Jump to content
Dogomania

Ślepy jamnik Atos!!!W DT, szuka DS!


magda222

Recommended Posts

Tosiek i Lodek bardzo zle znoszą upały.Antek słaby co chwile 'sie rozjezdza' chodzi z ręcznikiem  na grzbiecie zimnym mokrym,o dziwo poprawił sie tj.nabrał ciała widocznie trzustka wrociła całkiem do normy i przyswaja jak nalezy bo wiecej nie je niz zwykle.Lodek tez dzis nie mógł wstac po 2 min. udało mu sie potem pochwiewał sie ale jakos doszedł do siebie.Lodziu znów zrobił krok do przodu z posikiwanie  teraz juz sika ludziom pod nogi na chodniku..krok nastepny naszczac ludziom na nogi;)cel ostateczny naszczac pani na twarz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

oby nigdy go nie osiągnął ;)

 

samospełniająca sie przepowiednia.dziś rano ide siku pierwsza a nie z Lordem najpierw  wiec  Lord za mną do łazienki i leje mi pod nogi  centralnie. Jawna bezczelność i chamstwo.Oczywiście mówie o sobie,ze ośmieliłam sie pierwsza załatwić swoje potrzeby przed psem;)

 

Czasem nic nie zostaje jak tylko poczucie humoru  bo pewnych rzeczy nie da sie zmienić tylko trzeba zaakceptować np. starość ze swymi urokami jak nietrzymanie moczu i demencja.Dziś siedzimy z siora na tarasie a Lodek z Antkiem łażą po podworku Lodek pozycja wygięty w paragraf ,łeb przekrecony 100% chodzące nieszczęście. Antek porusza sie tylko siłą woli na wszystkie jego choroby jeszcze stawy mu siadają. Przednie łapy mają kształt X a same 'dłonie' to jak oparł o krawędz tarasu to myslałam,ze łapa złamana tak odkształcona.Zdeformowani,slepi ,głusi a w sercach maja chec do zycia wielką to widac , zaden sie nie poddaje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak , szacun, jak patrzę na swoje starzejące się,też ze śmiechem ścieram kolejną kałużę po Ferce, która podziębia pęcherz leżąc na kafelkach w łazience, kibelek okupuje  Harutek. Sama nie wyrabiam w ten upał, to co się będę czepiać. Trzeba się ze wszystkim liczyć i być pogodnym :) Najważniejsze, że ja jeszcze trzymam zawory ;)

Link to comment
Share on other sites

takie to życie ze staruszkami uczy nas pokory ale jak tu nie kochać takie stwora jak spojrzy tak mądrze w twoje oczy próbując wyjaśnić ,że nic za to nie może .Szkoda tylko że jest tak mało ludzi , którzy potrafią zaakceptować takie problemy .Zamiast tego wymieniają na nowszy model 

Link to comment
Share on other sites

pamietam ja moja mama miała początki demencji i chodziła co chwile siku a my,ze zapomina sie juz tak  a nie pomyslelismy ,ze to zaplenie pęcherza narnormalniej w swiecie.Lodek sikał juz na potęge(normalnie sika w domu jedak w jakiś okreslonych okolicznsciach np.wyjde sobie nie zabiore go i jest obraza itp.) i zaczełąm mu dawać antybioty  2x1 od kilku dni jest juz ok.teraz tylko sra w domu ufff co za ulga;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zapraszam na bazarek dla kociaka u mnie na DT jakis czas temu poszłam na spacer i posrodku niczego w kukurydzy 'znalazłam" czy mnie 'znalazły' dwa kociaki 5 tyg.uciekłam ale po kilku godz. wrociłam  z transporterkiem ,dzikie dzieci kukurydzy wlazły wygłodzone za zarciem do kontenerka.Miały  swierzb juz wyleczony,jeden kociak juz znalazł ds ale drug niestey  jeszcze nie i musze go zaszczepic a juz wydałam na szczyle ponad 100zł. wiec..bazarkuje;)

http://www.dogomania.com/forum/topic/148325-lampa-chrombutyrouterr%C3%B3%C5%BCne-innedo-6092015-godz2000/?p=16342983

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dzis grilowałm z Toskiem I Lodkiem  chłopaki dobrze sie trzymaja tylko  siora załorzyła oczko wodne w ogródku i trzeba dziadków pilnowac co by sie nie potopili;)

W poniedziałek beda Lodka wyniki krwi jesli beda dobre(nerki) to poddaje sie znaczy alzhaimer u Lorda jak nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ale miałam stracha Lodka  przedwczoraj sparalizowało-dyskopatia tylna prawa lapka odmówiła współpracy wiec przewracał sie i nie mogł chodzic. Na szczescie zmiany szybko sie cofaja dzis juz wstał na nie sliskiej powierzchni chodzi tylko zamiata ciagnie troche te noge w domu sie jeszcze przewraca i rozjerzdza bo panele. I tak kamien z serca:)rtg wykazało 3 zmiany  zwyrodnieniowe na kregosłupie musimy uwazac.

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy :)Lodek był dosc sprawny ruchowo do tej pory choć czasem zdarzało mu sie być 'połamanym' po dłuższym spacerze ale taka jazda miał pierwszy raz:(teraz Lodek jak pije wodę rozjeżdżają mu się nogi w poprzek jak do szpagatu a Antek jak pije to nogi jadą mu do przodu tak jakby do siadu.Dziadki są na prawdę  niemożliwe .cały czas mam w pamięci jak musiałam uśpić moja Frytka miala 8 lat jak na mieszanca doga to niby dużo ale ona taka zdrowa jeszcze miesiac przed atakiem choroby młoda duchem i ciałem tak żałowałam,ze nie mogłam sie nią na starość opiekować i obiecałam sobie,ze wezme starego psa,zeby jakby w zamian odrobić oddać jemu to czego Frytce nie dane mi było ..no to mam co chciałam wszystkie odcienie starosci, wszystkie choroby  .Zyczenie sie spełnią tylko czemu to dlaczego nie spełniło się  marzenie o wygranej w lotto:(

Link to comment
Share on other sites

no tak raz lepiej raz gorzej normalka.Teraz jest lepiej Lordoza chodzi juz całkiem zgrabnie, nie leje w domu hura(moze ipakitine działa) kupy za to wylatują mu np. przy próbie wskoczenia na  moje łóżko (10 cm.od podłogi).Atos to juz wogóle wygląda chyba najprzystojniej od kiedy go znam siersc znów błyszczy,brzucha nie ma,kosci nie sterczą cuda;)Kondycje odzyskali na tyle,ze maja siłe kłocic sie znów. Wczoraj  byłam z Lodziem u Antka i poszło  o torebke siory w kórej Lodek grzebał a Tosa mu nie pozwolił ostatecznie Lodek sie na niej połozył i spał.Musze im zdjęcia porobic poki tacy ładni i w formie;)
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

naładowałam baterie do aparatu ale nawet 1 zdjecia nie szlo zrobic:( Tosinka wg. szwagra ,ktory przyezdza z delegacji co miesiac to Antek coraz slabszy jak go widzi .Fakt przewraca sie, nogi sie placza ale wglada rewelacyjnie ,atakow padaczki zero tylko slaby.Jak nie ma Meli(bo czasem Menia przyjezdza ze mna do mnie na dzien dwa raz w m-cu pospac ze mną;)) to spi cale dnie ,ona go troche czasem ruszy. Lodek zreszta tak samo spi cale dnie a jak Menia przyjedzie to ciut sie ruszy.Lodek to juz tak jakby checi do wszystkiego stracił Antek to sie cieszy jak przyjade, cos interesuje sie co w domu sie dzieje chociaz a Lodek nie za bardzo .Nie chce jezdzic ze mna np.do siory co sie kiedys cieszył na wyjazd , nic  go nie interesuje w domu:(apetyt ma slabszy z sikaniem choc spokoj po ipakitine.No dziadki z nich takie na 100% zdziadziale juz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...