Jump to content
Dogomania

Karma PET-TIME


Aten@

Recommended Posts

Czy ktoś z was zna ta karmę? Chcę zmienić mojej suczy karmę i waham się pomiędzy Belcando i PET-TIME... Chciałabym usłyszeć opinie o tej karmie, od kogoś, kto ją stosował. Mnie interesuje tylko wersja L&R, ale chętnie dowiem się czegoś ogólnie. W ogóle zaglądając na skład obu tych karm, wydaje mi się, że PET-TIME jest lepsza, ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie wiem, na co zwracać uwagę :chaos:

Link to comment
Share on other sites

Oj ubawiła mnie karma Pet-Time. Uwaga wersja Jagnięcina z Ryżem.

Skład:

[quote name='PetTime'][B]mielone mięso kurcząt (mączka), mielona żółta kukurydza, mielona pszenica, ośrodki pszeniczne, mielony jęczmień, mielone mięso jagniąt (mączka), mielony ryż, tłuszcz drobiowy ( stabilizowany z wit.E )[/B], suszona pulpa buraczana, chlorek sodu, ekstrakt z mięsa kurcząt (hydrolizat), węglan wapnia, chlorek potasu, suszone drożdże browarniane, cholina, wit. A, D3, E, K /menadionina/, wit. B12, ryboflawina, niacyna, d-pantotenian wapnia, pirydoksyna, tiamina, kwas foliowy, biotyna, siarczan żelaza, tlenek manganu, siarczan miedzi, siarczan cynku, jodan wapnia, selenian sodu.[/quote]

A i owszem jagnięcina i ryż jest tyle, że w mniejszości :) za tą cenę można kupić lepsze karmy dla ewentulanych uczuleniowców. Tutaj skład to totalny hmm śmietnik zbożowy. Plus to brak szkodliwych przeciwutleniaczy i barwników.

A teraz Belcando

Skład

[quote name='Belcando'][B]ryż (co najmniej 40%), suszone mięso jagnięce (co najmniej 15%), ziarno kukurydzy, suszone mięso drobiowe, tłuszcz drobiowy[/B], olej roślinny, odtłuszczone pestki winogron, drożdże piwne, obłuskane otręby owsiane, siemię lniane, hydrolizowana wątroba drobiowa, skrobia modyfikowana, chlorek sodu, wyciąg z palmu juki.[/quote]

W sumie lepiej niż Pet-Time, ale przy takich proporcjach, wydaje mi się, że też można znaleźć coś lepszego.

Link to comment
Share on other sites

Pet Time Lamb and Rice faktycznie może byc sztandarowym przykładem wciskania ludziom kurczaka pod nazwą "karma z jagnięciną"...
Wybrałabym Belcando, chociaż oprócz jagnięcia też zawiera kurę. Ale zachęca zawartość juki i mączki z pestek winogron.

Jeśli masz psa uczulonego na proteiny kurczaka, to chyba żadna z nich nie będzie dobra.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających w składzie jako jedyne zboże [B][U]ryż[/U] [/B]ijako jedyne źródło białka pochodzenia zwierzęcego[B] [U]jagnięcinę[/U]; [/B]generalnie prawie wszystkie i tak zawierają tłuszcz drobiowy…) to można rozważyć: Brit Lamb Rice, Nutro Choice Lamb Rice Large Breed, Bento Kronen Lamb Rice, Propac Lamb & Rice, Satisfaction Lamb & Rice, Trovet LRD. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających [B][U]ryż[/U], [U]kukurydze[/U] i [U]jagnięcinę[/U][/B]) można rozważyć: Cibau Lamb & Rice, Nutrience Derma, Proformance Lamb Rice, Calibra Lamb & Rice, …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających [B][U]ryż[/U], [U]inne zboża (kasza, owies, jęczmień …)[/U] [/B]i[B] [U]jagnięcinę[/U][/B]) można rozważyć: Acana Lamb Rice (ryż, kasza, jagnięcina),, Frank’s Pro Gold Lamb Rice (ryż, jęczmień, jagnięcina), Eagle Pack Lamb Rice ( ryż, owies, jagnięcina), Nutram (ryż, jęczmień, jagnięcina), ostatecznie też … Hill’s Lamb Rice (ryż, kukurydza, [B]soja[/B], jagnięcina) …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „sensitive” (zawierających w składzie jako jedyne zboże [B][U]ryż[/U] lub [U]ziemniaki[/U] [/B]ijako jedyne źródło białka pochodzenia zwierzęcego np.[B] [U]indyka (kaczkę lub dziczyznę)[/U][/B], które też są uważane za białko dla wrażliwców): Mera Dog Sensitive (ryż + indyk), Frank’s Pro Gold Sensitive (ryż + indyk), Best Choice Sensitive (dziczyzna + ziemniaki) …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pewnie wiele mozna dopisac, bo coś pominęłam, ale też prawda jest taka, że trzeba składy czytać, bo to, że karma się nazywa "z jagnięciną" nic jeszcze nie znaczy ...[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]...reszta karm zawiera dodatkowo poza ryżem i jagnięciną albo kurczaka w różnej formie (mączki, hydrolizaty wątróbki, mięso) albo inne zboża typu pszenica, co łącznie wydaje mi się dyskwalifikuje taką karmę ... jeżeli ma być ona dla wrażliwców ... zresztą i w tym temacie zdania są podzielone[/SIZE] :lol: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających w składzie jako jedyne zboże [B][U]ryż[/U] [/B]ijako jedyne źródło białka pochodzenia zwierzęcego[B] [U]jagnięcinę[/U]; [/B]generalnie prawie wszystkie i tak zawierają tłuszcz drobiowy…) to można rozważyć: Brit Lamb Rice, Nutro Choice Lamb Rice Large Breed, Bento Kronen Lamb Rice, Propac Lamb & Rice, Satisfaction Lamb & Rice, Trovet LRD. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających [B][U]ryż[/U], [U]kukurydze[/U] i [U]jagnięcinę[/U][/B]) można rozważyć: Cibau Lamb & Rice, Nutrience Derma, Proformance Lamb Rice, Calibra Lamb & Rice, …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „z jagnięciną i ryżem” (zawierających [B][U]ryż[/U], [U]inne zboża (kasza, owies, jęczmień …)[/U] [/B]i[B] [U]jagnięcinę[/U][/B]) można rozważyć: Acana Lamb Rice (ryż, kasza, jagnięcina),, Frank’s Pro Gold Lamb Rice (ryż, jęczmień, jagnięcina), Eagle Pack Lamb Rice ( ryż, owies, jagnięcina), Nutram (ryż, jęczmień, jagnięcina), ostatecznie też … Hill’s Lamb Rice (ryż, kukurydza, [B]soja[/B], jagnięcina) …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- „sensitive” (zawierających w składzie jako jedyne zboże [B][U]ryż[/U] lub [U]ziemniaki[/U] [/B]ijako jedyne źródło białka pochodzenia zwierzęcego np.[B] [U]indyka (kaczkę lub dziczyznę)[/U][/B], które też są uważane za białko dla wrażliwców): Mera Dog Sensitive (ryż + indyk), Frank’s Pro Gold Sensitive (ryż + indyk), Best Choice Sensitive (dziczyzna + ziemniaki) …[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pewnie wiele mozna dopisac, bo coś pominęłam, ale też prawda jest taka, że trzeba składy czytać, bo to, że karma się nazywa "z jagnięciną" nic jeszcze nie znaczy ...[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]...reszta karm zawiera dodatkowo poza ryżem i jagnięciną albo kurczaka w różnej formie (mączki, hydrolizaty wątróbki, mięso) albo inne zboża typu pszenica, co łącznie wydaje mi się dyskwalifikuje taką karmę ... jeżeli ma być ona dla wrażliwców ... zresztą i w tym temacie zdania są podzielone[/SIZE] :lol: [/FONT][/QUOTE]
na Cibau jedziemy cały czas - zamiennie wersja L&R i F&R, ale widzę, że coraz mniej chętnie ją je. Przerabiałyśmy również kilka worków PROFormance L&R, ale też się znudziła :/ Acany nie lubi, po Eukanubie ma wysypkę, Brit jej bardzo smakował, ale jakoś mi się nie za bardzo podobał, bo pod koniec worka miała gazy, Frank Pro Gold też mi jakoś się nie podoba, itp itd... Wiem, wiem, wybredna jestem ;) Najbardziej pasuje mi Diamond Naturals, ale o tym w innym wątku, aczkolwiek wszystkim dziękuję i jak ktoś coś wie więcej, to proszę pisać, na pewno inni skorzystają :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...