Jump to content
Dogomania

Mój pierwszy grzywek!


Walker

Recommended Posts

Zgadzam się dla chcącego nic trudnego! Ja z Tychów do Warszawy pociągiem jechałam z przesiadką na PKS w rejony w ktorych nigdy nie bylam, do miejscowosci pod warszawa, pieniedzy mialam tyleco kot naplakal bo nie pracowalam jeszcze wtedy i co dało się dało. A mina rodziców po powrocie z wakacji gdy zastali pieska - niezapomniana :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jechałam po swoją charciczkę włoską z Ok.Katowic do Inowrocławia pociągiem.Wyruszylismy z mężem o 4 rano,a z powrotem byliśmy o 23 i nasza 2-miesięczna Lawia przeżyła i my również.Dla chcącego nic trudnego.:lol:
[url]http://img843.imageshack.us/img843/1998/maj2010035.jpg[/url]
[url]http://img132.imageshack.us/img132/7667/4014g.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Moje dzieci mają 5 miesięcznego szczeniaka powder puffa z papierami ale przechodnie myślą, że to jakiś kundel. Haha mina bezcenna gdy ludzie dowiadują się, że to jednak grzywacz.
Prawdą jest, że te psy pomimo ogromnej puszystości nie kłaczą i nie mają typowo psiego zapachu nawet samce.

Link to comment
Share on other sites

To może uszka mu nie stoją albo pyszczka dzieci nie golą. :-)
Wtedy faktycznie wygląda kundelkowato. Aczkolwiek nawet moja mama, totalnie nieznająca się na psach, gdy zobaczyła grzywka na zdjęciu zapytała: a co to za rzadka rasa?
Więc jakby nie było, wg. mnie nie da się zadbanego grzywka z kundlem pomylić, chociaż często są brane za yorki, shih tzu, blablabla.

Link to comment
Share on other sites

Na spacerku uslyszalam komentarz dziecka o moim piesku: zobacz tatus jaki fajny piesek ale to napewno kundel!!!
Nie wytrzymalam , myslalam ze pekne i rodzince dostala sie taka salwa, za chwile przeprosilam ,ze mnie tak ponioslo, tata przepraszal za dziecko, dziecko zrobilo sie czerwone ze wstydu ale przynajmniej bylo troche smiechu jak emocje opadly. A moj pies matki nagiej i ojca powder puff z nagrodami i rodowodem. Na zdjeciu juz 12 latek z podcieta mordka krzywo przez corke.

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie witajcie jakoś nigdy tu nie zaglądałam ale dzisiaj się zalogowałam i jestem.
U mnie grzywek jest 6 co za tym idzie bardzo wesoło.Ja też po swoje grzywki jechałam raz bliżej raz dalej ale zawsze warto.A co do wyglądu jakiś czas temu na ulicy zaczepił mnie Pan i zapytał jaką chorobę ma ten pies że jest taki goły, mówię że to taka rasa a facet na to: czego to ludzie nie wymyślą.
Ubaw miałam niezły.

Link to comment
Share on other sites

Moja psinka na starosc obrosla wlosem ale jako mlody to byl bardziej nagusek i wiele razy ludzie odciagali swoje psy od mojego i pytali sie co to za choroba skorna czy jakas alergia , ze wlosy mu wypadly, tez mialam ubaw. W ostatnich latach juz naguski takiej sensacji nie budza co 12 lat temu. Bylam chyba jedyna w mojej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Heh, no to pogratulować przygód. Moja przyjaciółka ma powder puffkę i w naszej okolicy zawsze się wszyscy zachwycają, jaka to piękna rasa. Nigdy nikt nie pomylił jej z kundelkiem. I słusznie, bo pewnie wszczęłabym jakąś kłótnię. :-D

Justyna, cieszę się, że się zarejestrowałaś. Brak nam takich dobrych hodowców na forum. Naprawdę. Stanowczo ich za mało, a ich opinie są tak potrzebne. Mnie przynajmniej, totalnemu żółtodziobowi. :P

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój:shiny:
Teraz jest tak wiele ras, że "zwykły zjadacz chleba" nie musi ogarniać ;)
Naguski są rzadkie i dobrze... przynajmniej pseudo rąk nie zaciera na taką skalę jak np, w przypadku shih-tzu czy yorków...

Po co wszczynać awantury? nie lepiej cieszyć się w duchu, że ma się utytułowanego "kundelka"? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tasha']A to już zależy od czlowieka, Agucha. Gdybym była szczęśliwą posiadaczką Championa, a ktoś by mi mówił, że mam fajnego kundelka, to jednak coś by się we mnie ruszyło, no. :D[/QUOTE]

mój marcel był championem. kilka razy był mylony z kundelkiem. nie kazdy zna sie na rasach psów. i co złego jest w kundelkach? wyluzujcie ludzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tasha']
Grzywki są zbyt mało popularne i w tym tkwi pies pogrzebany.[/QUOTE]

I tu się nie zgodzę właśnie.
Grzywki na ich nieszczęście są w Polsce popularne coraz bardziej. W schroniskach coraz więcej psów typie, czy to łysych czy pp.
Pseudohodowli jest już mnóstwo, hodowli w ZK zresztą też.
Zaczęłam grzywaczami się interesować już kilka lat temu i z wielkim smutkiem patrzę na to co się teraz dzieje. Mam nadzieję, że tak nie będzie, ale póki co wszystko na to wskazuje że jeszcze rok no może 2 a pseudogrzywek będzie tyle co pseudoyorków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tasha']Ja myślę, że do tego nie dojdzie. Nie wiem, czemu, ale tak mi się zdaje.[/QUOTE]
Poprzeglądaj Allegro... zobacz ile jest grzywków do sprzedania za grosze...

Nie każdy toleruje "siusiu-majtka indywidualistę" w domu ;)
Mija pierwsze zauroczenie a przychodzą "problemy", którym trzeba sprostać decydując się na konkretną rasę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...