Jump to content
Dogomania

Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']


Murka

Recommended Posts

Do południa było ok, w południe znów ruszyły ataki. Nie wiem ile ich było, w pewnym momencie przestałam liczyć, może 10 w ciągu półtorej godziny... były krótkie, ale co kilka, kilkanaście minut. Podałam przy dwóch atakach wlewki i teraz jest już spokój od kilku godzin. Mam jeszcze trzy wlewki w zapasie i zamówione kolejne dwa opakowania na jutro. Oby nie były potrzebne...

Liza była godzinę temu chwilę na ogrodzie, teraz śpi.

Link to comment
Share on other sites

W takim stanie Liza długo nie pożyje,musicie ją zawieźć [B] natychmiast [/B]do lekarza który powinien farmakologicznie wprowadzić Lizę w sen (na kolejne 24 godziny). Bywa, że jest to jedyny skuteczny sposób na przerwanie powtarzających się ataków padaczki. Polega na ciągłym dożylnym wlewie leków usypiających (o działaniu przeciwdrgawkowym). W trakcie wymuszonego snu ważne jest utrzymanie właściwej temperatury ciała, przekładanie co 2 godziny suni na drugą stronę oraz miękkie podłoże.
Stan w którym sunia aktualnie się znajduje stanowi zagrożenie dla jej życia i może nie dożyc do rana.Dziwię sie tej Neurolog że pozwoliła Ci do takiego stanu doprowadzić.
W przypadku stanu padaczkowego u mojego psa pomagało podanie kroplówki z Tiopentalem ale niestety tego w Polsce już nie ma ,chyba że jakiś wet ma stare zapasy.Jest Pentobarbital i jezeli wet go posiada,a ma doświadczenie w podawaniu go do przerywania stanu padaczkowego to możecie najpierw tym próbowć.Nie wolno podawać [B]KETAMINY[/B]!!! u psów chorych na padaczkę.
Jestem zszokowana bo nie wyobrażam sobie jak z takim chorym psem można czekać...w domu,te ataki same i przy takich środkach nigdy nie miną.
Mój pies jak ma więcej niż dwa ataki w krótkim czasie to od razu jesteśmy na kroplówce. W mózgu Lizy po tylu atakach nastąpią nieodwracalne zmiany i w każdej chwili może dojść jak nie doszło do obrzęku mózgu

Link to comment
Share on other sites

o matko jedyna....co na to ta p. neurolog?? to faktycznie może sie źle skończyć... Liza miała pzreciez jakis problem (nie pamietam szczegółów) co wyszedł na tomografie..i chyba stan zapalny tam..moze znowu sie coś dzieje w tym miejscu....jest jakiś ucisk, ze to tyle trwa... te ataki..

co z nią?

Link to comment
Share on other sites

Na razie jest ok, rano był jeden atak, podałam wlewkę i do tej pory spokój. Sunia kontaktowa, macha ogonkiem, zjadła, napiła się, pochodziła trochę po ogrodzie. Zaraz jadę do apteki po zamówiony Relsed i Bromek.

Łatwo jest napisać "zróbcie coś". Z p.Neurolog nie mogę się skontaktować, nie odpowiedziała mi na maila z przedwczoraj, nie odpowiada na telefony, mimo, że zostawiłam wiadomość na skrzynce poczt. Nasz wet owszem może przyjąć sunię, podać jej w kroplówce leki itd. ale zaleca jednocześnie zwiększenie luminalu, wg niego sunia kwalifikuje się do uśpienia co nam już powiedział przy wcześniejszej akcji uspokajania ataków kroplówkami. P.neurolog napisała mi we wcześniejszym mailu, że jeśli ataki nie ustąpią po [B]ok. 10 dniach!!! [/B]to wtedy będziemy badać krew i ew. zwiększać dawkę Luminalu. Mówiła też, że trzeba będzie zbadać elektrolity, bo powodem tych ataków może być ich spadek. Na razie dawki Luminalu zwiększać mi nie wolno.

Do naszego weta na wstrzymanie ataków chciałam jechać już we wtorek, ale po konsultacji z Tolą i Jo37 ustaliłyśmy, że jeśli uda się skontaktować z neurolog to "słuchamy się" jej wskazówek. Ona nakazała mi odejść od Relanium i podawać wlewki przy atakach oraz zwiększyć dawkę Neurontinu - to wszystko jest zrobione.

[B]ala[/B], Twoje rady są cenne, ale ja nie mogę wetowi czy p. neurolog powiedzieć co powinni robić, "bo pani na forum napisała", niestety.

Link to comment
Share on other sites

Nadal jest spokój, Liza spokojna, była niedawno na ogródku, połazikowała sobie, sama wróciła do domu. Teraz sobie drzemie. Aż się boję cieszyć... Na pewno działa już zwiększony Neurontin.
W razie czego mam już zapas wlewek. Wykupiłam też 2 opak. Luminalu i Bromek, fakturę będę mieć później.

Link to comment
Share on other sites

to super i dobrze ze jest tak wspaniale zaopiekowana...

[B][SIZE=4]a tymczasem zapraszam na bazarek w części dla LIZY...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249100-RYMOWANY-BAZAREK-ODKRYJ-SW%C3%93J-TALENT-!-CEGIE%C5%81KOWY-na-3-PSIAKI-DO-10-12-do-22?p=21597207#post21597207[/url][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...