Jump to content
Dogomania

IMPORT PSA DO POLSKI....co, gdzie, jak???


Diana14

Recommended Posts

[quote name='gratka']Czy ktoś może z Was sprowadzał psa z Rosji? Jak tam wyglądają wszystkie sprawy papierkowe? Jak średnio ce****ą sie ceny szczeniąt?[/QUOTE]
Jeśli chcesz sprowadzić stamtąd psa to uważaj. Najlepiej jeśli hodowca podwiezie go pod granicę, jazda przez ten kraj jest dosyć niebezpieczna... A Rosjanie dosyć się cenią za swoje psy, można też kupić tańsze -tak jak wszędzie.
Jeśli hodowca jest zarejestrowany w związku podległym pod FCI to papierkowe sprawy będą takie same. A jeśli chodzi o wywiezienie psa to nie powinno być problemu -ciężej chyba było by go tam wyeksportować.

[quote name='Patisa']Powiedzcie proszę, jakie dokumenty jako potencjalna właścicielka suki musiałabym przygotować, aby dopuścić ją do zagranicznego reproduktora? I co byłoby mi później niezbędne, aby wydano mi metryki dla szczeniąt?

P.S. Czy gdzieś prócz dogo mogę uzyskać takie info? :cool3:[/QUOTE]
Masz na myśli wyjazd i krycie?
Od hodowcy takiego psa musisz wziąć kopię rodowodu oraz certyfikaty badań i championatów, bo jeśli jeszcze nikt z Polski nim nie krył to będzie trzeba wprowadzić go do bazy.
W UE na wyjazd musisz mieć paszport z aktualnym szczepieniem na wściekliznę. Poza kartą krycia (która jest dla ciebie bo zagraniczni hodowcy przeważnie tego nie potrzebują) nie musisz mieć nic, ale lepiej weź rodowód lub kopię aby odpisać dane .
Zapytaj też hodowcy wcześniej jakie są jego warunki bo czasami wymagają oni dodatkowych zaświadczeń np. na herpeswirus, czasami też stosują jedynie sztuczną inseminację ( a to wymaga przygotowania suki).

Poza UE wymagania na przekroczenie samej granicy z psem są bardzo różne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam takie bardzo pilne pytanie- znajoma znalazła w Serbii na ulicy szczeniaka (mniej niż 3mce). Bardzo chciałaby mu pomóc i zabrać go stamtąd, jednak pozostaje w tym kraju jeszcze przez 10dni. I tu jest problem- co można zrobić żeby zabrać psiaka? Potrzebna jest kwarantanna i cała procedura z wyrabianiem paszportu, szczepieniami, czipem?
Problem jest w tym, że ten psiak nie ma gdzie pozostać do czasu załatwienia formalności...
Podaję link do jego albumu: [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4044122334108.2162109.1013361773&type=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Znam historię o takich co wysyłali do jedengo z krajów skandywnaskich psa z pominienciem tego okresu karencji... Słynna Rosyjska hodowla collie - piesek został uśpiony na granicy bo tam prawo jest bardzo zaoostrzone.

A czy tak samo działa w drugą stronę - nie wiem ale wolałabym nie ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...