Jump to content
Dogomania

Dlaczego ten pies jest taki chudy?? i czy można łączyć karmy dla kota z psimi??


Apolla

Recommended Posts

Mam duży problem. A mianowicie mam psa kundelka, który przybłąkał się dwa lata temu. Na początku jak go zobaczyłam pomyślałam- on chyba przez miesiąc nie jadł!! Od tamtego czasu nic się nie zmienił!! Nadal jest chudy... prawie nic nie je... próbowałam wszystkiego żeby tylko przytyła on nic!! Jak zje to raz dziennie i to bardzo mało!! jest tak chudy, że mogę go w części lędźwiowej objąć ręką...! jest dobrze umięśniony ale strasznie chudy. Trochę mi żal z nim wyjść np. na spacer bo jak ludzie go widzą to myślą że go głodzimy!! A to nie prawda bo miskę praktycznie ma ciągle pełną i co chwilę coś dostaje. Co mam zrobić żeby przytył?? A może być tak że on jest takiej postawy??

A mam jeszcze jedno pytanie które mnie nieppokoi: czy można łączyć karmy psie z kocimi?? Praktycznie są tpo te same karmy ale różnią się mtylko ceną... Można podawać kocie karmy psom?? A psie karmy kotom??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli psu nie widać żeber to możliwe że ma poprostu taki być. Może być wybredny w tym celu zastosowałabym karmę typu Brit Care lub Akses o jakimś specjalistycznym składzie przydała by się też wizyta u weterynarza może trzeba to leczyć weterynaryjnie gdy nic nie pomoże można udać siędo psiego psychologa bo może to być uraz w psychice psa.Proszę o podanie wysokości psa i wagi a także informacji o tym jaką karmą jest karmiony a jeśli domowym jedzeniem to jakim czy mieszka w domu czy na dworze ile ma lat i czy jest w typie jakiejś rasy czy ma długą sierść czy krótką.Pozdrawiam. Bardzo zainteresował mnie ten przypadek.

Link to comment
Share on other sites

No więc tak: pies wysokości ok.25 cm, może 30cm, karmiony karmą pedigree, dante (najczęściej suchą i mokrą), z domowego jedzenia to je dużo resztek z obiadu typu ziemniaki itp. ryby, i wiem, że nie powinien ale od czasu do czasu dostaje mleko :(, mieszka na dworzu w ocieplanej budzie (grubą warstwa styropianu), wieku dokładnego nie znam bo przybłąkał się do nas 2 lata temu, ale wygląda na młodego bo lubi się bawić, skakać jak taki młody piesek, i jego zęby są piękne- bardzo białe i zadbane (sama chciałabym mieć takie :), więc raczej nie ma więcej jak 3-4 lata :), nie jest w ypie żadnej rasy, to zwykły kundel, bardziej przypominałby jakiegoś jamnika bo jest długi i chudy :( Jest biały i ma bliznę na głowie po walce- jak się przybłąkał miał jeszcze guza na czole, chyba był bity bo przybłąkał się również z urwaną obrożą, sierść ma króciutką bardzo,

I karmiony jest bardzo często bo chcemy aby przytył, ale on nie jest głody!! :( a jest możliwe że ma jakieś robaki albo tasiemca??!! i najgorszy problem to to że widać mu żebra!!!!!!!!! :( :( można je nawet policzyc :( :( Nie wiemy dlaczego tak jest karmiony jest bardzo często ale nic nie chce jeść... próbowaliśmy nawet (przepraszam za to :( ) mlekiem z olejem ale nawet pełnotłuste mleko nie pomaga bo on najzwyczajniej nie chce tego pić!!

pomocy :(

Link to comment
Share on other sites

Skoro pies jest karmiony karmami tak niskiej jakości jak pedigree czy dante, nie dziwię się, że jest chudy... Już te resztki z obiadu są lepsze od tych karm.
Jeśli nie stać Was na lepszą karmę, gotujcie po prostu psu coś z tańszych produktów mięsnych, ryż i jakieś warzywa.
Pies może mleka nie tolerować; jest ono w ogóle bez wartości jako pokarm dla psa - jak już chcecie podać coś z nabiału to jogurt naturalny bez cukru, kefir.

Robaki może mieć swoją drogą, nie był u Was odrobaczany?

Link to comment
Share on other sites

Był odrobaczany. No tak, ale nie będę psu kupować drogiej karmy bo nie lubi innych dostawał florica, nawet whiskas dla kotów i purine, i dostawał też tych lepszych ale te dante i pedigree jadł najczęściej a tamtych nie jadł, chyba nie lubił :) A i mi sie przypomniało że dostaje oczywiście chleba z pasztetową oczywiście...
Mleko to dawqaliśmy tylko po to aby ludzie tak nie gadali, że my go miby głodzimy bo jest strasznie chudy i myśleliśmy że trochę przez ten tłuszcz w mleku przytyje :( Wiem że to starszne ale już nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

Jak dziecko ci kiedyś nie będzie chciało jeść nic poza chipsami, to też mu pozwolisz, bo nie chce nic innego? A karmy które podajecie są mniej więcej tak wartościowe jak chipsy i chińska zupka z proszku.
Pies w ogóle nie musi jeść karmy; lepiej żeby dostawał samo gotowane w domu jedzenie niż taki drogi syf.
Z dokarmianiem non stop pod stołem też nie przesadzajcie, bo kiedy ten pies ma być głodny, skoro dostaje a to resztki z obiadu, a to kanapkę, a to mleko... Gdyby 2-3 dni stała tylko karma (dobra!) to w końcu by zaczął ją jeść, a tak co ma się rzucać na suche kulki, skoro na okrągło dostaje coś innego?
Od mleka pies nie przytyje.
Zacznijcie karmić psa porządnie, to i będzie wyglądał lepiej i ludzie nie będą się patrzyli, bo najgorsze karmy plus resztki to raczej nie jest dobra dieta dla psa; ja się nie dziwię, że on nie chce tego jeść...

P.S. Karmy kociej psu nie należy podawać, zawiera dużo więcej białka od psich karm i na dłuższą metę może spowodować uszkodzenie nerek i problemy skórne.

Link to comment
Share on other sites

Poszperaj w dziale o domowym jedzeniu, jest tam chyba nawet wątek z przepisami. Taki najprostszy to jakieś mięso (nie wędlina czy pasztet - mogą być okrawki z mięsnego, mięso z szyj z indyka, etc.) + ryż/makaron + gotowane jarzyny (marchew, pietruszka, buraki - mogą być z zupy, pokrojone). Do tego kapka oliwy lub oleju i jakiś preparat witaminowy wg zaleceń na opakowaniu, np. Can-vit, tani i dobry, i gotowe. Raz na jakiś czas jakiś jogurt naturalny czy surowa kość wołowa, cielęca do pogryzienia (nigdy gotowana czy pieczona).
I masz super zdrowe jedzenie dla psa, wcale nie najdroższe, a o wiele lepsze od jakiejkolwiek karmy.
Jak z psa taki niejadek, powinien mieć całkowity zakaz dostawania czegoś poza posiłkami, bo nigdy nie przestanie grymasić.
No i niestety, mały piesek z krótką sierścią trzymany w budzie raczej nie będzie czuł się dobrze... Tu nie chodzi o ocieplenie budy, tylko o to, że on nie ma żadnej izolacji podczas częstego przemieszczania się między ową budą a dworem, ogromna różnica temperatur idzie na płuca, serce, nerki bez żadnej izolacji w postaci futra. To nie wyjdzie mu na zdrowie no i niestety taka sytuacja powoduje, że spala on mnóstwo energii, żeby ogrzać organizm i może to się przyczyniać do jego chudości.
Pies ma wyglądać dobrze przede wszystkim dla swojego zdrowia, a nie "co ludzie pomyślą" - moja suka w młodości też była szczuplutka mimo że dużo jadła, też sąsiedzi komentowali, za to wet powiedział, że pies wygląda super i tak jest o wiele zdrowiej niż kiedy jest utuczony. Teraz na starość ma skłonności do tycia i zapewniam że to o wiele gorsze niż trochę za chudy pies :)
Niemniej jednak jeśli Wasz psiak będzie jadł sporo dobrego jedzenia a mimo to będzie wyraźnie za chudy, będzie można kombinować, czy coś nie jest nie w porządku z jego zdrowiem. Tasiemca możesz poobserwować na już; zwracaj uwagę na odchody psa, czy nie ma w nich biały drobinek trochę przypominających ziarenka ryżu, to mogą być człony tasiemca.

Link to comment
Share on other sites

w pierwszej kolejności wykluczamy czynniki chorobowe takie jak pasożyty a potem warto się przyglądnąć bliżej temu co twój pies je. Wszelkie słabej jakości karmy eliminujemy( spróbuj z royalem, znajdziesz na krakvet.pl, to dobra karma). To ,że psu wystają żebra nie jest jeszcze niepokojące,ale udaj się do lekarza

Link to comment
Share on other sites

nerko, daruj sobie reklamowanie krakvetu, o którym wspominasz chyba w każdym poście.
Ja już w życiu tam nic nie kupię; w ciągu kilku zamówień na przestrzeni ostatnich kilku lat straciłam mnóstwo nerwów, po półtora miesiąca czekałam na rzeczy, które cały czas figurowały w sklepie jako dostępne, a szczyt szczytów to ostatnie zamówienie sprzed świąt - zamawiałam karmę weterynaryjną dla chorego psa i drugą dla alergika. Zamówienie złożone w poniedziałek 5 dni przed świętami, po 3 dniach krakvet raczył się ze mną skontaktować, że karmy wet. nie ma i będzie... po Nowym Roku najwcześniej, albo i nie, bo oni mi nie mogą zagwarantować...
Poprosiłam więc o wysłanie karmy dla alergika, a na tę drugą poczekam - i czekam tak od zeszłej środy, a karmy dla alergika nadal nawet nie wysłano, a jest wtorek, minęło 5 dni roboczych od mojej ponownej decyzji, 7 od pierwszego zamówienia.
Totalny brak kompetencji i organizacji, i jeszcze wciskanie kitu o przepracowanych firmach kurierskich... Prosiłam w zeszłą środę o wysłanie tej karmy jeszcze w czwartek - usłyszałam kit, że nawet jeśli wyślą w czwartek to karmy dostanę aż po świętach, bo kurierzy nie dają rady.
Zabawne, bo zamówiłam karmę wet. w innym sklepie jeszcze w tę środę wieczorem - w czwartek wysłali, w piątek (wigilię) już była i nikt nie pierniczył o opóźnionych kurierach.
W krakvecie panuje jeden wielki bajzel, nie ma komu zaznaczać nawet, które produkty są niedostępne tygodniami czy miesiącami, mojej znajomej wciskano kity, że karmy nie ma u dystrybutora - zadzwoniła do niego sama i byli w szoku, bo karma cały czas jest.
Krakvet to jeden wielki burdel, który odradzam każdemu, kto nie ma stalowych nerwów i kilku miesięcy czekania na zamówione produkty - takie namolne reklamy na forach jak ta tylko odstraszają klientów, bo żeby ich mieć, to trzeba o nich dbać, a nie podszywać się pod użytkowników forum i wciskać ludziom kit.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Poszperaj w dziale o domowym jedzeniu, jest tam chyba nawet wątek z przepisami. [/QUOTE] to dobra opcja żeby robić jedzenie samemu lub dowiedz sie o dostępnych karmach jest masa informacji na ten temat na forum.
Na 100% odradzam karmę Pedegree, Frolic, Dog Chow i z tego typu składem.

przy okazji - myślę że warto, żeby spojrzał na psa weterynarz - badania krwi i mocz, żeby wykluczyć jakieś inne powody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens'] No do Chappi bym Royala nie porównywała; moja suka była na Royalu ponad pół roku i wyglądała dużo lepiej niż na podobno dużo lepszej Acanie, o Pedigree nie mówiąc.[/QUOTE]

ja tez bym nie porownywał RC do Chappi chociaż sam nie wybrałbym żadnej z nich.

miałem krótki epizod a Acaną i nie wiem czy to przez tą ilość białka ale psu sierść sie pogorszyła i kuuupska były jakby większe.

może spróbuj gotować ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...