Jump to content
Dogomania

Trymowac samemu??


Sreberko

Recommended Posts

Mam psiczke (w typie sznaucerka mini) i zauwazylam ze strasznie wychodza jej wlosy (ma 3 mce). Wet poradził aby ja nie strzyc jeszcze przez jakies 2 mce ale wytrymowac. Sama poskubalam ja palcami i widze ze mniej wlosa gubi. I tak sie zastanawiam czy moge trymowac sama? Jaki sprzet zakupic? Poradzicie, podpowiecie cos? Bo ja jestem zielona i nie wiem czytakim trymerkiem poprostu sie psa "czesze" czy potrzeba jakiejs specjalnej techniki itp.
Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Jak najabardziej mozesz sama trymowac swojego malucha :) codziennie albo co kilka dni wyczesuj cały podszerstek trymerem- tych jest całe mnóstwo do wyboru :) Jesli nie chcesz wydawac duzo pieniędzy mozesz kupic sobie trymer trixie z czerwoną rączką (cena ok 30 zł), dla miniatur dobre są tez marsy np 330 (ale tu cena wynosi ok 60-70 zł). Ja polecam wlasnie ten tani trixie- jak dla mnie rewelacja :)
Juz samo wyczesywanie podszerstka sprawi ze piesek bedzie gubił mniej włosa. Raz albo 2 razy w roku mozesz wytrymowac swojego psa zuepłnie do łysa- wyrywajac nie tylko podszerstek ale tez sztywny wlos okrywowy :) ja to robie rękami (w rękawiczkach lekarskich), albo w specjalnych nakładkach na palce :)

A jak trymowac pokazane jest na stronie [url]www.fryzjerpsi.com/pierwsza.html[/url] :)
USŁUGI-> Trymowanie-co to jest? :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam Was wszystkich :-). Chciałabym żeby moja 1,5 roczna sunia czarno-srebrna, miała ładną sierść, no i żeby była szorstka- jak na sznaucera przystało :cool3: . Dlatego zaczęłam ją trymować sama. Kupiłam dwa trymery jeden to mars 330, a drugi to trymer firmy trixie no i trymuję ją dosyć często, ale wcale mi się nie podoba jak ona wyglada, ponieważ po bokach sterczą jej włosy :-( Co do jakości sierści to jestem zadowolona bo widać efekty, sierśc jest błyszcząca i czarna, ale na pewno nie szorstka- nie wiem dlaczego. Głowy i dupcię, golę maszynką mars.
Co mam robić żeby sierść jej nie sterczała po bokach ?:-(
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja tez mam nierasowego psa i zaczelam trymowac sama w domu, mam wlasnie ten trixie z czerwona raczka i jakis hakowy ale on na dlugie wlosy sie nadaje bo nic nie wyciaga z krotszych wlosow. a wlasnie czy trymowac mozna takie krotsze wloski ok. 2 cm, czy poczekac az beda dluzsze? bo ja juz teraz to robie i troszke jest takiego nieladnego szarego, jakby zakurzonego puchu, ale nie wiem czy psa to nie meczy (jak jest tylko mozliwosc to ucieka a ostatnio pod koc wlazla na wersalce) ?
aha i kiedy beda zdecydowane efekty takiego domowego podtrymowywania? ja staram sie kilka razy w tygodniu przeczesac psa trymerkiem( tak jakby troszke czarniejsza sie zrobila siersc i bardziej lsniaca ale malo...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam problem z trymowaniem.Posiadam trymer Coat King firmy Mars(do seterów)Po wytrymowaniu sierść stała sie szorstka i bardziej matowa.czy nieumiejętnie to robiłam?Może niepotrzebnie usunęłam tyle sierści(trymowałam tak długo,aż nie przestały wypadać martwe włosy):roll: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Mam problem z trymowaniem.Posiadam trymer Coat King firmy Mars(do seterów)Po wytrymowaniu sierść stała sie szorstka i bardziej matowa.czy nieumiejętnie to robiłam?Może niepotrzebnie usunęłam tyle sierści(trymowałam tak długo,aż nie przestały wypadać martwe włosy):roll: .[/quote]

a trymowałaś małą?
Nie wiem co to za trymer..czy czasem nie łamie zdrowych włosów?:roll: . Ja mam trixie, ładnie idzie, odsłania się sierść gładka i błyszcząca, ale to bardzo uciążliwa robota w przypadku Vegi. Naprawdę pożądnie wytrymowali mi ją dopiero w psim salonie..efekt w jej przypadku jednak utrzymał się krótko.

Link to comment
Share on other sites

Tak,małą też trymowałam i sierść nie wygląda tak koszmarnie jak w przypadku spaniela ale również jest bardziej matowa i troche szorstka:roll: .
Trymer mam taki(ponoć najlepszy,polecony przez hodowcow):[URL]http://allegro.pl/item135277835_trymer_mars_coat_king_99m51520_najpopularniejszy_.html[/URL]
trymowałam w taki sposób jak pokazano na zdjęciach,więc nie wiem co jest nie tak...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Tak,małą też trymowałam i sierść nie wygląda tak koszmarnie jak w przypadku spaniela ale również jest bardziej matowa i troche szorstka:roll: .
Trymer mam taki(ponoć najlepszy,polecony przez hodowcow):[URL]http://allegro.pl/item135277835_trymer_mars_coat_king_99m51520_najpopularniejszy_.html[/URL]
trymowałam w taki sposób jak pokazano na zdjęciach,więc nie wiem co jest nie tak...[/quote]


Ja się aż tak bardzo nie znam..:roll: , ale jaka sierść zostawała na trymerze? Pytam bo na moim zostawała jedynie ta "martwa" sierść, czyli to co powinno..długich włosów nie było, czyli nie wyrywały się. Potraktowałam kiedyś Blue trymerem..- nie wyrywało się nic, bo u niej nie ma co trymować.

Link to comment
Share on other sites

Ja proponowałabym jednak - przed podjęciem sie trymowania - pójść do salonu z psiakiem i podpatrzeć jak robią to fachowcy.Niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat (a przynajmniej bacznej obserwacji) mozemy bardziej psiakowi zaszkodzic niz pomóc

Pozdrawiam - Sylwia :kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

ja mam właśnie tego Coat Kinga i patrząc na to co wyczesywałam z mojej kochanej sznaucerki olbrzymki, to muszę powiedzieć że nie tylko wyczesuje martwy włos ale potrafi także przycinać włosy [widać to po długości "wyczesanych" i wyjętych z ostrzy włosów - są krótsze a czasami nawet widać takie małe włoski = pocięte na kawałki dłuższe]- to nie jest trymer = stripper, ale grabki = rake i tylko w języku polskim przyjęło się błędne określenie Coat Kinga trymerem.

takie jest moje zdanie :)
za to Marsy 326 i 330 nic nie przycinają ale efekt pracy jest też odpowiednio mniej efektowny [=ilość wyczesanej sierści] niż Coat Kingiem;)] ale za to na moich kotach lepiej się sprawdzają :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ten trymer chyba faktycznie "wyczesuje"za dużo włosów.Z 7 miesięcznego setera miałam kilka garści sierści:crazyeye: .Myśle,że najlepiej byłoby go stosowac w okresie linienia i może lepiej nie trymować zbyt energicznie,no i nie robic tego na 20 dni przed wystawą:splat: .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pisałam już wcześniej, że trymuję sama trymerami, ale nie widzę efektów :-(
W końcu się zniechęciłam i zaczęłam ją strzyc, ale wolałabym żeby miała fajną lśniącą,[B] szorstką[/B] sierść.

Ona ma obecnie sieść na długość ok 3 mm,czy muszę teraz jej te kudełki zapuścić, żeby wyglądem przypominała bardziej kundelka niż sznaucerka, żeby włosy wychodziły bez większego problemu???

Link to comment
Share on other sites

Witam, pisze z pewnym zapytaniem. Chciałabym rozeznać sie w kwestii trymerów poprzecznych. W sklepach jest ich od groma i niewiadomo w czym wybierać.
Wiem, a raczej słyszałam że są inne trymery do usuwania podszerstka, a inne do samego włosa okrywowego. Mozecie mi wytłumaczyć na czym ta różnica polega (oprócz przeznaczenia oczywiście), czym się kierować w kupnie, czyli jak je odróżnić...?

Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek radę. :eviltong: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem, czy to o ten chodzi, bo sie na tym nie znam. Ja wlasnie kilka dni temu kupilam ten trymer, probowalam cos zrobic ze swoja suka, ale raczej mierne efekty byly.
Byloby milo, gdyby wypowiedzialy sie osoby, ktore maja pojecie o trymowaniu:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...