Jump to content
Dogomania

Syberian Husky a Obiedence.


I_Love_Husky

Recommended Posts

[url]http://picasaweb.google.com/boora13/SzkolenieWeekendowe12062010#[/url]

Poogladaj sobie zdjęcia. Połowa czasu poświęcona zwykle jest na posłuszeństwo a druga na obronę, ale jeśli ktoś nie chce próbować "zabaw" z pozorantem to nie musi i całe warsztaty poświęca na posłuszeństwo.

[QUOTE]Warto?[/QUOTE]

Jak dla mnie te dni spędzone na warsztatach to te z najlepszych w całym roku :p Obserwacja pracy różnych przewodników z różnymi psami jest przeciekawa i wiele uczy. Można wreszcie skonfrontować teorię z praktyką i zrozumieć jakiej elastyczności, pomysłowości wymaga naprawdę praca z psami. Jeśli do tego dołączyć wskazówki, uwagi, prezentacje pracy własnej zawodników klasy miedzynarodowej z bogatą wiedzą praktyczną - to naprawdę warto! :) Poza tym atmosfera jest super, poza nauką dużo śmiechu.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie zapiszemy się jeszcze na kurs IPO :-D

Najpierw musimy sobie jeszcze poćwiczyć w domu i przy rozproszeniach, potem zrobić pokaz mamie (najlepiej frisbee, bo to ją bardziej zainteresuje) i przejść do rzeczy. Może tak na lato powiem rodzicom, żeby jako prezent urodzinowy zabrali mnie na warsztaty...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Pinesk@']Świetnie sie zapowiadają te warsztaty, szkoda, że tak daaaleko... :( Yamayka ile razy w roku takie warsztaty się odbywają?

Voute powodzenia w szkoleniu psiaka i przekonywaniu rodziców do Twojej pasji, wierzę że sie uda :)[/QUOTE]

Na pomorzu też pewnie coś organizują, popatrz po szkołach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Voute powodzenia w szkoleniu psiaka i przekonywaniu rodziców do Twojej pasji, wierzę że sie uda :)[/QUOTE]

Dziękujemy :)

A seminaria są organizowane w całej Polsce, trzeba tylko poszukać, już niejeden raz się spotkałam z takimi ogłoszeniami. W tym roku jak na razie udało mi się znaleźć jedynie seminarium na śląsku, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą też na północy ;)
I jak radziła Paulix - rozejrzyj się po szkołach u siebie. Popytaj, może planują coś takiego, ale np. za parę miesięcy.
Obi nie jest zbyt popularne w Polsce, więc seminariów tez nie jest zbyt wiele.

Link to comment
Share on other sites

Pinesk@, warsztaty teoretycznie powinny być raz na miesiąc. Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało w tym roku, w każdym razie niecierpliwie oczekuję najbliższych. Z ciekawostek - chcemy (pozwolę sobie na pierwszą osobę liczby mnogiej, bo moja identyfikacja z Dorplantami jest już dość silna :) zorganizować na wiosnę spotkanie szkoleniowe, na które zaproszeni są "pozytywiści" ze szkoły Jacka Gałuszki. Co by pogadać... ale nie za dużo, bo popracować z psami też.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Znam to doskonale. Musisz ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć w rozproszeniach. Ja też mam psa bardziej zainteresowanego środowiskiem niż mną, ale to da się zmienić. Dużo cierpliwości, pysznych smakołyków i przede wszystkim, robić to stopniowo.
Ja też myślałam, że nie dam rady skupić uwagi psa na sobie gdzieś poza domem. A jednak, wszystko jest możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...