Jump to content
Dogomania

Dziecko zabija kota pod okiem braciszka. Koty i psy wracaja do oprawców!!!!


brazowa1

Recommended Posts

[quote name='marta23t']przecież to tylko niefortunne sformułowanie; dziecko było narzędziem w rękach starszych osób ale ,,ukarane,, pomocą psychologów, czy kuratorskim nadzorem nad tą rodziną być powinno bo tylko w ten sposób jest szansa że ktoś wyprowadzi je na prostą i oduczy takiego zachowania do zwierząt. bo ktoś kto w tak młodym wieku się znęca nad zwierzętami jest tego ,,nauczone,, i pierwszą reakcją na każdego zwierzaka będzie nie głaskanie ale złapanie za szyję i o ścianę:( to smutne ale prawdziwe. dzieci nie mają w sobie takiej delikatności a to dziecko było dodatkowo do tej niedelikatności przyuczane i namawiane a jego zachowania chwalone. dziecko powinno trafić pod opiekę specjalisty bo jego stan psychiczny daje wiele do życzenia. że też rodzice do czegoś takiego dopuścili mi się to w głowie nie mieści. biedny kotek i inne zwierzaki:( serce pęka. czy ktoś z wolontariuszy widział te zwierzątka na żywo?[/QUOTE]

A ja podpisałam i zgadzam się całkowicie z powyższym tekstem.
Wiadomo, że ten malec potrzebuje rzetelnej opieki psychologów. Nie znam jego matki, ale skoro dopusciła do takich zachowań swoich dzieci w swoim domu pozostawienie jej pod opieką tego malca nie wróży nic dobrego

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marinka']A ja podpisałam i zgadzam się całkowicie z powyższym tekstem.
Wiadomo, że ten malec potrzebuje rzetelnej opieki psychologów. Nie znam jego matki, ale skoro dopusciła do takich zachowań swoich dzieci w swoim domu pozostawienie jej pod opieką tego malca nie wróży nic dobrego[/QUOTE]
Jak sobie wyobrażasz ukaranie przez sąd trzylatka, ze ośmielę się spytać? Wybaczcie, ale petycja jest infantylna i pełna niefortunnych sformułowań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Jak sobie wyobrażasz ukaranie przez sąd trzylatka, ze ośmielę się spytać? Wybaczcie, ale petycja jest infantylna i pełna niefortunnych sformułowań.[/QUOTE]

Może petycja jest odrobinę infantylna, ale jakaś kara być musi.
Nikt nie twierdzi, że 3 latek ma trafić do więzienia, czy poprawczaka, ale powinien być rzetelnie naprostowywany przez psychologów, bo niestety jego psychika jest mocno nadwątlona.

Inaczej za jakieś 12 lat ten malec powie to co powiedział jego 15 brat:

"Wczoraj Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji poinformowała nas, że funkcjonariusze rozmawiali już z 15-latkiem. Został on przesłuchany w obecności obojga rodziców. - Chłopak nie zdawał sobie sprawy z tego, co robi i do czego namawia brata. Traktował to jak zabawę - mówi Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji. "

[URL]http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna/351030,krak-lw-przes-uchano-autora-sadystycznego-filmu-kot-kaskader,id,t.html?cookie=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Zwierzaki sa na pewno zabrane z tego miejsca. Tylko...pewnosci,czy odebrany jest kot pokazany na filmie nie ma...kilka takich samych młodych kociakow,ktory to był z nich? czy przezył? tego nikt z nich przeciez nie powie. Zabrane do schroniska krakowskiego 2 psy (jedna sunia ma slady znecania sie) i 4 koty.
To sa info z biura gdyńskich animalsów,Ewa Rudzińska od samego poczatku monitoruje sprawę,nagłosniła ,moze podam telefon do biura,gdyby ktos szukał info,co ze zwierzakami:
tel/fax: 058 550 43 73
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Cieszę sie,ze nagonka medialna przyczynila sie do tego,ze policja zaczela szybko działać-uwierzcie mi,bez nagłosnienia sprawy,nie zrobiliby nic,poza przyjęciem zgłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Suchajcie ja jestem za tym, że sprawą trzeba sie zająć, ale mądrze i sprawiedliwie, bez naciagania faktów. Winnych ukarać i wpłynąc na ich psychikę. Kara będzie tylko przestrogą dla innych, by tego nie robili ale samych sprawców tego maltretowania nie naprawi o ile nie staną się oni jeszcze bardziej wrogo nastawieni do zwierząt i społeczeństwa przez które poczują się odrzuceni i potępieni. Tak naprawdę to człowieka mogą zmienić na lepsze tylko wyrzuty sumienia i to sumienie należy starać sie w nich obudzić. Ja życze tym chłopcom tak jak wszystkim zresztą mordercom i sadystom, żeby to zło które wyrządzili słabszym stało się kiedyś dla nich koszmarem ich bezsennych nocy. Jeśli chodzi o ten film ze schroniska to bądźmy poważni i obiektywni - moje zwierzeta są kochane, rozpieszczane i maja u mnie bardzo dobrze ale gdyby teraz przyszli do domu obcy ludzie, połapaliby je, zapakowali do transporterów i wywieźli do gabinetu wet zwłaszcza na terenie schroniska to myślę, że byłyby przerażone

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Może petycja jest odrobinę infantylna, ale jakaś kara być musi.
Nikt nie twierdzi, że 3 latek ma trafić do więzienia, czy poprawczaka, ale [B]powinien być rzetelnie naprostowywany przez psychologów[/B], bo niestety jego psychika jest mocno nadwątlona.

Inaczej za jakieś 12 lat ten malec powie to co powiedział jego 15 brat:

"Wczoraj Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji poinformowała nas, że funkcjonariusze rozmawiali już z 15-latkiem. Został on przesłuchany w obecności obojga rodziców. - Chłopak nie zdawał sobie sprawy z tego, co robi i do czego namawia brata. Traktował to jak zabawę - mówi Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji. "

[URL]http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna/351030,krak-lw-przes-uchano-autora-sadystycznego-filmu-kot-kaskader,id,t.html?cookie=1[/URL][/QUOTE]
A z tym się zgadzam. Dziecko i cała rodzina powinni być poddani terapii IMO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']Suchajcie ja jestem za tym, że sprawą trzeba sie zająć, ale mądrze i sprawiedliwie, bez naciagania faktów. Winnych ukarać i wpłynąc na ich psychikę. Kara będzie tylko przestrogą dla innych, by tego nie robili ale samych sprawców tego maltretowania nie naprawi o ile nie staną się oni jeszcze bardziej wrogo nastawieni do zwierząt i społeczeństwa przez które poczują się odrzuceni i potępieni. Tak naprawdę to człowieka mogą zmienić na lepsze tylko wyrzuty sumienia i to sumienie należy starać sie w nich obudzić. Ja życze tym chłopcom tak jak wszystkim zresztą mordercom i sadystom, żeby to zło które wyrządzili słabszym stało się kiedyś dla nich koszmarem ich bezsennych nocy. Jeśli chodzi o ten film ze schroniska to bądźmy poważni i obiektywni - moje zwierzeta są kochane, rozpieszczane i maja u mnie bardzo dobrze ale gdyby teraz przyszli do domu obcy ludzie, połapaliby je, zapakowali do transporterów i wywieźli do gabinetu wet zwłaszcza na terenie schroniska to myślę, że byłyby przerażone[/QUOTE]

Ale Ty także byłabyś przerażona, gdyby ktoś Tobą tłukł o podłogę, ścianę i meble. Przerażenie jest u nas wywoływane zmianą warunków, tym co się z nami dzieje...to nieuniknione.
Jednak te zwierzęta były maltretowane :(
Tak samo zachowuje się maltretowane dziecko...panicznie się boi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Jak sobie wyobrażasz ukaranie przez sąd trzylatka, ze ośmielę się spytać? Wybaczcie, ale petycja jest infantylna i pełna niefortunnych sformułowań.[/QUOTE]
Sędzia ściągnie pas.;)

Osoby piszące petycję wykazały się nie tylko zupełną nieznajomości prawa ale zabrakło im zdrowego rozsądku. Tekst petycji zwyczajnie ośmiesza obrońców zwierząt. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu byłam świadkiem takiej oto sceny:

Mniej więcej 3 letni chłopiec siedzący obok mamy w autobusie, a na przeciwko starsza osoba namiętnie przez tego chłopczyka kopana i co rusz zmieniająca pozycję na siedzeniu, aby uniknąć tych ko...pniaków.
I mamusia spokojnie się temu przyglądająca.
W pewnym momencie kobieta nie wytrzymała i zwróciła dziecku uwagę, że tak nie należy się zachowywać. Jaka była reakcja matki? - żadna, ani słowa nie powiedziała swojemu dziecku.
Obok tych siedzeń stał młody chłopak, żujący gumę...wyjął ją z buzi i przykleił ją maluchowi do czoła.
Tym razem mamusia zareagowała i zaczęła krzyczeć na cały głos, że to skandal, że jej dziecko jest wychowywane bezstresowo ....
Reakcja chłopaka: "Ale o co chodzi, ja również byłem wychowywany bezstresowo i proszę na mnie nie krzyczeć, bo mi to szkodzi"
Cały autobus podzielał wypowiedź chłopaka
I inny skrajny przypadek.
Również autobus, nieco zatłoczony...w pewnym momencie ostre hamowanie i głos dziecka (mniej więcej też w tym wieku): "Mamusiu, dziękuję, że mnie podtrzymałaś, bo inaczej bym się przewrócił"

Po co to piszę? - ano po to, aby pokazać jak różnie można wychować swoje dzieci i jak różnie te dzieci mogą pojmować co jest dobre, a co złe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Sędzia ściągnie pas.;)

Osoby piszące petycję wykazały się nie tylko zupełną nieznajomości prawa ale zabrakło im zdrowego rozsądku. Tekst petycji zwyczajnie ośmiesza obrońców zwierząt. :shake:[/QUOTE]

Nie jestem autorem tej petycji, ale skoro jesteś władna porządnie ją zredagować, umieszczając w niej literę prawa, chętnie ją podpiszę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek Kurski']widzę że od rana sprawa jest mocno nagłaśniana przez TVN[/QUOTE]
i bardzo dobrze, bo bez mediów nie byłoby żadnej sprawy ani sensownego wyroku. a tak państwo nie może dopuścić żeby nie zrobić nic jak zaangażowane jest tyle osób i każdy czeka na sprawiedliwość

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Nie jestem autorem tej petycji, ale skoro jesteś władna porządnie ją zredagować, umieszczając w niej literę prawa, chętnie ją podpiszę :)[/QUOTE]
Do tego konkretnego sądu? W tej konkretnej sprawie?
Tu nie da się ,,umieścic litery prawa" nawet przy najporządniejszym zredagowaniu.
A to dopiero początek. Potem jest już tylko gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Do tego konkretnego sądu? W tej konkretnej sprawie?
Tu nie da się ,,umieścic litery prawa" nawet przy najporządniejszym zredagowaniu.
A to dopiero początek. Potem jest już tylko gorzej.[/QUOTE]

Więc co, zostawić sprawę, niech toczy się własnym torem? Licząc jednocześnie, że sędzia ma sumienie i empatię?
Tylko to nam pozostaje?

Ja się z tym nie zgadzam, uważam, że petycja jest potrzebna !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']Proszę nie krytykować petycji, bo ktoś przynajmniej się za to wziął i napisał i dzięki mu za to. Wspólnie ją możemy poprawić. Proszę o monkrety kto ma lepsze pojęcie czy doświadczenie w takich sprawach, co i jak w którym wierszu[/QUOTE]
Moim zdaniem petycja powinna byc opracowana zanim została puszczona ,,w obieg". Rozumiem, że górę wzięły emocje ale tak nic nie zdziałamy.... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']Proszę nie krytykować petycji, bo ktoś przynajmniej się za to wziął i napisał i dzięki mu za to. Wspólnie ją możemy poprawić. Proszę o monkrety kto ma lepsze pojęcie czy doświadczenie w takich sprawach, co i jak w którym wierszu[/QUOTE]
[B]Nie można przecież zmienić petycji, którą ktoś już podpisał! [/B]Zresztą pisanie petycji do NIEZAWISŁEGO SĄDU jest faktycznie troszkę pozbawione sensu, bo to tak, jakby ich namawiać do złamania prawa, czyli ulegania naciskom. I tak - uważam, że teraz pozostaje siedzieć i czekać na decyzję sądu. Ewentualnie działać na rzecz zmiany prawa w tej dziedzinie. Tylko jaką jatką się takie "działanie" skończyło ostatnio - wiemy. :(

Link to comment
Share on other sites

Widziałam tylko fragment filmu , ale to mi wystarczyło ... Tak naprawdę ten 3-latek nie zdawał sobie tak z tego sprawy co robił , robił po prostu to co podobało sie jego 15-letniemu bratu . To nie była zabawa, to było okrucieństwo wobec zwierząt i za to powinni odpowiedziec również rodzice . W głowie mi się to nie mieści , jak tak można ... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']czy są w petycji pojedyncze zdania bez sensu czy nie chodzi o głos społeczeństwa w tej sprawie, że my - ludzie też mamy jakieś oczekiwania i to jest najważniejsze..[/QUOTE]
[SIZE=3][I]niech sie sk zacznie bać!!![/I][SIZE=2] To jedna z wypowiedzi autorów petycji na FB.
To nie mój głos. Nie przyłączę się do rozpalania stosiku...
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][SIZE=3][I]niech sie sk zacznie bać!!![/I][SIZE=2] To jedna z wypowiedzi autorów petycji na FB.
To nie mój głos. Nie przyłączę się do rozpalania stosiku...
[/SIZE][/SIZE][/QUOTE]

W myśl zasady ...uderzą nadstaw drugi policzek? W ten sposób to się nigdy nie skończy, a rozpasanie w narodzie będzie coraz większe...bo to tylko kot, tylko pies....rzecz.
Ja się na to nie godzę !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Dwa lata temu byłam świadkiem takiej oto sceny:

Mniej więcej 3 letni chłopiec siedzący obok mamy w autobusie, a na przeciwko starsza osoba namiętnie przez tego chłopczyka kopana i co rusz zmieniająca pozycję na siedzeniu, aby uniknąć tych ko...pniaków.
I mamusia spokojnie się temu przyglądająca.
W pewnym momencie kobieta nie wytrzymała i zwróciła dziecku uwagę, że tak nie należy się zachowywać. Jaka była reakcja matki? - żadna, ani słowa nie powiedziała swojemu dziecku.
Obok tych siedzeń stał młody chłopak, żujący gumę...wyjął ją z buzi i przykleił ją maluchowi do czoła.
Tym razem mamusia zareagowała i zaczęła krzyczeć na cały głos, że to skandal, że jej dziecko jest wychowywane bezstresowo ....
Reakcja chłopaka: "Ale o co chodzi, ja również byłem wychowywany bezstresowo i proszę na mnie nie krzyczeć, bo mi to szkodzi"
Cały autobus podzielał wypowiedź chłopaka
I inny skrajny przypadek.
Również autobus, nieco zatłoczony...w pewnym momencie ostre hamowanie i głos dziecka (mniej więcej też w tym wieku): "Mamusiu, dziękuję, że mnie podtrzymałaś, bo inaczej bym się przewrócił"

Po co to piszę? - ano po to, aby pokazać jak różnie można wychować swoje dzieci i jak różnie te dzieci mogą pojmować co jest dobre, a co złe[/QUOTE]

I wiecie co smuci mnie najbardziej?
smuci mnie, że to ten drugi przypadek dziecka zaskoczył mnie bardziej :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...