszkańcom tej kamienicy teraz..heh

Link to comment
Share on other sites

Anita celujący to nie heheh zresztą takie zamierzchłe czasy, że już zapomniałam co to matura:)
a tak wracając do tematu to masz rację kurator na dłuuugie miesiące jak nie lata by się przydał plus obowiązkowe wizyty u psychologia i jakaś terapia. dziecko nauczone samo nie zapomni a problem może się pogłębiać. jak podrośnie wpierw złapie jakiegoś kota na ulicy a potem jeśli cierpienie zacznie mu sprawiać przyjemność potoczy się wszystko jak z górki. mało się słyszy o gnębieniu kolegów, koleżanek? to właśnie bierze się z takich wpojonych zachowań i nie pokazywaniu przez rodziców czym jest wrażliwość. jakiś czas temu / wiele lat/ głośny był przypadek dzieci, które z ciekawości zabiły inne dziecko, żeby zobaczyć jak to jest... W dzieciach powinno się wpajać delikatność bo ten etap 3-5 lat to wiek największej ,,niedelikatności,, jeśli chodzi o stosunek dziecko- zwierzak. Dzieci w tym wieku mają napady ,,agresji,,, często zdarza się , że niszczą zabawki. to taki ,,niewdzięczny moment,, kiedy u dziecka zaczynają się ,,kreować,, uczucia / w tym dobra i zła, radości i złości i smutku- dziecko zaczyna dostrzegać emocje/. i na tym etapie zaczyna się / jeśli rozwój dziecka ma być prawidłowy i pro ludzki i pro zwierzęcy kształtować jego zachowanie, tłumiąc emocje negatywne i akty złości... w tym domu tego nie zrobiono. i ja nie wierzę, że rodzice nie wiedzieli. bo jeśli brat dziecko nakręcał a dziecko widziało radość i poparcie u brata, to myślało / tak, tak dzieci 3 letnie już myślą/, że to dobra forma zabawy, zwrócenia uwagi itd. więc musiało takie zachowania przejawiać przy rodzicach także / dziecko na tym etapie nie rozróżnia , że daną rzecz może robić przy 1 osobie a przy innej już nie/...
a sąsiedzi i ludzie z otoczenia, pracy tej rodziny powinni się dowiedzieć o całej sprawie bo może w przyszłości będą mieli ,, na oku,, poczynania tej rodzinki.. na kolejny film nie mamy co liczyć i za jakiś czas jeśli sprawa ucichnie moga znów wrócić do swoich sadystycznych rytuałów. jeśli dane byłyby podane do wiadomości publicznej to jest szansa, że będą na siebie zwracali uwagę i jeśli jakieś zwierzę do domu przyniosą jakiś ,,życzliwy sąsiad ,, będzie próbował ich ,,udupić,, jeśli coś będzie nie tak...zresztą myślę, że gdyby przestępców ze zdjęciem i danymi personalnymi pokazywało się w mediach to każdy 2 razy by pomyślał zanim coś zrobi bo wiedziałby ,że jego życie może być zrujnowane na wielu płaszczyznach / np. może stracić pracę i nie znaleźć kolejnej/ a wiele osób tymi kategoriami myśli...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...